Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Evo ovaj vikend nam je stiglo Colonies. Nažalost nismo stigli igrati, pa ćemo tek u srijedu navečer kada se vratim doma. I to ćemo igrati tako da izbacimo venus next i prelude, čisto da osjetimo ekspanziju. Pregledali smo komponente, tu je 49 novih kartica projekata... Ako se uključi i venus, to je pogolem kup kartica.. vidjet ćemo i je li pregolem pa da se potvrdi ono pravilo manje je više. Ima dosta space i jovian tagova, ima nove simbolike koje se odnose na kolonije. U pravilima opet spominju solarnu fazu.

Iako je to veliko proširenje jer dodaje nove pločice koje predstavljaju kolonije, neke kockice i sl, čini mi se da neće zauzimati puno mjesta.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Zar nije u Colonies masu kartica koje se odnose na floatere? Kako će to funkcionirat bez VN?
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Ima ih, da, ali ako je venus mogao imati floatere bez coloniesa, može i obratno :-) Mislim da se razumijemo, čim isprobamo prvu igru, naravno da ćemo sve opet spojiti :D Jedino što ćemo tada vidjeti ima li smisla uz uključen prelude igrati solarnu fazu.
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Evo mi odigrali dvije partije s Colonies, oba puta zajedno s Preludeom jer ga nikad ne izbacujemo, s 6 različitih igrača/ica.

Odlični prvi dojmovi od većine nas.

Bojao sam se da će ekspanzija sad zauzimati više mjesta na stolu, ali samo morate naći dio stola gdje ćete rasporediti Colony tileove i to je to. Onaj veliki Fleet tile sam odmah izbacio, svako kraj sebe drži svoje brodove.

Nakon kratko vremena igranja partije imao sam osjećaj kao da oduvijek igramo s ekspanzijom, toliko dobro se uklopila u igru. Malo su nam duže trajale partije zbog veće količine razmišljanja i novih prilika za comboiranje, ali to nam ne smeta jer su odluke sad još i sočnije. :) Mogle bi u budućnosti i kraće trajati partije jer kolonije daju super bonuse koji uglavnom ubrzavaju igru.

Još jedna stvar, s tradeanjem s kolonijama došlo je do nove "utrke" ko će prije tradeat jer se s jednom kolonijom može samo jednom po generaciji, a i samo postavljanje kolonija je ključno nekad izvest što prije, odnosno postavit ju na onu koloniju za koju vidiš da će se više koristiti u samoj igri.

Javim se s još dojmova nakon više partija, pa i s osvrtima na 5 novih korporacija, zasad sam samo igrao s Polyphemos i jako je zanimljivo bilo ozbiljnije razmatrati koje karte zadržati u rukama budući da te svaka košta 5 megaeura, iako sam bio zadnji na kraju. :D
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Gordan je napisao/la: 12 stu 2018, 10:25 Zar nije u Colonies masu kartica koje se odnose na floatere? Kako će to funkcionirat bez VN?
Otprilike pola karata iz Colonies imaju veze s floaterima, možda malo manje, ali međusobno imaju super interakcije, pogotovo jer su dosta njih samo jovian-floater, ne trebaju im Venerine karte uopće.
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Kamo sreće da funkcionira bez VN pa da je mogu nastavit ignorirat. :D Al koliko sam vidio, u Colonies ima dosta toga vezanog za floatere pa bi te karte automatski izgubile na vrijednosti bez VN.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

@Papaver
u međuvremenu sam pročitao pravila i temeljitije pogledao karte i baš sam bio nekako dojma da će igra biti baš ovako kako si opisao, djeluje odlična ekspanzija. Ne bi mi smetalo da toliko ubrza igru pa da možda čak izbacim prelude, no to ću izvagati nakon barem 10-ak partija. Ipak, nakon prve partije s guštom ću odmah ubaciti baš i Venus upravo zbog floatera.

Što se ne sviđa manjini?

Inače primjetio sam i dosta zemljinih tagova, uz science, kao da više neće biti premalo ovih i previše onih tagova.
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

kockica je napisao/la: 12 stu 2018, 13:36 @Papaver
u međuvremenu sam pročitao pravila i temeljitije pogledao karte i baš sam bio nekako dojma da će igra biti baš ovako kako si opisao, djeluje odlična ekspanzija. Ne bi mi smetalo da toliko ubrza igru pa da možda čak izbacim prelude, no to ću izvagati nakon barem 10-ak partija. Ipak, nakon prve partije s guštom ću odmah ubaciti baš i Venus upravo zbog floatera.

Što se ne sviđa manjini?

Inače primjetio sam i dosta zemljinih tagova, uz science, kao da više neće biti premalo ovih i previše onih tagova.
Zapravo svima je bilo super, samo je jedan igrač imao komentar da misli da će igre uvijek biti duže jer umjesto da ti se energija prebaci u toplinu pa dižeš TM ti ćeš češće ju trošiti da tradeaš s kolonijama. Slično s titanom. To je to, samo jedan neutralni komentar, tom igraču se isto svidjela u globalu ekspanzija.

Jedna još stvar, primjetio sam da ljudi forsiraju jednu ili dvije kolonije koje im najbolje odgovaraju pa se jednom igraču odlično poklopila energy kolonija s kartom "potroši 6 energije za dva boda" i dobrom energy produkcijom pa je na toj jednoj kartici na kraju uspio skupiti 10 resursa odnosno 20 bodova. :o Pobijedio je, ali ne premoćno barem.

I da, dosta se povećao broj jovian taggova, mislim da sad neke jovian strategije (i korporacije) mogu postati poželjnije od bilo kojih drugih, ali to ćemo još vidjeti.

Narasli su i earth taggovi i space taggova mislima da sad ima sveukupno više od building taggova.
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Jel se povećao i broj karata koje boduju Jovian tagove?
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Ne.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”