Scythe

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la Antomon »

Zaboravio sam iskomentirati priču/storytelling jer je jednostavno takva... zaboravljiva.
Ja sam se već pomirio će mi priče u kampanjskim društvenim igrama biti bezveze i zaboravljive, temeljem dosadašnjeg iskustva (odigran Gloomhave, Near and Far i spomenuti Rise of fernir, trenutno u igranju Charterstone i Tainted Grail).
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
kockica
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la dendarii42 »

@kockica i @Vintijakna mislim da vam je veliki utjecaj na dojam imalo igranje u dvoje. Bez obzira na autome. Ja sam igrao u 6 igrača i dinamika je puno napetija, kao i gužva na ploči.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la kockica »

No, pa i spomenuo sam da su neke manjkavosti vjerojatno izraženije zbog manjeg broja igrača i s time smo se pomirili ali dinamike je svejedno bilo a napisao sam za neke druge stvari koje su nam zasmetale.

Btw, igranje u 6, pa kako je bilo onom koji je igrao japanku ili škota?
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la dendarii42 »

E sad ne sjećam se točno. Mislim da sam ja krenuo sa škotom i promijenio u njemce u toku igre. Dobio kampanju na kraju.
Ne znam je li dlakar možda igrao s japancima, ali i on je do kraja kampanje promijenio ekipu.
I to mi je u biti bio jako dobar element, što je postojala prilika da se promijeni nacija.
slika
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la T0mo »

Moje iskustvo sa Scythe je isključivo pozitivno, istina tek sam ušao u svijet board igara i nemam previše odigranih igara, tj. Scythe je bila moja prva igra ikad :)

Odigrao sam ga do sada 38 puta, i to mislim od toga 35 puta u dvoje sa ženom, koja je također oduševljena i najbolja joj je igra također,ali i također ima još manje odigranih igara od mene pa nije previše relevantna :)

Oduševila me kvaliteta samih komponenti, art, priča, hrpa različitih načina za završiti igru.
U početku je dugo trajala ali kasnije smo je završavali u sat vremena, i postali toliko dobri u njoj, da misliš da pobjeđuješ i ako ne paziš, već u slijedeća jedna, dva poteza izgubiš... i to mi se zašravo sviđa.
Također što ima borbu, ali zapravo je bolje ne boriti se. Puno puta sam izgubio jer sam imao dvije borbe, tj jednu previše.
Po meni je sve to sa snagom, popularnosti i novcima toliko dobro izbalansirano da mi je svaka igra slična, pratiš obrazac do pobjede, trebaš biti što efikasniji u svakom potezu, i onda u roku par poteza igra se može skroz okrenuti, i to mi se sviđa (nekome možda ne).

Naknadno sam uzeo Wind gambit i također mi je dobar, dodaje različite završetke i opcije sa samim brodovima. Opet dodatne strategije, dodatne jedinice a malo poteza, još više treba biti ekonomičan...

Zapravo mi je želja odigrati još partija sa 4,5 igrača pa da mi doživljaj bude potpun, pošto nije baš igra za dvoje i preporučena je bar za četvero.

Imam u planu naručiti ovaj mjesec The Rise of Fenris iako nije baš nahvaljen u ovoj recenziji, a u svim ostalima manje više pišu hvalospjeve o njemu.

A i odlučio sam kupiti sve što se za Scythe ima kupiti :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru T0mo za post (ukupno 2):
Teehee(R)dendarii42
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la kockica »

@T0mo , u tom slučaju bi ti se trebalo svidjeti proširenje, prva ljubav je ipak prva ljubav. :) Zato sam i imao uvod sa svojim dojmovima o Scytheu prije negoli sam krenuo na Fenris. Osobno iako mi Scythe izuzev estetikom ne spada u gornji dom u našoj nevelikoj kolekciji, ocijenio bih je solidnom sedmicom.

Kako vidim na primjeru sa @Antomon , ste kao sam dojam da izgleda imamo slične zaključke o igri, samo što sam ja više očekivao od kampanje, a on nije pa bi potekle otud naše drugačije ocjene.

Btw, ako su vaše najčešće sesije u dvoje, igrate li standardno ili sa automama?

SPOJLER!!!!
@dendarii42 , ne kažem da nije loše promijeniti naciju, pogotovo kad protivnik dobije neke od novih likova.. ali kakve to veze ima sa pričom? Pogotovo sa onim epilogom na kraju gdje te ocjenjuje kao naciju sa postignućima kroz cijelu kao kampanju a ti si ti teoretski tijekom kampanje promijenio 3 nacije?
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la T0mo »

Igramo standarno u dvoje, nisam nikad probao autome...
Premda sam vidio da ljudi igraju sa njima, nisam nikad probao tako nešto, u niti jednoj igri :)

Zato i kažem da bi ga više htio probati igrati u više igrača, jer je veća gužva na ploči i samim time vjerujem dinamičnije i zanimljivije, ovako imaš više prostora za izbjegavanje.

Za kampanje ću naći igrače, da ne prelazimo u dvoje :)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la kockica »

Probaj, rade gužvu samo takvu ;)

Standardno imaš kup za jednu automu ali u principu možeš kupiti dodatnih kupova za onoliko koliko automa misliš uključiti, premda sam skužio da postoji i aplikacija Scythekick ali nikad koristio, naprosto volimo taj taktilni osjećaj rukovanja karticama.

Prva igra bi mogla oduzeti vremena dok skužiš kako se kreće automa, ali kada pokopčaš, na potez autome, ako ne napada, ne potrošiš više od minute.

Možeš vrlo lako podešavati težinu, a postoje i razne varijante, primjerice timsko igranje, recimo ti i žena zajedno protiv dvije autome, gleda se prosjek bodova među saveznici a na kraju igre, a i pravilnik za Fenris ima poseban dio gdje opisuje igranje sa više automa.

Kada sam ženu ponovo uveo u igru početkom godine, prvo smo igrali standardno, onda sam uveo jednu pa dvije autome i ona sada ne želi igrati bez njih.
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la T0mo »

Zanimljivo. Mogao bi probati.
Hvala ti!
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ah, Scythe doživljava renesansu, vidim :D Moj partner i ja uvijek tražimo žrtve za igrati Scythe; uglavnom igramo udvoje i igrali smo valjda milijardu puta dosad (nikad s automama, doduše, Mario nekako ne voli botove in general, kad igramo Root protiv botova samo prevrće očima čekajući da ja pomaknem što se pomaknuti mora...), ali čeznemo za izazovima i za partijama u više igrača.

Tako da, jednom kad ova crapona pocrka i kada svima bude oke imati veliko društvo na okupu, ako je tko za kakve partije u puno igrača u Meeplesu ili na nekoj desetoj lokaciji, vrištite, na dvojica ćemo se rado odazvati. Imamo i modularnu ploču i neoprensku onu (zovemo je tepih) imam i onu oversized ploču, sve tri ekspanzije, donosimo što treba ako treba...
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”