Euphoria - pitanje

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Euphoria - pitanje

Post Postao/la marge »

igrao euphoriu samo jednom i mislim:
A) nije skroz na sreću
B) nije ni prejednostavna
za neki detaljniji osvrt ipak bi trebao odigrati još koji put
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Euphoria - pitanje

Post Postao/la kockica »

Svojedobno sam dosta istraživao Euphoriu, isto me privukla tema te estetika (meni osobno lijepo izgleda igra). Na kraju sam odustao od nje i nabavio Viticulture, iako bih je isprobao. Glavni razlog zbog kojeg sam odustao je jer po komentarima nije dobra za igru udvoje, što pretpostavljam tebi nije bitno, ali i da ima neki feler, sad mi se teško sjetiti što konkretno, nešto tipa preuska ti je strategija. Btw, jednostavna svakako nije.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Euphoria - pitanje

Post Postao/la Stips »

Je, ima taj neki Logan's run štih :) Mda obično gledam komentare dve ocjene ispod prosjeka dok razmišljam o kupnji (Euphorija je 7.3, dakle 5), a tamo padaju optužbe da je na sreću, odnosno da je kombinatorički suha. S druge strane, setting je odličan sa tim propagandnim artom, ako traje 60 min onda malo sreće i nije problem (bilo bi da traje 3h).

A kaj, jel ima tko iskustva, vidim u par komentara da koje recruite izvučeš na početku igre jako utječe kako će tise odviti partija?
To mi se ne sviđa, taj disbalans da na samom početku već prije prvog poteza postoje favoriti odnosno oni koji to nisu.
Je li to zbilja tako?
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Euphoria - pitanje

Post Postao/la marge »

odigrah još nekoliko puta i zgodna je igra, traje cca sat vremena (slicno kao lancaster) i to je veliki plus, zanimljiva je (npr. element kad izbacis radnika s polja opet slicno kao lancaster samo tu si sretan ako ti netko izbaci radnika), treba se prilagoditi situaciji, znači ovisiš uvijek i o potezima ostalih igrača tako da ne možeš ono furat neku određenu strategiju nego pratiš stanje i reagiraš kako je već najbolje u tom trenutku, uglavnom za preporučiti je igra s tim da se meni čini da je najbolja u šestero dok bgg populacija misli da je najbolja u 4-5 igrača.. a na ovo gornje pitanje bi rekel da ne postoje favoriti prije prvog poteza, ali naravno da recruit kojeg odabereš ima utjecaj na daljni tijek partije jer ćeš htjeti barem tu i tamo iskoristiti tu njegovu moć
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
sadistiko
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”