51 state master set

Pitanja vezana uz društvene igre
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

51 state master set

Post Postao/la kockica »

Bilo kakva iskustva? Pogotovo me zanima kakav je udvoje. I da, nisam igrao imperial settlers s kojom se cesto usporedjuje.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: 51 state master set

Post Postao/la Antomon »

Ja sam svoj 51st state master set nakraju prodao. Meni nedostaje uzbuđenja u toj igri. Napadanje drugih igrača premalo nagrađuje, multiuse karte obično se koriste za gradnju ili trade, rijetko za uništavanje/spoils/kako se već zove. Nisam zadovoljan sa gradnjom enginea u ovoj igri.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
kockica
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: 51 state master set

Post Postao/la docich »

Ja imam stariju verziju. Igrao sam i novu. Nova ima poboljsana pravila i bolje komponente. Obje volim. Najcesce igram sa zenom. Dosta je cesto igramo. Po meni ista je igrivost u 2 ili vise

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru docich za post:
kockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: 51 state master set

Post Postao/la kockica »

Antomon kaze da igra ne nagradjuje agresiju, jel zaista tako ali i da vam to odgovara?
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: 51 state master set

Post Postao/la docich »

Da slazem se sa antom. Ne isplati se napadat. Eventualno ako je neka brutala od comboa pa zelis unistit. Nama to ne smeta.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: 51 state master set

Post Postao/la kockica »

Morat cu izgleda ponovo sastaviti wishlist :-)
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: 51 state master set

Post Postao/la docich »



Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: 51 state master set

Post Postao/la Antomon »

Rađe počekaj još koje mišljenje, mislim da Valsim voli ovu igru, neka me ispravi ako sam u krivu.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2298 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: 51 state master set

Post Postao/la Valsim »

Zaigrao sam pred dvije godine Imperial Settlers i jako mi se svidjela igra. Morati ću jednog dana kupiti baznu i ekspanzije. Igrao sam u dvoje, troje i četvero igrača, i u svim kombinacijama mi se činilo da super funkcionira. Može se i solo, no to nisam isprobao. Navodno postoje neki ciljevi koje treba ispuniti do kraja igre. Bio sam se interesirao i za 51 State, no nisam imao priliku nikad zaigrati. Već se neko vrijeme dvoumim između nje i 51 State. Obje igre dolaze od istog autora i zapravo su po svemu veoma slične, osim po temi naravno. Sviđa mi se i postapokaliptični ozbiljni dizajn 51 State, ali i vedar više obiteljski ton Imperial Settlersa. Koliko sam skužio gledajući različite usporedbe obje igre. Glavna i najveća razlika je u tome što Imperial Settlersi imaju fiksni broj rundi, a 51 State završava kada se zadovolji određeni parametar. Ima još par zaista minornih sitnica, no to je uglavnom to. Moram reći da ovdje više preferiram 51 State. Btw. vjerojatno svi znaju da su Imperial Settlersi inspirirani popularnom PC igrom The Settlers :) .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
kockica
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
osaka
Reactions:
Postovi: 35
Pridružen/a: 16 lip 2017, 14:47
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 58 puta
Kontakt:

Re: 51 state master set

Post Postao/la osaka »

Imam 51st State Master Set i mogu reći da je fenomenalan.

Ukratko Imperial Settlers ako tražiš family / casual igru, 51st State ako tražiš gamersku igru.

Trajanje:
Piše 30min po igraču što je prilično točno.

Kompleksnot:
51st State ima dodan mehanizam gdje resurse prvo trebaš pretvoriti u specijaliste (to su ti oni tokeni sa strelicama) i onda sa time gradiš / uništavaš karte, dok se u Settlersima gradi direktno sa resursima. Također u Settlersima dio građevina od suparnika se ne može napasti dok u 51st može sve.

Napadanje:
Inače ne volim napadanje u igrama dok mi ovdje paše, evo zašto:
1) treba uložiti vrijeme i resurse i dobro procijeniti odnos uloženo / dobiveno kod napadanja drugih igrača,
2) igač koji je napadnut dobije jedan resurs iz plavog dijela kartice koja je uništena i okrene karticu na drugu stranu koja je "ruševina"
3) ruševina je zapravo joker lokacija koja se može upgradati u bilo koju drugu kartu (iz ruke) plaćanjem plaćanjem jedne cigle
4) osim što je upgradanje puno jeftiniji način za stavljanje kartica u igru, također donosi 1VP (bod) svaki put kad ga napravite
5) napadač ima tu korist što je došao do resursa koje možda nije mogao drugačije pribaviti (npr. još kartica, sivih tokena i sl.), plus je zaustavio kombo od suparnika

Uništavanje kartica:
Stvarno se rijetko potrefi partija u kojoj ne uništim bar par kartica iz ruke za resurse ("spoils"). U jednoj od ekspanzija koje dolaze u kutiji ima lokacija koja daje bodove za svako uništavanje, tako da se to može korisititi i za bodove.

Broj igrača:
Funkcionira dobro sa svakim brojem igrača, generalno kod više igrača ima više interakcije u vidu slanja ljudi na tuđe lokacije i međusobnog napadanja.

Ostalo:
-Grafički dizajn je stvarno fenomenalan, uživo izgleda još bolje od slika sa BGG-a.
-Kartice su velike, glatke i kvalitetne. Ako ste vidjeli uživo kartice iz This war of mine, to je ta razina. Općenito komponente su super, jedine (sitne) zamjerke su minijaturni tokeni za praćenje bodova i pravila diminezija 30x30cm.
-Jednom kad igrači nauče igru, igra teče, vrlo dobro "streamlined"
-Nemojte igrati sa igračima sklonima AP-u, imaju di zapesti
Ovi su korisnici zahvalili autoru osaka za post (ukupno 3):
kockicaBJ_SpeedyValsim
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”