Društvene igre za starije generacije

Pitanja vezana uz društvene igre
madcow1982
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 12 ruj 2017, 13:50
Ima zahvala: 161 put
 pohvaljen: 77 puta

Društvene igre za starije generacije

Post Postao/la madcow1982 »

Vjerovatno svi mi ili bar većina nas ima stariju baku, dedu, mamu, tatu, strica, strinu... Pa me zanima kada se družite sa tom lijepom, starijom, mudrijom generacijom da li ponekad njih nagovorite na koju igru, ako da,koje su to? Gledam po netu ali nema baš previše informacija na tu temu. Po meni ovako na prvu treba uzeti u obzir par stvari, a to je da igra ne traje predugo, mislim da je bolje vise kraćih partija odigrati, da su karte, igraće ploče, kockice bez previše sitnih detalja i sitnog teksta, da se ne mora čitati 20ak i više stranica pravila itd itd. Nešto mi je za početak zapeo Qwirkle za oko, velike kockice, mogu se lijepo primati rukama, veliki ocrtani znakovi na njima, jednostavna pravila, lijepo slažeš kockice poput domina...Ne znam kako drugima ali meni je fora i ok s vremena na vrijeme promjeniti ekipu ( s moje generacije upravo na tu stariju ), pa sve te njihove priče iz prošlosti, dogodovštine, bude tu svega, zezanja, smijeha, mislim stvarno ponekad bude praznik za tijelo, glavu i duh...Koja su vaša iskustva i prijedlozi oko ove teme a da nisu neki kartaški klasici poput una, bele, remija, ili pak šaha, domina...
Ovi su korisnici zahvalili autoru madcow1982 za post:
miljenko
Why so serious
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre za starije generacije

Post Postao/la kockica »

Ingenious.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
madcow1982
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre za starije generacije

Post Postao/la grof »

Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
madcow1982
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Društvene igre za starije generacije

Post Postao/la Stips »

Moji stariji ne igraju, ali uspio sam ih dobiti za:
Samurai
Hey that's my Fish
Through the Desert
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post:
madcow1982
ahri
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 03 stu 2016, 16:02
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 44 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre za starije generacije

Post Postao/la ahri »

Ja sam mamu (72 godine) uspio nagovoriti na Saboteur i ... sabotirala nas je, a da nismo ni posumnjali. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru ahri za post:
madcow1982
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre za starije generacije

Post Postao/la docich »

Moji roditelji jako vole ingenious i kingdoms, carcasson i sushi go im bas nije sjeo

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru docich za post:
madcow1982
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Društvene igre za starije generacije

Post Postao/la Vatanen »

Moji trenutno mrze igre jer misle da simboliziraju moju regresiju u djetinjstvo (iako su kad sam doista bio klinac mogli do iznemoglosti igrati Monopoli), ali u tih par navrata (u 6-7 godina) kad sam ih uspio dobiti nisu imali problema i dobro su radili (sva starija obitelj i rodbina uključeni): Karkač (ponajbolje), Dixit, Neptun, Hanabi, Century Spice Road, Codenames, a dokončali su (mada s problemima) i jedan 7 Wonders. Mislim da se i Avalon može igrati sa starijima...

Sve u svemu više to ni ne pokušavam: em jer imaju negativan stav, em jer se uostalom s tim igrama (tipa Hanabi i sl. težine) ja ne zabavljam, pa zašto bih trošio svoje vrijeme kad možemo lijepo po stoti put mlatiti iste političke teme... Nije da ću od staroga napraviti hobi gejmera.

Općenito, ako ne govorimo o stvarno starim ljudima tipa 75 plus, odnosno o onima koji su se mentalno zapustili (a to nema veze s godinama - jedan deda mi je do osamdesete igrao PC igrice, a drugi je valjda s 50 uzeo bakelitni telefon i od njega se nije maknuo) dobar dio ozbiljnih igara koje nemaju sitni tekst moli bi igrati, a ako ne žele nije stvar manjka mogućnosti, nego manjka volje, odnosno trpanja igara u određene svjetonazorske ladice, u kojima naravno nije mjesto beli, briškuli, pasijansu, šahu i svemu onome što im je poznato bar 120 godina, a što je naravno cool.

Bottom line: pripremi se na debelo razočaranje, a ja ti od srca želim da ne bude tako i da se ugodno iznenadiš.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post (ukupno 2):
stokaKilla
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre za starije generacije

Post Postao/la sadistiko »

Mi redovno igramo s mojim puncem (žena i ja, ponekad i stariji sin) koji ima tu 60 i koju. On se obožava igrati, ali ne voli toliko novih igara koliko ga ja filam, mada redovno nakon što završimo partiju prizna da je i ta igra dobra. Najviše voli igrati Dominion jer je brza igra, tak da nekad znamo i tri-četiri partije baciti.
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3371 put
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre za starije generacije

Post Postao/la dado »

Moja stara (58. godište) voli Sushi Go, Sheriff of Nottingham, Zooloretto, Ticket to Ride, Splendor, Kingdomino, Karuba,Takenoko, Dream Home, Patchwork, NMBR9,Qwirkle, For Sale, Love Letter, Carcassonne, Alhambra...
Igre koje nisu prošle jer su predosadne (Diamant), prekomplicirane (Istanbul, 7 Wonders), previše cutthroat (Colt Express, Royals), nije zanimljiva tema (Jamaica, Pandemic, Mysterium), social deduction (Spyfall, Deception)...

Starog ne mogu nikako dobit za stol. Tvrd orah. :D
slika
madcow1982
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 12 ruj 2017, 13:50
Ima zahvala: 161 put
 pohvaljen: 77 puta

Re: Društvene igre za starije generacije

Post Postao/la madcow1982 »

Ljudi hvala na odgovorima,mislim da cu za pocetak ici sa Ticket to ride i Qwirkle-om,hvala jos jednom na podjeljenim iskustvima i misljenjima,lp
Why so serious
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”