Folklore

Pitanja vezana uz društvene igre
drwlad
Reactions:
Postovi: 66
Pridružen/a: 30 ruj 2014, 11:43
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Folklore

Post Postao/la drwlad »

Izgleda fora igra.
U zadnje vrijeme izlazi toliko boardgame dungeon crawlera/skirmish_misssions da više ne znam tko to sve kupuje :-/
Ja svoje potrebe za dungeon crawlom ispunim u pravom pen&paper roleplayingu :)
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Folklore

Post Postao/la smurfORnot »

Nisam ja uzeo, frend je...300$ pledge,lol
Mislim, bio sam na rubu da uzmem, ali kako je on uzeo, rekoh, nema smisla.

Običan core box, meh, nisam siguran koliko je sam dobar. U biti želiš onaj dark tale expansion jer dođe s više misija nego core box, klasama, nepriajteljima itd.

A od Ekspanzija ako imaš viška para, world events + heirloom&artifacts. Recepti ako baš hočeš, ali onda igrati custom verziju da su svoj deck, i da Nejdu u item deck, jer navodno je jako teško ikad išta smučkati jer ima hrpa stavari u tom dekcu i nije da ih baš često vučeš, i onda naći baš komponente koje ti trebaju...nda.

'Kratki' opis naše 1. misije

NIJE SPOILER FREE!!!(pa ako si ne želite spojlati neke stvari, nemojte čitati)

Pod vodstvom witch hunter inquizitora(znači fora je što svaki lik na početku bira jednu od 2 specijalizacije što mu da neki manji bonus, npr inkvizitor može kad ubije tj umjesto da ubije living target, probati ispitati nesretnika i doći do nekih podataka), mala grupica u kojoj su se još nalazili pop, arheolog i moja draga, arcanist, uputili smo se istražit čudne stvari što su se počele dešavati u ovoj zemlji. Nakon što smo uspješno smirili situaciju u crkvi te nije došlo do prolijevanja krvi od lokalnih bandita, doznali smo da su počeli napadi vukova, koji su poprilično krvoločni i neubivi, Dapače, čak i nakon što bi bili ubijeni, nastavili bi se micati, dok im neki nepoznati kamen nebi bio izvađen iz utrobe. Cijela ta priča i pogled na ostatke vuka za Arkanisticu je bio previše pa je izbacila ostatke svoga doručka i izgubila par HP-a :D
Doznali smo da je neki pop istraživao te vukove i što već , te se zaputio prema nekom sjevernom gradu(ne sjećam se imena). I tako se naša mala grupica zaputila u kočiji prema tom mjestu. Na cesti se na sreći nije desilo ništa loše. Kada smo stigli u grad smo shvatili koliko smo zapravo siroti, te da si ništa ne možemo priuštiti, te smo se zaputili dalje prema našoj destinaciji.

Pogledom na kartu koju smo imali, shvatili smo da će nas putovanje cestom jako dugo trajati, pa rekli, ok, this chariot seems off road capable :D
I tako, Arkanistica je preuzela uzde i povela nas off road. Dok smo prolazili kraj jedne pećine, začuli smo plač iznutra te se zaputili istražiti situaciju. Arkanistica kao vođa puta u ovom trenu je išla prva te je ugledala ozljeđenu djevojku. Malo se dvoumila da li da pomogne i potroši svoj zavoj, ili da ju pustimo i nastavimo dalje...ali eto, ipak je bila dobra srca i odlučila pomoći djevojci ozljeđenoj djevojci. I dok se približavala, nije uspjela primjetiti(jelte, fejlala je roll) da djevojka ima neobično duge očnjake. U trenu kad joj je pokušala pomoći djevojka ju je odjendom ugrizla, te dok smo se mi snašli što se dešava, istrčala van na sunce i od nje je ostala hrpica pepela.
Arkanistica je kao nagradu za svoju dobrotu dobila bloodlust, te je permanentno izgubila 3hp-a i još neki penal, ali je postala snažnija i dobila +2 dmg ...fair trade off if you ask me, pošto se sa svojim bodežom pokazala kao najbolji dmg dealer u partiju :D

I tako se naša off road avantura nastavila. Dok sam ja bio vođa puta, i noć nas zahvatila u šumi, nije trebalo dugo da se počne čuti zavijanje vukova. Nije bilo puno izbora, probati pobjeći i sakriti se ili napraviti last stand, te let them come. Nekako nisam imao povjerenja u naše sposobnosti da se sakrijemo divljim beštijama, te sam rekao da ćemo ih dolekati ovjde i spremiti se za obranu.
Skirmishi su dosta dobro rješeni, idu brzo i tematik su, igraju se bez mape. I tako, malo izgriženi, uspjeli smo dokrajčiti vukove. Arkanistica i ovdje isto nije imala sreće, jer dentalna higijena vukovima nije jača strana pa je tijekom borbe dobila i blaži oblik rabiesa , ali ju je brzo prošlo.

