Evolution: Climate

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Evolution: Climate

Post Postao/la grof »

Komentari na igru Evolution: Climate čiju recenziju možete pročitati ovdje:
https://igranje.hr/recenzije/evolution-climate
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
ValsimStips
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Evolution: Climate

Post Postao/la grof »

Ja sam igrao original, čak sam i recenziju napisao:
https://igranje.hr/recenzije/igrali-smo ... of-species

pa nije loše za usporediti. Čak bi iriginal trebali imati u Meeple's Corneru.
No, na BGG-u piše da ova igra zapravo reimplementira Evolution, a Evolution reimplementira ovaj ruski original?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Evolution: Climate

Post Postao/la kockica »

Pa je, kako sam napisao u recki, onima iz North Star Gamesa se svidjela ruska igra, pa su otkupili prava na nju kako bi dizajnirali Evolution, dok je Climate upgrade na Evolution.

Inače, ono malo na početku što smo žena i ja igrali igru kao izvorni Evolution, osjećamo da baš ne ide dobro u 2 igrača, sve se svodi samo na utrku u naoružanju između mesojeda i biljojeda, ali utjecajem na klimu možete jako utjecati na navodno superiorne vrste. Primjerice žena mi je imala moćnog grabežljivca i ja sam joj samo bio samo kanta za napucavanje, ali uspio sam pomaknuti klimu tako da sam joj čak na kraju uništio vrstu.

Edit: da čitao sam tu recku kada sam se skanjivao oko ove igre (mislim da ste je kao udruga čak i prodavali iz svoje kolekcije), ali tada je prevagnuo Dominant Species na listi za nabavu.
Zadnja izmjena: kockica, dana/u 07 srp 2017, 08:20, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Evolution: Climate

Post Postao/la Antomon »

Ako se dobro sjećam, što nije Evolution i jedan od popularnijih PnP igri ? Samo onda ne znam koja verzija, da li ovaj original ili reimplementacija ?
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Evolution: Climate

Post Postao/la kockica »

Vjerojatno reimplementacija. Kad je Climate išao na Kickstarteru, znam da se nudila i PnP verzija.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Evolution: Climate

Post Postao/la grof »

kockica je napisao/la: 07 srp 2017, 08:16
Edit: da čitao sam tu recku kada sam se skanjivao oko ove igre (mislim da ste je kao udruga čak i prodavali iz svoje kolekcije), ali tada je prevagnuo Dominant Species na listi za nabavu.
Da, zapravo mene je original bio ugodno iznenadio (pogotovo u odnosu na njihove druge igre koje su dosta ispod prosjeka). Tu je radio jedan ruski doktor biologije, pa je i znao što radi s aspekta struke.

Vjerujem da je onda ovo jako dobra igra, jer je već imala dobru bazu.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Evolution: Climate

Post Postao/la marge »

@kockica, jel igrate cesto ovu igru?
meni je zapela za oko jos kad je isla na kickstarteru no tad sam propustil, a kasnije me odbijala visoka cijena i niska dostupnost igre.. nego, jel sama igra vrijedi te novce po kojima ju najcesce prodaju (npr. 65 eur philibert)?
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Evolution: Climate

Post Postao/la kockica »

65 eura? Uh, ne znam što bih ti rekao. Evo ja sam je malo iz inata kupio jer sam okružen kreacionistima, i htio sam zapravo podržavati nešto što pametno integrira znanost u igru, ali na kraju sam zadovoljan igrom. Došlo nam je kao osvježenje nakon Racea for the galaxy, da ipak imamo malo različitije kartaške igre.

Igramo uglavnom žena i ja, i uživamo, ali svakako bi bilo bolje da je u više igrača, pa bih više preporučio za 3 ili više igrača, ono, možeš dodati 4 osobine na jednu vrstu (u 2 player igri 3), a ako jedan igrač premoćnu vrstu, lakše će ga 2 ili više igrača stjerati u nepovoljne klimatske uvjete itd.

Jedino što preporučam da, barem kada igrate u 2 ili 3 igrača, prilikom postavljanja klimatskih kartica na početku igre, izbacite one koje se nalaze na ekstremnim polovima jer vrlo vjerojatno neće biti igrane.

Uz to, igru sam nabavio preko KS-a, pa sam pride dobio i evolution promo pack 3, gdje postoje doslovno ludi i zabavni scenariji za igrati ovu igru.

Ako hoćeš, mogu ti je posuditi da probaš.
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Evolution: Climate

Post Postao/la marge »

hmm, ova ideja s posudbama generalno (nevezano sad uz climate) uopce nije ni losa (idealno bi bila izvediva u smislu privremene razmjene igara).. a vezano uz samu igru evolution: climate, mene je privukla zbog toga jer mi se cini da je igra nekako drugacija od ostalih prisutnih na trzistu.. uglavnom, na wishlisti mi je pa ju mozda dobijem i od bgg deda mraza..
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Evolution: Climate

Post Postao/la kockica »

Ako si u zg, ili imaš koga tamo, javi mi se. Imamo sasvim solidan broj drugih igara za nas dvoje pa nam neće previše nedostajati. Samo mi je pazi i mazi ;-)
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”