Gateway igre...

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Gateway igre...

Post Postao/la grof »

Valery je napisao/la: 28 stu 2017, 19:26 Lijep pozdrav svima! Budući da je kćerka luda za Game of thrones, tražim nešto na tu temu za pod bor. I naišla sam na Risk Game of thrones pa bih željela pitati preporučuje li ju netko ili bolje gledati nešto drugo?
Hvala unaprijed na odgovoru!
Ajmo prvo, koliko je kćerka stara? :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Valery
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 28 stu 2017, 18:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Gateway igre...

Post Postao/la Valery »

:D, znala sam da sam nešto zaboravila! 17 godina.
grof je napisao/la: 28 stu 2017, 19:32
Valery je napisao/la: 28 stu 2017, 19:26 Lijep pozdrav svima! Budući da je kćerka luda za Game of thrones, tražim nešto na tu temu za pod bor. I naišla sam na Risk Game of thrones pa bih željela pitati preporučuje li ju netko ili bolje gledati nešto drugo?
Hvala unaprijed na odgovoru!
Ajmo prvo, koliko je kćerka stara? :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Gateway igre...

Post Postao/la grof »

Valery je napisao/la: 28 stu 2017, 19:34 :D, znala sam da sam nešto zaboravila! 17 godina.
grof je napisao/la: 28 stu 2017, 19:32
Valery je napisao/la: 28 stu 2017, 19:26 Lijep pozdrav svima! Budući da je kćerka luda za Game of thrones, tražim nešto na tu temu za pod bor. I naišla sam na Risk Game of thrones pa bih željela pitati preporučuje li ju netko ili bolje gledati nešto drugo?
Hvala unaprijed na odgovoru!
Ajmo prvo, koliko je kćerka stara? :)
Dobro, koje je igre do sada igrala? Nešto na nivou Monopolya ili bar neke "jače" naslove, tipa Ticket to Ride, Catan i sl?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Valery
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 28 stu 2017, 18:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Gateway igre...

Post Postao/la Valery »

grof je napisao/la: 28 stu 2017, 19:38
Valery je napisao/la: 28 stu 2017, 19:34 :D, znala sam da sam nešto zaboravila! 17 godina.
grof je napisao/la: 28 stu 2017, 19:32

Ajmo prvo, koliko je kćerka stara? :)
Dobro, koje je igre do sada igrala? Nešto na nivou Monopolya ili bar neke "jače" naslove, tipa Ticket to Ride, Catan i sl?
Na nivou Monopolya, ali nedavno je u nekom društvu igrala Risk i jako joj se svidio. Pa sam naišla na ovaj i nemam pojma kupiti ga ili ne.
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Gateway igre...

Post Postao/la Nuuq »

Valery je napisao/la:
grof je napisao/la: 28 stu 2017, 19:38
Valery je napisao/la: 28 stu 2017, 19:34 :D, znala sam da sam nešto zaboravila! 17 godina.
Dobro, koje je igre do sada igrala? Nešto na nivou Monopolya ili bar neke "jače" naslove, tipa Ticket to Ride, Catan i sl?
Na nivou Monopolya, ali nedavno je u nekom društvu igrala Risk i jako joj se svidio. Pa sam naišla na ovaj i nemam pojma kupiti ga ili ne.
Znam da je možda malo too much, ali ako imate ekipu za to, Game of thrones the board game je ultimate iskustvo.
Igrao sam većinu GoT igara, i ta je, daleko najbolja.
Nisam igrao GoT risk, ali me i ne privlači previše.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post (ukupno 2):
KillaValery
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Gateway igre...

Post Postao/la grof »

Valery je napisao/la: 28 stu 2017, 19:55 Na nivou Monopolya, ali nedavno je u nekom društvu igrala Risk i jako joj se svidio. Pa sam naišla na ovaj i nemam pojma kupiti ga ili ne.
Onda bih preporučio tu igru. Risk: Game of Thrones ima prilično dobre ocjene (pogotovo za Rizik) - 7.0 je jako dobra ocjena za verziju Rizika jer originalni Rizik ima ocjenu 5.6. Ovaj je i nešto kompleksniji od čistog Rizika i vjerujem da će za nju biti odličan izbor.
https://boardgamegeek.com/boardgame/179 ... me-thrones

Da je kojim slučajem kćer na malo višem nivou s igrama preporučio bih punokrvnu A Game of Thrones igru, no u ovom slučaju bi joj bila prekompleksna, pa bi imali samo kontraefekt:
https://boardgamegeek.com/boardgame/103 ... nd-edition
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Valery
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Gateway igre...

Post Postao/la Killa »

Valery je napisao/la: 28 stu 2017, 19:26 Lijep pozdrav svima! Budući da je kćerka luda za Game of thrones, tražim nešto na tu temu za pod bor. I naišla sam na Risk Game of thrones pa bih željela pitati preporučuje li ju netko ili bolje gledati nešto drugo?
Hvala unaprijed na odgovoru!
Game of Thrones 2nd edition - jednostavno, nauči se u 20 minuta iz videa

Game of Thrones Catan ako se mora
Ovi su korisnici zahvalili autoru Killa za post:
Valery
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Gateway igre...

Post Postao/la grof »

Ako cura voli učiti nove igre i zanima je cijela ta tematika onda može punokrvni A Game of Thrones, inače se bojim da bi je kompleksnost ipak ubila u pojam. Tim više ako nema društvo koje bi rado igralo takvo što kompleksnije ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Valery
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 28 stu 2017, 18:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Gateway igre...

Post Postao/la Valery »

Ok, a što sad da gledam? Ima collectors edition, skirmish (bar mislim da se tako piše) edition i standard edition Risk: Game of thrones. Oprostite ako je pitanje glupo...
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Gateway igre...

Post Postao/la Killa »

grof je napisao/la: 28 stu 2017, 20:24 Ako cura voli učiti nove igre i zanima je cijela ta tematika onda može punokrvni A Game of Thrones, inače se bojim da bi je kompleksnost ipak ubila u pojam. Tim više ako nema društvo koje bi rado igralo takvo što kompleksnije ;)
Što se vi svi bojite kompleksnosti (koje u GoT i nema u pravilima - najveći dio izvire iz interakcije među igračima)?
Ako nekoga toliko zanima GoT - a ova igra je baš to - GoT u kutiji - to je to!



Zašto ljude držati 'debilima'?
Većinu ljudi s koje sam ja naučio igrati nisu zanimale bazične igre, već nešto srednje i odmah nakon par partija htjeli su probati teže, da se osjeti 'epski doživljaj'.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”