Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Gordan je napisao/la: 19 lis 2018, 16:15 Nove korporacije mi se i dalje čine jako nebalansirane. Cheung Shing mi izgleda kao jedna od najboljih, Vitor je jako dobra (osim suludog first move abilitya), Robinson može bit korisna (npr za uzet Generalista), al ništa posebno, Valley Trust mi se čini subpar. Starta s premalo novaca, -2 na science mi je premalo jer tih karata nema puno (iako ih volim igrat), a dodatna Prelude karta je kockanje... Ne znam. Fali mi tu nešto. Point Luna mi je loša.
Sve skupa, možda 7.5/10 ovako odokativno.
Moj mini osvrt:

Cheung Shing igrana tri puta kod nas, nijednom nije konkurirala za prvo mjesto. Puno ljudi uvijek ide na building taggove ili barem hate drafta, ali možda su se i poklopile tri partije gdje se nije najbolje iskoristila.

Point Luna mislim da se isto igrala tri-četiri puta - malo bolje je prolazila. Card draw zna prevagnuti, a super su dva tagga odmah na početku.

Robinson industries jednom igrana, pobjedila jako blizu, čini mi se kao najfleksibilnija korporacija.

Vitor nekoliko puta igrana, mislim da je uvijek bila pri vrhu. Fin efekt pojeftinjenja bodovnih karata koje ionako daju, ko bi rekao, bodove. Opet ponavljam, njen početni besplatni award fund nije bezvezan jer zbilja ništa te ne šteti tu prvu akciju potrošiti (puno korporacija to radi), a uvijek ćeš sebi najizgledniju award fundati. Ako ništa drugo, barem poskupljuješ ostalima kasnije fundanje i najbolje je Vitor igrati ako si zadnji u poretku. Ako i ne uspiješ dobiti taj award, ponavljam nije nikakav minus imati tu početnu akciju (sumnjam da se može dogoditi da te toliko zezne da neki milestone izgubiš), a daje zanimljiv ritam partije jer se odmah poremete vrijednosti nekih karata. Volim kad je ona u igri.

Valley Trust igrana tri puta, dva puta pobijedila. Super boost na početku i ako ti se poslože science karte lijep card-draw i science engine se stvori - trenutni favorit.
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Vjerojatno to sve puno ovisi o tome kako ekipa igra. Cheung mi se odmah učinio osjetno jači od npr Point Luna. Nema neki uber ability, al kako god okreneš iskoristit ćeš ga puno puta. Više nego -2 na science (i manje ovisiš o drawu). Volim science combo i Valley mi je privlačan, al kad vidim s kojom sirotinjom startaš, odmah mi je loše. Dva ili tri puta kad mi se pojavila, imao sam 1 ili 2 science karte u rukama. A znam da će ovi moji hate draftat te science karte preko svake mjere, makar ja bio uvjerljivo zadnji. :D Uglavnom, može bit dobra, ali je JAKO ovisna o situaciji.

Vitor ima stvarno super ability i s njim vjerojatno zaradiš najviše od svih korporacija. Uz to još startaš s dosta para. Award te možda ne košta, al ako netko digne 5 bodova bez da je platio i tih 8... grozno :)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la dlakar »

Ja sam uz pomoć @sadistiko i @kockica radio pnp verziju igre na Hrvatskom tako da mi je tlaka uopće radit ekspanzije. Pogotovo što sam skužio nakon prve partije da je simbolika toliko jasna da mi prijevod uopće nije ni bio potreban. Sad bi me živcirao miks eng i hrv pa sam lagano krenuo u izradu prelude ekspanzije...al evo jedan komičan primjer. Stvarno smo potrošili puno vremena u prilagođavanju naziva kartica i prijevodu flavor teksta... i onda nakon 15-ak odigranih partija sa mojom ozbiljnijom grupom, čujem prijatelja kako komentira partiju....nešto tipa.. A dobio sam bezvezna dva lika na početku pa sam uzeo ovog što proizvodi biljke. Rano ste postavili puno dvoraca na mapu pa sam vam dao puno bodova....za koga se ja trudim, taj teme vidio nije. 😀
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 3):
sadistikodendarii42zabuzacro
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3582 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la sadistiko »

