Carson City (Pregled i opis)

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Carson City (Pregled i opis)

Post Postao/la Deni »

Prva kupovina s BGG Marketa bila je i više nego uspješna. Tim povodom odlučio sam podijeliti više detalja o igri o kojoj ne vidim da se piše, spominje ili igra. Iako je out of print već nekoliko godina lani je izašla Kickstarter verzija pod nazivom Carson City Big Box, koja je sadržavala i sve dostupne ekspanzije.

U ovom pregledu ukratko ću se osvrnuti na komponente na drugo izdanje originalne verzije Carson Citya (2009.) te ukratko opisati pravila.
slika
slika
slika

Mapa je dvostrana. Na drugoj mapi postavljena je i rijeka. Ono po čemu je mapa posebna jest po setupu koji je uvijek drukčiji. Na početku igre bacanjem kockice određuju se pozicije planina te središta grada.
slika

Sve komponente izrađene su od debelog kartona, usudio bih se reći kvalitetnijeg od carcassonea:
slika

Šarene tajle s desne strane označavaju posjed koji kontrolira vaša boja tijekom igre. Središnje tajle prikazuju zgrade koje se izgrađuju i kontroliraju tijekom igre. Za njihovu izgranju imate zgodan cheat sheet:
slika

Također, kako biste sadgradili zgrade, trebate i novac :)
slika
Također karton, ali debel i s finim gripom pod prstima.

Centralni dio igre i glavni likovi svakako su kauboji, i to meeple kauboji :ljubav
slika

A što bi bili kauboji bez pištolja. Bitan dio igre su i dueli. Ukoliko želite preoteti određenu poziciju na ploči drugom igraču, uslijedit će duel koji se odvija putem tajnog glasanja i vaših zaliha pištolja koje imate kod sebe u tom trenutku:
slika

Osim meeplova, igranje uloga uvelike će odrediti strategiju vaše igre. Uloge su javne, odnosno u svakom krugu birate ulogu te po rednim brojevima odigravate iste. Uloge su također dvostane s različitim efektima :thumbs
slika

Ukratko tijek igre. Igra se odvija kroz 4 runde (godine) tijekom svake runde dobijate određeni broj kauboja s kojima raspolažete i odigravate poteze na mapi. Na vrhu mape nalaze se polja za kupnju te polja koja valoriziraju vaše akcije tijekom runde. Na početku poteza svaki igrač bira jednu od sedam uloga te se uloge odigravaju 1-7. Nakon toga postavljaju se kauboji na mapu (zauzimanje terena), na zgrade (kupnja) ili na action polja. Treći korak je odigravanje postavljenih kauboja te se u ovom potezu odvijaju sve akcije prema ranije postavljenom scenariju.Runda završava raspodijelom bodova te otpisom viška novca. Višak novca može se zamijeiti za bodove, a koliko novca možete prenositi u iduću rundu ovisi o ranije odigranoj ulozi. Mapa se nadopunjava novim zgradama, uloge se vraćaju u početno stanje i kreće nova runda :thumbs

Pobjednik je onaj igrač koji je nakon 4 runde sakupio najviše bodova.

PS Isprike ako nije dozvoljeno objavljivanje većeg broja slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 9):
dadokockicastokaShichblacxValsimBojan1983Killasadistiko
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1257
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3374 puta
 pohvaljen: 2001 put
Kontakt:

Re: Carson City (Pregled i opis)

Post Postao/la dado »

Uh big box mi je na wishlisti već jako dugo ali nikako da povučem okidač (pun intended).

Hvala ti na pregledu, sad je želim još više... :D
slika
Avatar
Arty
Reactions:
Postovi: 189
Pridružen/a: 03 stu 2014, 11:11
Lokacija: Pula
Ima zahvala: 178 puta
 pohvaljen: 95 puta
Kontakt:

Re: Carson City (Pregled i opis)

Post Postao/la Arty »

Ja sam uzeo na kickstarteru bigbox i moram priznat da sam se oduševio. Inače odlična igra, moja žena ju obožava.

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
So many games, so little time
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”