Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Mislim da ne moraš biti ne znam kako kompetentan da ocjenjuješ art, naprosto ti se sviđa ili ne sviđa. Sad, iako se slažem s tobom da art treba biti u funkciji igre, regularno mi je da ima i ljudi kojima je to jednako važna komponenta, iako opet naglašavam, nemam zamjerki na isti. Zapravo kao i svagdje drugdje, i na ovom forumu su se isprofilirali ljudi pa već možeš nagađati sa kojima se vaši ukusi preklapaju i držiš do njihovih preporuka.

Što se tiče komponenti, nemam uopće problema sa player matovima, samo jednom mi se desilo da mi je nešto palo iz ruke i razmrdalo kockice, ali brzo sam popravio. Ako igrate za rasklimanim vrtnim stolom, ok, mogu zamisliti te scene :D

Sleevovi, da, opisao si kako su u klincu, ali kako oni nisu sastavni dio standardne opreme igre, tako i ne govore o ostalim komponentama. Iako mogu razumjeti tvoje razočaranje, mene je isto vabilo.

Nastavno na kickstarter, ne znam kakvo bi to trebalo biti deluxe izdanje, ne interesira me jer sam i previše uložio u standardno izdanje i jako me dobro služi pa sumnjam da ću dobiti drugačije igraće iskustvo, ali iskreno se nadam da će ono možda pridobiti igrače kojima je, eto, toliko odbojan art da ne žele ni igrati. Ali sumnjam u to, to je, koliko ono kartica, blizu 400 ako ne i preko?, malo je vjerojatno da će iznova osmisliti art.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Ako sam dobro shvatio, ovo na KS neće bit kompletna igra, nego samo kutija s novim stvarima:

Promo cards : Pharmacy Union (KS exclusive corp)
300*300*200 mm big box holding all current material
3D tiles :
24 city tiles with 6 different designs
40 forest tiles with 5 different designs
9 oceans tiles
All current special tiles
3 brand new tiles (means new cards...?)
All global parameters markers
1st player rover

Dakle 3D tiles / fancier components za sve i svašta. Nema mape i karata (osim ove jedne nove korporacije i možda vezano za nove tajlove).
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Da, evo od J.Fryxa:
The last details are being arranged right now, but we are planning on 4 pledge levels:
Big Box (always including 3D tiles, markers and a new promo pack of approx 20 cards. So the "BlingBling" is included in the BigBox).
Big Box + Base Game
Big Box + All Expansions
Big Box + Base Game + All Expansions
Then there will be some extras you can add in the pledge manager regardless of the pledge level. But you'll have to wait to see what that is

Super, znači moram kupit kutiju s ovim drangulijama ako želim 20 karata :roll:
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Gordan je napisao/la: 29 svi 2020, 15:55 Da, evo od J.Fryxa:
The last details are being arranged right now, but we are planning on 4 pledge levels:
Big Box (always including 3D tiles, markers and a new promo pack of approx 20 cards. So the "BlingBling" is included in the BigBox).
Big Box + Base Game
Big Box + All Expansions
Big Box + Base Game + All Expansions
Then there will be some extras you can add in the pledge manager regardless of the pledge level. But you'll have to wait to see what that is

Super, znači moram kupit kutiju s ovim drangulijama ako želim 20 karata :roll:
Možda će se promo karte kasnije naći zasebno na prodaji kod njih ili na bgg storeu.

Ili možeš uzeti te điđebiđe i prodati ih dalje nekom zainteresiranom. :)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Također mi se koncept davanja love za nešto šta ću dobit mjesecima kasnije uopće ne sviđa. Tim više šta mogu kasnije nać proizvod za iste pare. :)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Deni »

Zanimljiv "deluxe" potez. prije bi ocekivao big box, al valjda racunaju da nema smisla dok se prodaje...

nego, sta je sa legacyem? ima li novih info?
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Koliko se mogu sjetit, od tog koncepta su odustali.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

https://www.kickstarter.com/projects/st ... wjzVawEzoU

Izgleda da kod mene (zasad) ništa od kickstartera ove godine :D
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Nego, Lakefront Resorts.. Jel samo do mene ili je ova korporacija broken? Sinoć smo (opet) imali priliku vidit nenormalne produkcije love u samo par generacija (istina, potrefila se prelude karta s dva oceana istoj osobi).
Samo za usporedbu - Aridor, koju smatram jednom od najboljih korporacija (jer je univerzalna i daje ti ono najpotrebnije - money production) kraj LR se može sakrit u mišju rupu.

