Gateway igre...

Pitanja vezana uz društvene igre
Jelena Pelena
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 17 svi 2016, 21:37
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Gateway igre...

Post Postao/la Jelena Pelena »

Moj savjet bi bio Catan i Carcassonne. To su nepogrešive gateway igre i moj osobni osjećaj je da nigdje ne "klapaju", kao što sam imala s nekim drugim igrama kojih sam se brzo riješila.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Gateway igre...

Post Postao/la dlakar »

Ako se cilja work placement igra, Viticulture je odlična preporuka. Meni je u tom žanru početak bio Lords of Waterdeep i ta se igra definitivno isplatila. Igrao sam ju nebrojeno puta i mogu je još uvijek igrati. Viticulture je po meni ipak jedna razina više iako su po kompleksnosti podosta slične. Čak sam više imo nekih nedoumica kod lordova (kombinacije nekih zgrada i intrigue karata). Viticulture ima jasno definirana pravila ali više opcija za skupljanje bodova. Mehanika će se podjednako brzo pohvatati kod obje igre. Ako se gleda tema, lordovi su u potpunosti podbacili..nakon toliko vremena, nisam pročitao niti jedan quest iliti uopce imo osjecaj da saljem ekspediciju na zadatak. Jednostavno skupljaš kockice i to je to. Meni to ne smeta. Viticulture je stvarno tematska igra (iako ima par nelogičnosti) i gušt ju je igrati. Sigurno će prvih par partija bit malo konfuzije i podosta grešaka(ima puno stvari za pratiti...bodove za pojedine akcije ako posjeduješ zgradu, posadiš trs...treba postarati grožđe), ali ništa to neće utjecati na dojam i ugodu dok pokušavaš naći najbolju strategiju. Ovo je igra koja je zamjenila lordove. Ubrzo smo nabavili i ekspanziju koja je još produbila igru. U svakom slučaju, obje su igre dobra preporuka...ali viticulture je , po meni, ipak bolja igra.
Mora se uzet u obzir da sam iz Moslavine...:)
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Gateway igre...

Post Postao/la kockica »

Stipsonov je napisao/la: 29 kol 2017, 13:01 Ne branim ja Stone Age kao vrhunsku igru (ima te kockice, a i fora bi bilo da nije sve tako generički),
Ima i Cyclades kockice, ali nije to kao u Risk gdje ispušiš cijelu armiju od par vojničića. Koliko se sjećam, rezultat u Stone Ageu se može popraviti nekim sjekirama i brojem radnika.
Jelena Pelena je napisao/la: 29 kol 2017, 13:26 Moj savjet bi bio Catan i Carcassonne. To su nepogrešive gateway igre i moj osobni osjećaj je da nigdje ne "klapaju", kao što sam imala s nekim drugim igrama kojih sam se brzo riješila.
Carcassonne je super igra, ali po meni ne funkcionira za 4 igrača što traži bitmap.
marge je napisao/la: 29 kol 2017, 13:24 hmm, ja sam recimo Dominant Species donesel u vakuum za pocetak..
:lol:
Jelena Pelena
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 17 svi 2016, 21:37
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Gateway igre...

Post Postao/la Jelena Pelena »

malo je gužva, istina. ali dobro, neće ih uvijek biti četvero..

tebi moram reći da race nema nelogičan raspored zadnje dvije faze, a ne znam di bi ti to javila rofl
prvo moraš počistit dobra da možeš još proizvodit i to je sasvim u redu!
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Gateway igre...

Post Postao/la kockica »

Ok, ali meni je logičnije da prvo moraš odnekud proizvesti dobra da bi ih trošio :D Mislim da su tako riješili u Rollu. Znači igraš Race, nadam se da ti se svidio :)
Jelena Pelena
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 17 svi 2016, 21:37
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Gateway igre...

Post Postao/la Jelena Pelena »

je :D , navukla sam se, iako sam svaku izgubila :facepalm :facepalm
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Gateway igre...

Post Postao/la Stips »

kockica je napisao/la: 29 kol 2017, 13:58
Stipsonov je napisao/la: 29 kol 2017, 13:01 Ne branim ja Stone Age kao vrhunsku igru (ima te kockice, a i fora bi bilo da nije sve tako generički),
Ima i Cyclades kockice, ali nije to kao u Risk gdje ispušiš cijelu armiju od par vojničića. Koliko se sjećam, rezultat u Stone Ageu se može popraviti nekim sjekirama i brojem radnika.

Totalno. Jer ako si determiniran, i napad može biti takav - kockica ide do 3, ako dođeš sa razlikom od 4 vojnika nema te kocke, to je autowin. Dakle kockica presuđuje na egal, a kako tko preteže, povlači sve više na njega, dok netko pretegne za 4, 100% je na njega, bez ikakve šanse. Elegantno. E takvu vjerojatnost volim.
Zadnja izmjena: Stips, dana/u 29 kol 2017, 15:33, ukupno mijenjano 1 put.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Gateway igre...

Post Postao/la Stips »

Race for the Galaxy je vrh! Evo super igre koja točno zna gdje je i što je - na bazi jedne partije možeš reć da je luck of a draw. No zato odigraš tri partije. Pa sutra opet tri :) To bih volio igrati češće. Zapravo, danas ću nagovorit ženu da odigramo nekoliko :)

Ej marge, kak bi rekao Veseli Tomo, two massive thumbs up za spominjaje Lancastera! Lancaster mi je otkriće - skroz igra ispod radara a tako dobra. Je, mogla bi se sad kajaznam kak zakomplicirati ali nema potrebe, igra je odlična! I još, posve nalik Race-u, zna gdje je i što je - zbilja se da nagurati u 60 min (premda tih 5-6 partija kaj smo je igrali, još se vrtimo oko 90) :)

Za Lords of the Waterdeep, igrao jednom i skroz mi je meh. Nije mi loša, nije niti dobra :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post:
marge
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Gateway igre...

Post Postao/la kockica »

Joj, kakvi ste zlikovci. Natjeralo me da pogledam taj lancaster i, srecom, odmah vidim da ne sljaka udvoje pa ipak necu krsiti moratorij za nabavu novih igara.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Stips
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Gateway igre...

Post Postao/la dado »

Kad smo kod worker placement gatewaya uz Stone Age bih preporučio i odlični Raiders of the North Sea.
https://boardgamegeek.com/boardgame/170 ... -north-sea
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
Jelena Pelena
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”