The Lamps are Going Out - pitanje

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

The Lamps are Going Out - pitanje

Post Postao/la neuromancer »

Ponovo sam se uhvatio nekih radova oko prepravke igara u svrhu izrade WW1 igre strateške razine.

U tu kategoriju spada i navedena igra https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... -going-out

Uz negdje na forumu spomenuti Hapsburg Eclipse čini mi se da posjeduje elemente upravo onoga što mi treba. :geek:

Stoga me zanima da li je itko s foruma imao prilike igrati navedenu igru i da li je možda netko čak i posjeduje, te koji su dojmovi i iskustva.

Unaprijed zahvaljujem 8-)
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: The Lamps are Going Out - pitanje

Post Postao/la stoka »

sad će ninomili jedan esej, samo čekaj da uhvati vremena... :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
neuromancer
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: The Lamps are Going Out - pitanje

Post Postao/la neuromancer »

stoka je napisao/la: 14 lip 2017, 07:51 sad će ninomili jedan esej, samo čekaj da uhvati vremena... :D
To bi bilo super - njegovi postovi su uvjek top :thumbs

Ali moram priznati da su gamereporti i od gorespomenutog i u postu citiranog autora pod pseudonimom Stoka isto tako vrhunske razine 8-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post:
stoka
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: The Lamps are Going Out - pitanje

Post Postao/la stoka »

što se tiče lamps, kolega ju je spominjao više puta, i uvijek samo u dobrom kontekstu, tako da vjerujem da je igra dobra, a takvi su ugalvnom i drugi komentari na internetu, iako ne mnogobrojni...
hapsburg eclipse i ottoman sunset su obe jako dobre igre, jako zabavne...mislim da bi ih mogao napraviti bez večih problema...mapa je mala i praktički se bez uljepšane pozdadine dade iscrtati malo vještijom rukom, jer su bitni samo boxevi koji pomiču frontove...ima još par boxeva (nacionalnih revolta i zapadnih frontova)...karte u principu samo pišu koji frontovi napreduju, uz pokoji dodani event...countera oko 50...
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
neuromancer
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: The Lamps are Going Out - pitanje

Post Postao/la neuromancer »

Da, vidio sam igra je jednostavna i neznam zasto ali malo mi dava na Churchilla - ima mozda takvu razinu apstrakcije. Moram jos prouciti i Ottomane, vjerojatno ce slijediti i Dusk of the Romanov, Pa onda i sličan naslov za Njemacko carstvo pa da dobijemo "Reichdammerung" tetralogiju 8-)

Svakako je Lamps relativno nova igra (2016) pa nije jos dovoljno igrana pa zato nema puno komentara. Uz to ima i kultni PoG za konkurenta...
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: The Lamps are Going Out - pitanje

Post Postao/la stoka »

nažalost, njemačka u WWI je vjerojatno nemoguća za state of siege igre...u navedenim igrama braniš beč i istanbul...njemačka je mislim čak i prilikom predaje držala neka okupirana područja...ne znam postoji li koji drugi solo koji se bavi WWI u njemačkoj...
churchilla proučavam i poslušat ću savjet i zadržati ga...mislim, i da sam ga mijenjao, nabavio bi ga kad tad opet...sličnosti nekih baš i ne vidim...dobro, pomicanje frontova...al u churchillu mi to izgleda kao dodatak dosta složenom diplomatskom nadmetanju, dok je ovdje riječ o dice festu i golom preživljavanju...kad talijani pređu soču, znaš da je gotovo, haha...
nabavio sam bio i napredni state of siege, empires in america 2ed, ali mi se nije dopao...
također, ako nisi nabasao (iako vjerojatno jesi), preporučam zulus on the ramparts...
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: The Lamps are Going Out - pitanje

Post Postao/la neuromancer »

stoka je napisao/la: 14 lip 2017, 18:40 nažalost, njemačka u WWI je vjerojatno nemoguća za state of siege igre...u navedenim igrama braniš beč i istanbul...njemačka je mislim čak i prilikom predaje držala neka okupirana područja...ne znam postoji li koji drugi solo koji se bavi WWI u njemačkoj...
churchilla proučavam i poslušat ću savjet i zadržati ga...mislim, i da sam ga mijenjao, nabavio bi ga kad tad opet...sličnosti nekih baš i ne vidim...dobro, pomicanje frontova...al u churchillu mi to izgleda kao dodatak dosta složenom diplomatskom nadmetanju, dok je ovdje riječ o dice festu i golom preživljavanju...kad talijani pređu soču, znaš da je gotovo, haha...
nabavio sam bio i napredni state of siege, empires in america 2ed, ali mi se nije dopao...
također, ako nisi nabasao (iako vjerojatno jesi), preporučam zulus on the ramparts...
Je vidio sam zulus maloprije jer nisam znao za to - ali to je "samo" taktička igra, međutim uklapa se u ove state of siege teme :D

Što se tiče sličnosti sa Churchillom to sam mislio upravo na sistem frontova - i donekle karte (evente) odn. konferencije u Churchillu. Međutim kao što si rekao to je samo jedan dio jer je Churchillov gameplay dvostruki (diplomatski i resolve odn. frontovski).

U bitii WW 1 je sa geostrateškog aspekta za sve Centralne sile bio upravo state of siege (vidljivo i po tzv. gladnoj blokadi), što je i uostalom i imenjak gorespomenute igre često isticao ;) Tako da se i za Njemačku to može sve primjeniti iako je za njih na svim frontovima situacija bila sasvim povoljna. Tako je za njih jedina prava prijetnja zapadni front (budući da je na istoku sve bilo riješeno, ali uz pravu "what if" priču to bi se dalo ispraviti.

Svakako ovaj koncept "frontova" nije ništa novo i njega sam preuzeo još prije 3-4 godine za svoj projekt grand strategy WW1 boardgamea ( počeo sam je za 100 godišnjicu WW1 - 2014. ali nažalost kako mi ide neću je uspjet završiti za 100 godišnjicu - 2018 :facepalm )

Vidiš Emires in America sam davno vidio i činio mi se prilično dobar . međutim u iščekivanju https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... l-struggle nisam pristupio izradi (koju svakako ne bi stigao završiti iako se izdavanje IS nešto odužilo :evil:
Avatar
ninomili005
Reactions:
Postovi: 55
Pridružen/a: 10 stu 2013, 21:07
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 101 put
Kontakt:

Re: The Lamps are Going Out - pitanje

Post Postao/la ninomili005 »

Hahahahhahhaha, kolko sam se sad ismijao :). Bice eseja za koju sedmicu :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru ninomili005 za post:
neuromancer
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”