I konačno nakon 2-3 dana off road putovanja stigli smo u mjesto gdje se pop uputio. Sve je djelovalo nekako tmurno i napušteno, putem kroz grad smo sreli neku ubogu dječeicu na ulici, i pop se teška srca odvojio od svoga zlatnika, te ga s gađenjem bacio dječici, ali zauzvrat smo došli do nekih informacija...Money well spent xD

I eto naše male grupice, konačno do lokalne krčme...odlučili nešto popit i doći do dodatnih informacija o pop-u. Nažalost lokalni seljani baš i nisu bili previše frendly. Malo po malo, negodovanja su postala sve glasnija, a seljani sve hrabriji...nije dugo trebalo dok i prva boca nije poletila. Nažalost, opet, jedino jadna Akranistica i nije bila baš najbržih refleksa, te je dobila bocom u glavu i izgubila opet par HP-a. I tu je imala opciju, probat smirit situaciju ili zasukat rukave i to riješit na dobar stari način. Poučena prošlim iskustvom kako prolaze dobri samaritanci, i već vidno iziritirana svime, rekla je dosta zajbancije i odlučila naučiti ove ignorant pesants što znači bacit bocu na bloodlust arkanisticu. Tučnjava nije dugo trajala, te je smirila temperament seljaka kao hladni tuš. Ja sam probao i ispitati nekog nesretnika, ali bezuspješno, seljan je bio previše preplašen da kaže išta.
U biti se pokazalo da su seljani preplašeni, da ih vukovi napadaju i da nisu ništa loše mislili. Jedan od njih nas je zamolio da li bi mu mogli pomoći i rješit vukove koji su na njegovoj farmi da se može vratiti poslu i prehraniti obitelj.
I tako, naša mala grupica je odlučila pomoći jadnom seljanu, nije ni njima lako.
Odvevši nas do svoje farme, tu smo zatekli 3 vuka, poprilično krvožednog izgleda...vidjeli smo da se na farmi nalazi i jedno strašilo, te bunar u kojem bi se nešto moglo i nalaziti. I tako je započela bitka, jedan vuk je napao arkanisticu, jedan popa i jedan mene. Od oružja sam imao samostrijel(3 strijele s tim da jednu mogu recoverat) I dok sam se ja pokušavao probiti do bunara, pucajući po jednom vuku, ostatak partija se odlučio obračunati s druga 2. Iz bunara sam Uspješno izvukao neki predmet, a od vuka sam napravio jastučiš za igle, ali beštija je i dalje stajala na nogama, a boltova za samostrijel više nije bilo...te sam tu došao do neugodne spoznaje da ču stvari morati dovršiti šakama, koje rade samo 2dmg :D(crossbow npr radi 1d4 + 3/4). I tako , hrvajući se s vukom, probao sam još doznati i istražiti strašilo koje je stajalo na farmi. To se pokazalo kao loša ideja, te se strašilo srušilo na mene i ozljedilo me za par dmg-a. Ali eto, utukli mi vukove konačno, riješili farmu napasti i za uzvrat od seljana dobili informaciju da se neki svećenik zaputio prema pećinama nešto sjevernije.
I tako, krenuli mi prema pečinama. Pred ulazom su se nalazila zatvorena vrata, polutokriveni grob i nešto manjih grobova koji su potencijalno mogli skrivati nešto. Znali smo da moramo biti što brži, jer što se više tu zadržimo veća je šansa da se potencijalno probudi neki skeleton.
I tako ja prvi, već načet od obračuna s vukovima, odlučio sam istražiti prvi manji grobić u nadi da ću naći nešto shiny :D ...nažalost, našao sam samo trap i popio još više dmg-a...arkanistica je bila bolje sreće, te je u velikom grobu našla plavi prsten koji joj se jako svidio te ga je odmah stavila na sebe. Pop je isto probao istražiti manji grob, ali ga je dočekao isto trap i ozlijedio ga. I tako , došli smo mi pred vrata i sad smo svi nešto pokušavali isprobati svoje pick lock skillove, ali svaki put se netko uspio ozljediti. Tu sam ja već shvatio, uzeo vrag šalu, dosta zajebancije imam samo 7hp-a, nije inkvizitor tu da pick locka :D ...uz malo truda, arheolog je uspio obiti bravu. I tako, zaputili se mi u mrakaču kripte? Svi smo morali rolati 'courgage' neki da vidimo da li će mrak i horrori koji možda vrebaju u njemu biti previše za našu psihu. Nažalost nisam više siguran, ali za pop-a ili arkanisticu se to pokazalo kao ipak malo previše izazova, te su dobili penale na combate koji će slijediti. U mrkau su nas zaskočile neke beštije, nakon kračeg skirmisha smo ih rješili. Sad smo već došli u neke pećine, svuda je i dalje bio mrak(-5 na combat, -10 na ranged, d100 se rolla, ajmo reć da je AC neprijatelja bio oko 47 ako me sjećanje služi). I tako, kroz mrak smo primjetili da nam se približavaju 2 polutransformirana čovjeka, neki polu vukodlaci. S obzirom da smo mi bili u prolaziću, odlučili smo tu i ostati jer su oni mogli doći samo 1 po 1 do nas, pa rekli, ajde, let them come...How wrong we were,lol.

