7-Wonders Duel

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: 7-Wonders Duel

Post Postao/la marge »

nemam ekspanziju, ali više pobjeda bude na vojsku ili znanost nego na bodove
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
juri006
Avatar
Mimi
Reactions:
Postovi: 95
Pridružen/a: 10 pro 2016, 21:38
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 39 puta

Re: 7-Wonders Duel

Post Postao/la Mimi »

Antomon je napisao/la: 21 sij 2019, 07:54
Mimi je napisao/la: 21 sij 2019, 07:33 Svaka partija nam se manje više u istom stilu pobjede pretvorila, još lakše je s Pantheonom forsirati znanost/vojsku što nam ubija čar igre, a o novcima da ne pričam, jednu partiju smo imali toliko puno para oboje da nismo imali više novčića za uzet.
Čisto me zanima, kako to da vam više izgleda za pobjedu preko vojske/znanosti ubija čar igre? Meni je to zapravo veliki plus. U osnovnoj verziji se uglavnom pobjeđuje na bodove, najdosadniji način pobjede u toj igri :D.
Volimo igrati igru, a ne igrati na pobjedu.

Oh u osnovnoj može se dobiti i na vojsku/znanost i to dosta puta, ali je puno puno teže i zato te pobjede daju veliku čar kada se ostvare u osnovnoj verziji. Nisu nezaslužene jer treba ti malo sreće i nepažnja druge strane da to ostvariš.

U ekspanziji je lakše dobiti znanost/vojska i to ne volimo. Kad dobijemo u pantheonu na vojsku/znanost ne osjećamo da je zaslužena pobjeda, bogova je premalo, izvučeš 2 od 3 i i automatski znaš ako protivnik vuče istoga boga koji su u igri i kako forsiranjem znanosti/vojske možeš brokeati igru.

Kao što napiso povećanjem bogova na 5 po "obitelji" umjesto 3 povećao bi se faktor strategije
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mimi za post (ukupno 2):
Antomonjuri006
Avatar
Spectre
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 15 stu 2017, 13:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 105 puta
 pohvaljen: 58 puta
Kontakt:

Re: 7-Wonders Duel

Post Postao/la Spectre »

Mimi je napisao/la: 21 sij 2019, 07:33...a o novcima da ne pričam, jednu partiju smo imali toliko puno para oboje da nismo imali više novčića za uzet.
Od kud vam više novca ako se bogovi plaćaju njime? Zar ne bi trebala biti obratna situacija? szbunjen
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: 7-Wonders Duel

Post Postao/la Vatanen »

Između ostalog ima bogova koji daju dobre pare (12 i 7 čini mi se).
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: 7-Wonders Duel

Post Postao/la grof »

Vatanen je napisao/la: 21 sij 2019, 10:28 Između ostalog ima bogova koji daju dobre pare (12 i 7 čini mi se).
Ima da. Ali ni mi s Pantehonom nismo baš bili toliko bogati, jer se dosta novca može potrošiti na božanstva.

Meni je Pantheon čisto OK ekspanzija. Fino nam dodaje jedan novi layer pri igranju i često se na bogove pozivamo kad treba izbjeći povlačenje karte iz strukture.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Spectre
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 15 stu 2017, 13:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 105 puta
 pohvaljen: 58 puta
Kontakt:

Re: 7-Wonders Duel

Post Postao/la Spectre »

Vatanen je napisao/la: 21 sij 2019, 10:28 Između ostalog ima bogova koji daju dobre pare (12 i 7 čini mi se).
Znam, no i njih treba platiti. A tokeni za popuste su dosta daleko u 2. dobu.
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: 7-Wonders Duel

Post Postao/la Vatanen »

Pa ak si ga stavio blizu ili jako blizu sebi... Uostalom čini mi se i da igranje na žute zgrade postaje nešto lakše s ekspanzijom... ugl. da, s njome iz ovih ili onih razloga imam više partija u kojima sam u nekom trenutku imao brdo novca, premda nije da ga do kraja nisam potrošio...
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: 7-Wonders Duel

Post Postao/la T0mo »

Zanima koja je razlika u hrvatskoj verziji ako netko zna.
Htio bi nabaviti neku igru za dvije, a ova mi se čini idealna, pa sam vidio da ima hrvatska verzija.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: 7-Wonders Duel

Post Postao/la grof »

T0mo je napisao/la:Zanima koja je razlika u hrvatskoj verziji ako netko zna.
Htio bi nabaviti neku igru za dvije, a ova mi se čini idealna, pa sam vidio da ima hrvatska verzija.
Ima hrvatska pravila i jeftinija je od engleske. Igra je inače jezično neovisna i odličan je izbor za dva igrača. Nećeš požaliti!

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
T0mo
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”