Axis and allies 1942 2nd edition

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
madcow1982
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 12 ruj 2017, 13:50
Ima zahvala: 161 put
 pohvaljen: 77 puta

Axis and allies 1942 2nd edition

Post Postao/la madcow1982 »

Uskoro mi dolazi sa Amazona pa ako ima tko iskusniji da da neki komentar posto nisam nikada igrao.hvala
Why so serious
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Axis and allies 1942 2nd edition

Post Postao/la stoka »

a kakav komentar?jel to stara 1942 edicija il ova nova annyversary?
madcow1982
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 12 ruj 2017, 13:50
Ima zahvala: 161 put
 pohvaljen: 77 puta

Re: Axis and allies 1942 2nd edition

Post Postao/la madcow1982 »

Nije nova,stara je.Pa komentar o pravilima mozda,mozda imaju neka koja nisu u rule booku a pomazu kod igranja,posto cu prvi puta igrati u koliko igraca mi je najbolje da igram i takve stvari,da li ce mi ono sta dolazi s igrom biti dovoljno(figurice,tokeni itd...)jer vidim vani ima cijela nauka o igri i zasebni forumi i sta sve ne i svasta ljudi pisu,jedni kombiniraju ploce s jedne edicije,drugi figurice i takve stvari,netko pise falit ce ovoga,u ovom izdanju se ne dobije to i to...pa ako je netko vec igrao i zna poblize igru na sta obratiti pozornost na pocetku,eto na takve sam stvari mislio...unaprijed hvala
Why so serious
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Axis and allies 1942 2nd edition

Post Postao/la stoka »

a nemaš šta, vidjet ćeš, laka je igra...pravila su velika, ali se brzo čita, format je drukčiji od ostalih pravilnika, sa dosta objašnjenja što i kako...pročitaj jednom pravilnik i skini triple a program i odigraj malo protiv kompjutera i većina će ti bit jasna...
http://www.triplea-game.org/
meni je najbolje igrat axis and allies u dvoje, iako u više igrača isto ima draži, ali je prevelik downtime i uvijek je neko više zagrijan, neko manje...
imam tri izdanja axis and allies i u svakoj se javljao problem sa žetonima...moram priznat da taj problem opet nije toliki jer se javlja tek u poodmakloj fazi partije, i to pretežno ako su obe strane preoprezne sa napadima...jedino je u WWI problem potpun te već prvi krug fali žetona...
žetone nisam našao ispod stotinjak kuna s dostavom, a to mi je bilo previše...sad imam više edicija pa kombiniram...
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
madcow1982
madcow1982
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 12 ruj 2017, 13:50
Ima zahvala: 161 put
 pohvaljen: 77 puta

Re: Axis and allies 1942 2nd edition

Post Postao/la madcow1982 »

hvala na uputama,evo bas skidam 3A pa da vidim kako to sve zgleda,hvala jos jednom...
Why so serious
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Axis and allies 1942 2nd edition

Post Postao/la stoka »

a za taktike ćeš vidit...pretpostavljam da ćeš za početak imat protivnike koji o igri znaju manje od tebe, pa ti neka superiorna taktika ni neće trebat, dapače, može proizvest samo kontraefekt prilikom igranja...imaš ovdje moj izvještaj s jednog igranja...je da je global partija, al pravila su manje više ista, samo su dodani anti air i mehanizirane divizije...
viewtopic.php?f=107&t=4205&start=40
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
madcow1982
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Axis and allies 1942 2nd edition

Post Postao/la stoka »

još sam ti zaboravio reći da su u pravilniku victory condition gotovo nemogući, tako da se njima ne trebate puno obazirati...ako iti malo ko zna šta se dešavalo u WWII...kad vidi da u igri recimo se saveznici uspješno iskrcavaju po zadapadu, grabe pariz, afriku drže čvrsto, tjeraju japance iz kine prema koreji, kampanja u rusiji zapela...rađe prekinite igru, jer će vam trebat još 3-4 sata da potvrdite očito...
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
madcow1982
madcow1982
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 12 ruj 2017, 13:50
Ima zahvala: 161 put
 pohvaljen: 77 puta

Re: Axis and allies 1942 2nd edition

Post Postao/la madcow1982 »

Hvala još jednom na savjetima,btw procitao tvoj opis gore navedenog igranja AaA i jako mi se dopao,samo tako nastavi...ja ću još malo proci 3plA i čekati da mi igra stigne...e da s time da sam negdje kao uhvatio da si iz Zadra,ja eto osim Istre ljetujem i na Viru te nagodinu mozda i zaigramo koju ako bude prilike...lp
Ovi su korisnici zahvalili autoru madcow1982 za post:
stoka
Why so serious
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Axis and allies 1942 2nd edition

Post Postao/la stoka »

je, studiram tu. iz šibenika sam inače. ako se potrefi da smo tu u isto vrijeme, svakako se javi, bilo bi mi drago odigrati nešto.
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
madcow1982
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”