Scythe

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la marge »

hmm, ukratko evo prvo dobre stvare:
1.) partija ne traje predugo, čak niti u sedmero..
2.) "sudden death" mislim da je jako dobra stvar jer daje dodatnu draž i kad si na redu moraš odlučiti dal ti je bolje produžiti igru ili naprasno zaključiti (nerijetko se desi da onaj sa šest zvjezdica nije konačni pobjednik)..
3.) odlično rješenje s utorima za kockice na pločama za nadogradnju akcija i općenito komponente..
a sad i one lošije:
1.) užasno je nespretno pratiti napredak drugih igrača, pogotovo u partijama s velikim brojem igrača..
2.) sreća kod izvlačenja prve karte događaja jer tu ima takvih ogromnih razlika da je utjecaj na kompletnu igru ogroman (recimo kad poljak izvuče da dobije mecha, odmah je na pol puta do pobjede), mislim općenito ima dosta sreće u igri, ali ovaj detalj mi je baš onaj koji mi smeta, za razliku od ostalih..
e sad generalno o jačini frakcija, od osnovnih jedino još nismo prokužili nordic i nitko ne voli igrati s njim, ostale su sve ujednačene i svaka ima svoje prednosti, meni se jedino čini da su ove dvije iz ekspanzije malo jače od osnovnih, ali generalno mislim da je balans napravljen dobro, samo se moraš prilagoditi frakciji koju igraš (tj. kombinaciji frakcije i dobivenoj ploči s akcijama)..
vezano uz zgrade, monument je super jer podiže popularnost, koja je u konačnici vjerojatno najbitniji faktor u igri..
i za kraj jedna zanimljivost, igrali smo jednu partiju u sedmero u kojoj su igrači shvatili igru kao total war i bitke su bile od početka do kraja..
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la dendarii42 »

dlakar je napisao/la: 20 vel 2018, 09:38
sadistiko je napisao/la: 20 vel 2018, 09:36 Čitao sam o Vorkosiganu davno davno. Jel to onaj tip što je bio malo degeneričan što ga je deda htio ubiti jer je mislio da je mutant :-)
Ode post u offtopic :-)
Vjerojatno je....ko da su si Deju opiso. :)
uh. da sam ko Miles svaka bi partija svega bila moja.
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la dlakar »

Evo uhvatio malo vremena da još nešto napišem. Što se tiče balansa, meni se nakon 5 odigranih partija čini da je poprilično ok. Svaku partiju sam igrao sa drugom frakcijom i na prvu su mi se učinili kako bijeli i crveni malo odskaču. Sa bijelima sam ostvario najbolji rezultat. Problem je u tome što mi nitko nije uzimao encountere pa sam se vrlo brzo razvio. Iduće dvije partije sa drugim frakcijama, prvo što mi je bilo je pronaći način da oduzmem što više encountera poljaku. Sa crvenima sam razvio mecha koji mi omogućava teleport na tvornicu u sredini, tamo izvukao vrhunsku kartu s kojom gradim mechove i dobijem još dodatno polje za kretnju. Crveni mogu ponavljat istu akciju tako da sam kroz par poteza pokupio sve encountere koji su bili van početnih poluotoka u zamjenu za vojnu moć. Tako sam i sa žutima igro. Teleport na neokupiranu farmu i opet pokupio encountere. Netko je rekao kako je ensign akcija tu samo da upotpuni prostor. Nikako se ne bih složio sa time. Zadnja partija sam bio žuti (kojima je specijalna moć da borbenu karticu može mijenjati za jedan resurs, ali počinje bez ijedne od njih). Škicnuo sam na susjednu tablu i shvatio da će on vrlo brzo ici na akciju enlist zbog rasporeda resursa. Ja sam ubrzo sa tradeom svoju proizvodnju i napravio enlist prije njega i "unovacio" debeli valjak sa iste akcije kako bih mogao dobivati karte za borbu. Na taj način sam osiguro 6 borbenih karata koje su mi bile potrebne za dodatne resurse. Sve ima svoje i kao takva, meni je ova igra odlična. Možda je nekome teško pratiti bonuse sa donje akcije, ali iskreno, nije to toliki problem ako si dovoljno fokusiran. Prošlu partiju je do mene sjedio prijatelj kojem malo duže treba da usvoji mehaniku(a i općenito je neorganiziran) i cijelo vrijeme sam mu moro govorit da uzme bonuse. Radim enlist uzmi si karticu. Koji enlist? Radim upgrade. Koji upgrade? ...i tako do kraja partije...:)
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la kockica »

@dlakar
Svaka cast lijepo si opisao srz igre, sve se svodi na maksimalno koristenje vlastirih sposobnosti. ( i neutraliziranje protivnikovih) i to igru cini dobrom.

Nego moram dodati ios jednu manu, katkad mi se dogodi da zaboravim koje sposobnosti je koji protivnik razvio izgradnjom meha, pa se neugodno iznenadim kad zapocnem borbu. Bilo bi dobro da imamo podsjetnike, kao one zpoput prijelaza preko rijeka.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la sadistiko »

Pa zar nije na toj kartici i popis svih sposobnosti, samo s druge strane?
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la kockica »

Zar je? :facepalm
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la sadistiko »

neda mi se sad otvarat kutiju, al mislim da je
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la kockica »

Ipak si zabrijao, ne postoje sposobnosti frakcija (osim prijelaza prekko rijeka). Već sam se uplašio da sam posenilio :-)
zabuzacro
Reactions:
Postovi: 19
Pridružen/a: 17 pro 2017, 15:24
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Scythe

Post Postao/la zabuzacro »

dendarii42 je napisao/la: 20 vel 2018, 09:54
dlakar je napisao/la: 20 vel 2018, 09:38
sadistiko je napisao/la: 20 vel 2018, 09:36 Čitao sam o Vorkosiganu davno davno. Jel to onaj tip što je bio malo degeneričan što ga je deda htio ubiti jer je mislio da je mutant :-)
Ode post u offtopic :-)
Vjerojatno je....ko da su si Deju opiso. :)
uh. da sam ko Miles svaka bi partija svega bila moja.
Dejo nije mutant kojeg je deda htio ubit zbog toga, neg je mutav i ide u brig cim to bilo koja igra dozvoli. Bok dečki!!!
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la roverandom »

Jučer je bio preview digitalne verzije scythea https://www.twitch.tv/videos/236126688
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”