Charterstone

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Charterstone

Post Postao/la sadistiko »

Ovo sam sad malo uletio na prvu kad sam vidio popust za ovu igru. Kako sam i sam postao fan skoro svake igre koju izbaci Jamey uzeo sam je dok je prilika. Naime, imao sam mogućnost prijaviti se za beta testing ove igre ali se nisam usudio preuzet toliku obavezu jer u to vrijeme nismo bili tako stalni na igranju, a za odradit kampanju mora biti ista ekipa pošto je to legacy igra.
Ono što mene zanima, jel tko u hr probao ovu igru i postoji li mogućnost da ne "uništim" igru?
Malo sam proučio kako se igra i na prvu mi nije nešto revolucionarno.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Charterstone

Post Postao/la grof »

Koliko sam shvatio nije tolki bed "uništiti" igru jer ti na kraju ostaje prilično solidan euro za daljnje igranje (i prilično unikatan).
Dakle igra svojim legacy krajem ostaje i dalje igriva kao statičan euro.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Charterstone

Post Postao/la Antomon »

Koliko sam shvatio, a nisam si htio previše spojlat, jedino uništavanje igre je ljepljenje naljepnica na ploču i knjižicu za pravilima.

U nekoj teoriji, kada otvoriš određenu kuvertu\kutijicu, umjesto da naljepiš naljepnicu direktno, mogao bi je skenirati i isprintati pa samo staviti preko mape\knjižice bez ljepljenja, vjerovatno biš morao nešto obrezati. Tako biš mogao "resetirati" igru takoreć.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Charterstone

Post Postao/la sadistiko »

da, nisam još na čisto da li se isplati zafrkavat s time. A opet, imam dvije grupe s kojima bi to mogao igrati pa bi mi bilo žao ne odigrat sa svakom grupom posebno. Znam da ima onaj set karata koji kupiš da možeš drugi put odigrat jer je mapa obostrana pa možeš dva puta odigrat igru.
Budem si još razmislio. Ionako ću vjerojatno prvo prevesti pravila.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Charterstone

Post Postao/la grof »

Ima li smisla predvoditi pravila kada je igra puna teksta? Bar sam ja dobio dojam da ima dosta teksta po karticama.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Charterstone

Post Postao/la Valsim »

Odigrali jednu partiju zasad. Igra djeluje zaista zanimljivo u konceptu. Mada je svega jedna partija iza nas, dosta smo se zagrijali za igru. Na početku se počinje svega s par bazičnih lokacija, no s vremenom uvodite nove. Također koliko sam shvatio će se i igra dosta mijenjati iz partije u partiju. Ova prva partija je djelovala kao blagi uvod u euro igre. Na samom kraju će navodno biti mrcina od igretine gdje će se mozgovi pošteno kuhati.
slika

@Sadistiko: Lijepilo na naljepnicama ne djeluje baš naročito jako, pa bih rekao da jednom kada se završi mislim da ne bi trebalo biti problema ih odlijepiti i vratiti natrag na karte. Doduše tek bi trebalo vidjeti nakon nekoliko dana/tjedana bi li se lijepilo jače stisnulo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
sadistiko
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Charterstone

Post Postao/la kockica »

Ovu igru sam pratio (i još uvijek pratim), ali odgodio sam nabavu iste jer 1. ne znam koliko je to dobro samo za dvoje, 2. neke igre stoje neigrane, 3. ne znam jel mi treba još jedan euro, 4. Valsim zna, i i moj drugi hobi guta novac.

Ipak, ako se ova igra pokaže dobrom, možda sjedne jednom u budućnosti i jedva čekam neke izvještaje.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Charterstone

Post Postao/la sadistiko »

...a ja pomislio da ću je prvi imati :-) Koji naivac :-D
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Charterstone

Post Postao/la kockica »

I jel se igra?
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Charterstone

Post Postao/la sadistiko »

Za sad odrađena druga igra. U prvoj mi je sve bilo smušeno i tek pred kraj je sve sjelo na mjesto, druga partija je opet imala nekih novina u igri, ali smo se već puno bolje snašli i sad mi se puno više svidjela igra. Fora mi je to što sam gradiš igru. Igramo u 4 igrača, a ovaj vikend možda ubacimo i 5. malog Franu od 6 godina :-)
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”