Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la DarkDefender »

Ma nije cak ni u ukusu stvar. Tema je i meni jako primamljiva. Nisam jos probao igrati, ali ocekujem da ce mi se sviditi. Jednostavno, kad god pomislim da bi je kupio, imam neki los osjecaj koji mi ne da. :) Tako da ce se kod mene u kolekciji naci jedino ako bude na nekom gigantskom popustu ili ako me bas jako odusevi kad je napokon probam igrati.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1191 put
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Antomon »

Imam nekoliko igri na polici koje imam preko 2-3 godine a igrao sam ih 5 puta ili manje. Terraforming Mars smo igrali u ova 3 tjedna koliko ga imamo oko 15 puta, najviše u 2 igrača (i to nije kratka igra, partija traje između sat i pol i dva sata). Moj buraz inače nije oduševljen suhim eurima, više ih igra radi mene, ali su mu se recimo jako svidjeli Roll/Race for galaxy, pa sam najviše zato uzeo ovu igru.

Što se tiče omjera uloženo:dobiveno, igra se nama definitvno isplatila, da li će se nekome drugome tako isplatiti ne mogu tvrditi. Ako voliš svemirsku temu, engine building, card drafting (varijanta koju apsolutno preporučam) i taman dovoljno konflikta da igra ne bude solitaire, svakako preporučam ovu igru. Meni je na prvu isto igra izgledala bezveze i treba ti 2-3 igre da shvatiš kako koncepti međusobno funkcioniraju, a opet su pravila dosta jednostavna.

Ako ćemo gledati odnos cijene igre i kvalitete igre, onda se igra definitvno ne isplati. Karte sam znao da ću odmah staviti u sleevove. Player matovi meni ne smetaju ovakvi kakvi su, isti takvih su u Castles of burgundy i služe svrsi, samo što je Castles of burgundy upola jeftinija igra. Pločice koje se postavljaju na ploču i sama ploča su kvalitetne. Resource cubovi se počinju ljuštiti nakon prvog igranja.

Ali šta da kažem, ujedino sam nabavio 3 paketa Geekboxeva kako bi kockice bila ljepo posložene :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
kockica
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la smurfORnot »

U usporesbi s reximo roll/race, koje su nama super, zasto binovo igrao radije?

U reviewu su omi pokazali 2p stol kako im izgleda, i iskreno izgledalo je malo way too much tih svih karata na stolu, nepregledno itd. A i sami su rekli da je 2p fame tako tako...da je vise 3-4p game.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Antomon, sve ovo sto si napisao je upravo ono sto i ocekujem od igre. Hvala, ucvrstio si me u uvjerenju da mi je ovo super kupnja. Necu je jos igrati jer mislim time iznenaditi zenu za sljedecu godinu, ali po svemu sudeci, mislim da je to igra koja ce nam zasjati sljedece godine.

Btw, ovo ne mogu nikako usporediti sa raceom osim sto se zbiva u svemiru, u jednoj igri stvarate galakticku civilizaciju, a druga je tek pokusaj covjecanstva da izadje u zemljino dvoriste :-)
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Dobro pitanje. Iskreno, ja ne znam racionalno napisat šta me toliko oduševilo u igri, ali činjenica je da sam od prve odigrane partije pa iduća 4 mjeseca odigrao barem 20 partija. Kad se zbroji svo igranje u tom periodu, na TM otpada više od 50%.
RFTG mi je jedna od najboljih igara uopće, lako moguće i baš igra broj jedan. TM zapravo ima jako puno u mehanika koje su u osnovi skoro iste (engine building, "first" i "most" goals), ali i dosta drugih. Jednostavno mi je prezabavno igrat TM, iako ne mogu ukazat na neku revolucionaru ili pak spektakularno dobru mehaniku.
Zbog svega navedenog, još me više nervira užasna kvaliteta komponenata, ali šta se može...
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la smurfORnot »

Gordan je napisao/la: 29 ruj 2017, 13:24
Zbog svega navedenog, još me više nervira užasna kvaliteta komponenata, ali šta se može...
Cekat 2nd edition i nadat se boljoj kvaliteti komponenti i artworka?
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

A u cemu je to problem sa artworkom? Meni pase.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

S artworkom nemam problema. A kvaliteta je opala s novim printingom pa nemam baš razloga očekivat da će je poboljšat eventualnim second editionom.
Btw, zar je uopće najavljen second edition? Realno, igra ne treba second edition jer je dobra. Naravno, druge edicije često postoje zato da bi se dvaput prodavao isti proizvod pa nije isključeno da se dogodi i s TM...
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la smurfORnot »

Ovo malo što sam vidio, ne znam, djeluje neujednačen. Neke karte su dobre, neke su meh. I isto tako ne mogu reci da sam fan ovog bijelog obruba karata. Al što ja znam, možda u stvarnosti to i nema tolke veze, pošto ste svi tu zaluđeni gejmovi, a i ocjene na bgg-u su dobre.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Heh, bijeli rub :D Ako ćemo secirat takve piz***, onda nemam više ništa za dodat.
Kako sam ranije napisao, u životu sam valjda dvaput komentirao kvalitetu izrade. Jednom s oduševljenjem kad sam dobio Scythe u ruke, a drugi put s razočaranjem kad mi je stogao TM.

Karte su, naravno, neujednačene, ali to nije nikakav problem. Karte koje su "meh" vjerojatno koštaju puno manje, a imaju svoju primjenu u određenoj fazi igre, odnosno pri određenoj strategiji. Dobiješ na izbor 4 karte po krugu (plus 10 na početku). Ako ti dođe puno dobrih karata - u problemu si jer nećeš imat novaca za sve. Dođe li ih malo - ne kupiš ni jednu pa ti ostane para za druge projekte.
Osim toga, može se igrat s draft varijantom pa se efekt sreće dodatno smanji.

Pokušaj odigrat jednu-dvije partije pa vidi jel ti dobra.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”