Pokazalo se da su neprijatleji malo veći zalogaj nego što smo mislili, a na prve linije smo stavili umjesto arkanistice, popa xD, te se isti nisu mogli zamjeniti jer nije bilo free hexova.. I tako je arheolog bičevao poluvukodlaka, pop ga je isto malo napao svojim censorom , ali se pokazalo da helti rapidno padaju arheologu, i pop ga je probao liječiti par rundi neuspješno zazivajući Boga da mu podari snagu da ozdravi arheoloha. Ja sam iz pozadine ispucao sve boltove koje sam imao, ali je beštija i dalje stajala na nogama. Nkon što smo rješili prvoga, arkanistica se prebacila brže bolje na prve linije te se bacila na drugoga. Malo kansije, i druga beštija je ostala u lokvi krvi. Nakon kraćeg istraživanja otkrili smo da se u obližnjoj pećini nalaze 2 poola koji djeluju ljekovito, ali također postoji opasnost da bi bat swarmovi mogli napasti ako se omete njihov san. Ja sam odlučio čekati van pećine dok su drugi odlučili potražiti okrijepu u vodi. Arheolog se uspio malo i otrovati,lol. Nakraju sam ipak i ja odlučio, kud svi tud i mali mujo, idemo riskirati i okrijepiti se. Nažalost, bio sam malo preglasan te sam probuio bat swarmove koji su se sručil ina arheologa i akranisticu. Dok smo se mi svi bacili na jedan swarm koji je napao akranisticu, ovaj drugi swarm je skoro iscijedio arheologa od malo krvi što je imao.
Nakon toga, vidno potreseni, uputili smo se dalje u pećinu.

Tu smo našli popa kojeg smo tražili, svog krvavog jedva živog ,obješenog na zid ili što već ,pokraj njega 2 priesta i poprilično dlakavog fellowa, koji se pokazao kao glavni krivac iza svega ovog. Kada je primjetio prsten na arkanistici podivljao je i tražio ga nazad. Nakon što si je arkanistici odbila odrezati prst da mu ga da, jer ga više nije mogla skinuti, nasrnuo je na nju. I tako je krenula bitka, pobiti sve, i spasiti priesta prije nego bitka završi. Arheolog se počeo probijati prema priestu,ja za njim, usput pucajući boltove u hairy fellowa koji je bio u kličnu s akranisticom, i po kojem je pop svojim cenzorom mlatio pokraj. Uskoro je hairy fellow postao sve više hairy i pretvorio se u ogromnog vukodlaka te je još žestije navalio na arkanisticu. U zadnji čaš sa zandjim rolom smo ga ipak uspjeli ubiti ,jer je arkanistica ostala na 1hpu-u. Dotle smo uspjeli osloboditi popa i nekako se obračunati s 2 priesta, od kojih je jedan skoro dokrajčio i arheologa koji je ostao na 3hp-a.
Nakraju je prsten ostao boundan za arkanisticu, te je dobila neki porpilično awesome ring item :D
Pop i ja smo relativno bili u dobrom stanju jer su nas svi ignorali tijekom fajtova. Što se nemože reći za arkanisticu i arheologa. Pošto se tijekom misije može samo 1x restat, HP-i se ne vračaju baš jendostavno, tak oda mislim da će dobar dio zarađenog novca otići na hilanje i nove zavoje :D


I tako je tu završila naša prva avantura, sad čekamo vikend da nastavimo otkivati kakav to affliction muči ovaj kraj :D
Uglavnom, game nam je super. Ima dosta tematskih momenata, pa onda ovi izbori koje odbiješ tijekom misije, road eventova itd.
d100 u combatu funkcionira zapravo jako dobro. Sve je dost brzo i fluidno. Za neprijatelja se baca d100 i d10(koji određuje što radi, ima 3 vrste napada), jedino što aj, moraš hp određivati sastrane s d20 i Extra kockicama jer neprijatelji imaju preko 20hp-a, pa je jedino taj dio malo clunky.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 2):
kockicaronin
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”