hahahaha
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1192 puta
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Antomon »

dlakar je napisao/la: 23 lis 2018, 12:57 Ja sam uz pomoć @sadistiko i @kockica radio pnp verziju igre na Hrvatskom tako da mi je tlaka uopće radit ekspanzije. Pogotovo što sam skužio nakon prve partije da je simbolika toliko jasna da mi prijevod uopće nije ni bio potreban. Sad bi me živcirao miks eng i hrv pa sam lagano krenuo u izradu prelude ekspanzije...al evo jedan komičan primjer. Stvarno smo potrošili puno vremena u prilagođavanju naziva kartica i prijevodu flavor teksta... i onda nakon 15-ak odigranih partija sa mojom ozbiljnijom grupom, čujem prijatelja kako komentira partiju....nešto tipa.. A dobio sam bezvezna dva lika na početku pa sam uzeo ovog što proizvodi biljke. Rano ste postavili puno dvoraca na mapu pa sam vam dao puno bodova....za koga se ja trudim, taj teme vidio nije. 😀
Terraforming Earth: Feudal Age
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
dlakar
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la dlakar »

Baš....a krenuli smo sa igrama srednjovjekovne i fantasy tematike...to teško izlazi iz glave....nekima...:)
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

rofl
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la dendarii42 »

dlakar je napisao/la: 23 lis 2018, 12:57 Ja sam uz pomoć @sadistiko i @kockica radio pnp verziju igre na Hrvatskom tako da mi je tlaka uopće radit ekspanzije. Pogotovo što sam skužio nakon prve partije da je simbolika toliko jasna da mi prijevod uopće nije ni bio potreban. Stvarno smo potrošili puno vremena u prilagođavanju naziva kartica i prijevodu flavor teksta...
a da samo znaš koliko sam ja prigovora na prijevod prešutio. :bleh
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la dlakar »

dendarii42 je napisao/la: 23 lis 2018, 14:41
dlakar je napisao/la: 23 lis 2018, 12:57 Ja sam uz pomoć @sadistiko i @kockica radio pnp verziju igre na Hrvatskom tako da mi je tlaka uopće radit ekspanzije. Pogotovo što sam skužio nakon prve partije da je simbolika toliko jasna da mi prijevod uopće nije ni bio potreban. Stvarno smo potrošili puno vremena u prilagođavanju naziva kartica i prijevodu flavor teksta...
a da samo znaš koliko sam ja prigovora na prijevod prešutio. :bleh
I da si rekao nitko nebi doživio. Ti se prvo potrudi da uopće budeš zamijećen za stolom, a onda prigovaraj. Skužimo te tek na kraju igre....kad se upitamo tko je taj zadnji sa tak malo bodova
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la dendarii42 »

dlakar je napisao/la: 23 lis 2018, 14:45
dendarii42 je napisao/la: 23 lis 2018, 14:41
dlakar je napisao/la: 23 lis 2018, 12:57 Ja sam uz pomoć @sadistiko i @kockica radio pnp verziju igre na Hrvatskom tako da mi je tlaka uopće radit ekspanzije. Pogotovo što sam skužio nakon prve partije da je simbolika toliko jasna da mi prijevod uopće nije ni bio potreban. Stvarno smo potrošili puno vremena u prilagođavanju naziva kartica i prijevodu flavor teksta...
a da samo znaš koliko sam ja prigovora na prijevod prešutio. :bleh
I da si rekao nitko nebi doživio. Ti se prvo potrudi da uopće budeš zamijećen za stolom, a onda prigovaraj. Skužimo te tek na kraju igre....kad se upitamo tko je taj zadnji sa tak malo bodova
možda bi mi igra bila jasnija da si bolje preveo.
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”