1) Startni resursi (novac)
A: 40, LR: 54
2) Glavni efekt obje korporacije je dobivanje produkcije love
A: max 10 (11 ako se igra Venus), LR: 9 (potencijalno 10 ako se igra Turmoil i potrefi odgovarajući globalni event)

Ako usporedimo samo ovo dvoje, LR ima veliku prednost. Aridor će u prosjeku vjerojatno dobit produkciju malo brže od LR, ali onih +14M€ u startu je poprilična prednost koju par brzih tagova neće nadoknadit. S druge strane, LR ni ne mora sam stavljat oceane da bi se efekt dogodio. Da su ovo svi efekti karata, hladno biram LR ispred A po defaultu. Ali to nije sve... Jadni LR dobiva još i

3) LR: 50% veći placement bonus uz oceane! :sokiran

U praksi to znači ovako: prvih par krugova rokaj oceane jedan uz drugog, makar ih plaćao standardnim projektima i dobivaj 1 TR i 1 M€ production. Još ako se igra na Hellas mapi, vraćat ćeš po 6 ili 9 para za svaki pa se praktički od početka može trpat 2 komada po generaciji, čak i da ne dobiješ karte. Onda kad se odlijepiš ispred svih s TR i produkcijom para, možeš i nastavit peglanje po mapi i koristit ekstra kunu, al to je već manje bitno.

Jasno, nikad korporacija nije sama dobila partiju i uvijek se treba potrefit više stvari, ali objektivno, ovo šta LR nudi je zbilja previše. Thoughts (and prayers)?
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Gordan je napisao/la: 04 lip 2020, 16:28 Nego, Lakefront Resorts.. Jel samo do mene ili je ova korporacija broken? Sinoć smo (opet) imali priliku vidit nenormalne produkcije love u samo par generacija (istina, potrefila se prelude karta s dva oceana istoj osobi).
Samo za usporedbu - Aridor, koju smatram jednom od najboljih korporacija (jer je univerzalna i daje ti ono najpotrebnije - money production) kraj LR se može sakrit u mišju rupu.

1) Startni resursi (novac)
A: 40, LR: 54
2) Glavni efekt obje korporacije je dobivanje produkcije love
A: max 10 (11 ako se igra Venus), LR: 9 (potencijalno 10 ako se igra Turmoil i potrefi odgovarajući globalni event)

Ako usporedimo samo ovo dvoje, LR ima veliku prednost. Aridor će u prosjeku vjerojatno dobit produkciju malo brže od LR, ali onih +14M€ u startu je poprilična prednost koju par brzih tagova neće nadoknadit. S druge strane, LR ni ne mora sam stavljat oceane da bi se efekt dogodio. Da su ovo svi efekti karata, hladno biram LR ispred A po defaultu. Ali to nije sve... Jadni LR dobiva još i

3) LR: 50% veći placement bonus uz oceane! :sokiran

U praksi to znači ovako: prvih par krugova rokaj oceane jedan uz drugog, makar ih plaćao standardnim projektima i dobivaj 1 TR i 1 M€ production. Još ako se igra na Hellas mapi, vraćat ćeš po 6 ili 9 para za svaki pa se praktički od početka može trpat 2 komada po generaciji, čak i da ne dobiješ karte. Onda kad se odlijepiš ispred svih s TR i produkcijom para, možeš i nastavit peglanje po mapi i koristit ekstra kunu, al to je već manje bitno.

Jasno, nikad korporacija nije sama dobila partiju i uvijek se treba potrefit više stvari, ali objektivno, ovo šta LR nudi je zbilja previše. Thoughts (and prayers)?
Mislim da sam samo jednu partiju igrao gdje je Lakefront Resorts bila u igri i ne sjećam se kako je prošla. :D

Međutim, čini se dosta jaka pogotovo zbog našeg stila igranja gdje oceani uglavnom prvi izađu od globalnih parametara, plus još je i iznimno lako dobro igrati s njom.
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”