Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Čim vidim kartu koja daje bodove za jovian taggove (nekad i onu što daje TM rating za svaki jovian) odmah ju draftam bez obzira uklapa li se u moju strategiju ili ne. Uglavnom smo svi počeli više paziti da ne proslijeđujemo očite moćne karte igračima koji ih trebaju, čak i ako to znači da neku srednje dobru do dobru kartu za nas propustimo. Takva meta igra je ključna da netko ne pobjegne u bodovima.

Aridor je ok korporacija, ali čini mi se dosadna za igrati, izabrao bih ju jedino ako u početnim kartama imam 5-6 različitih igrivih taggova.

Istog sam stajališta kao i Gordan za Prelude ekspanziju i iskustva s njom, ali vjerujem da se u dva igrača nekad mogu poklopiti problematični comboi i runaway leader. Jedan jedini put sam igrao u dva igrača s Preludeom i nije mi se to dogodilo.
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Da, karta koja boduje Jovian se uvijek drafta. Bilo da je želiš za sebe, bilo da je ne želiš dat drugome pa je baciš. :D

Aridor je jedna od onih koje te ne usmjeravaju. Radiš što god ti karte / situacija nalažu, uz modifikaciju u početku kad paziš da si dodaš šta više tagova. Još ako se igra na Helas mapi... :) Da, može se reć da je dosadna u odnosu na neke druge korporacije, al ono... imaš para, to nikad nije dosadno. :D
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Teško mi je reći, ali u našim igrama je otprilika polovica partija gdje je uključen prelude sindrom runaway leadera. Daleko previše, i pretpostavio sam da je to problem u manjem broju igrača, pa bih ubuduće za takve igre udvoje onima koji žele ubrzati radije predložio da uključe standardni način gdje na početku imaš svugdje produkciju +1.

Aridor dosadna korporacija? E jbg, rekoh ja da papaver igra za ljepotu i za raju, a ne za pobjedu. I ne, ja nisam imao 5-6 različitih tagova u početnoj ruci, već sam imao dvije kartice prelude koje su imale po 1 tag, a jedna od tih kartica mi je dala produkciju kredita 5 tako da nismo ni počeli igrati prvu ruku a ja sam već imao produkciju 7 plus (druga kartica mi je davala produkciju energije 3 tako da sam praktički odmah mogao trgovati sa kolonijama).

Normalno da ćeš odbacivati kartice koje boduju jovian, pa nije mi žena naivna, ali doslovno sam jednu imao u prvoj ruci, jednu sam dobio nešto kasnije kod dijeljenja kartica i odmah je draftao, a treća mi je došla na samom kraju, zamijenio sam floater za projekt, dobio tu karticu, i velim ženi, "e ovo ti se ne bu svidjelo", odbacim sve druge projekte da mogu platiti za ovu karticu i to mi je bila zadnja akcija. Jedino kada je puštam dalje je pred kraj igre ako mi žena nije igrala tu strategiju (nema joviana ili malo ili ništa spacea i titana).

EDIT: zaboravih dodati, nikad ne postavljam takve kartice rano da ne bi došlo do hate drafta bilo kakvih jovian tagova.
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

kockica je napisao/la: 10 pro 2018, 12:09 Aridor dosadna korporacija? E jbg, rekoh ja da papaver igra za ljepotu i za raju, a ne za pobjedu. I ne, ja nisam imao 5-6 različitih tagova u početnoj ruci, već sam imao dvije kartice prelude koje su imale po 1 tag, a jedna od tih kartica mi je dala produkciju kredita 5 tako da nismo ni počeli igrati prvu ruku a ja sam već imao produkciju 7 plus (druga kartica mi je davala produkciju energije 3 tako da sam praktički odmah mogao trgovati sa kolonijama).
Ma jaka je korporacija, samo meni je osobno najmanje zanimljiv način igranja povećavanje proizvodnje novaca, zato sam rekao da mi je dosadna. Uvijek igram na pobjedu, po meni drugačije nema ni smisla igrati, ali neću se libiti probati igrati s korporacijom s kojom još nisam igrao ili mi je zabavna za igrati (vidi prijašnje postove za primjere). Naravno, barem neke karte moraju mi se poklopiti, koliko god meni ta korporacija bila zanimljiva za probati.
kockica je napisao/la: 10 pro 2018, 12:09 Normalno da ćeš odbacivati kartice koje boduju jovian, pa nije mi žena naivna, ali doslovno sam jednu imao u prvoj ruci, jednu sam dobio nešto kasnije kod dijeljenja kartica i odmah je draftao, a treća mi je došla na samom kraju, zamijenio sam floater za projekt, dobio tu karticu, i velim ženi, "e ovo ti se ne bu svidjelo", odbacim sve druge projekte da mogu platiti za ovu karticu i to mi je bila zadnja akcija. Jedino kada je puštam dalje je pred kraj igre ako mi žena nije igrala tu strategiju (nema joviana ili malo ili ništa spacea i titana).
Ma naravno da ti se može poklopiti, nisam ni mislio da je netko naivan, događalo se i kod nas. Samo sam htio reći za sebe da kad sam počinjao igrati TM većinom sam draftao za svoju dobrobit, ali nakon 10-ak partija počeo sam češće draftati da ne pomognem jako drugima, a to se najviše osjeti kod jovian tagova, pogotovo s kolonijama koje povećavaju njihov broj (iako su često oni jedini tag na karti i skupe su pa ih ne možeš titanom platiti, što mi se sviđa kao balans)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Gle, ako ne stavljam smajliće ne znači da se ne zezam, tako da me ne shvaćaj ozbiljno. Ne kritiziram te ni na koji način, ali bilo bi mi baš drago da nas trojica odigramo partiju, čisto kako bi na kraju zadnji rekao "nisam igrao dosadno".
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Papaver
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Javim se kad budem dolazio u ZG i imao vremena. Možda i povedem nekoga iz ekipe (ili svih :lol: ) pa se možemo i izmješat.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

kockica je napisao/la: 10 pro 2018, 13:32 Gle, ako ne stavljam smajliće ne znači da se ne zezam, tako da me ne shvaćaj ozbiljno. Ne kritiziram te ni na koji način, ali bilo bi mi baš drago da nas trojica odigramo partiju, čisto kako bi na kraju zadnji rekao "nisam igrao dosadno".
To mi je obavezno izgovor ako budem zadnji. ;)

Uh ako se nas trojica nekako nađemo za partiju nema probavanja zanimljivih korporacija. :)
Iako bi mi najveći gušt bio da pobijedimo Gordana s Inventrixom i UNMI-em. :D
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Beziciram unmi
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Odigrao Poyphemos napokon. Grozna korporacija. Stvarno ne vidim di je balans. Najgore od svega mi je bilo kad sam shvatio da nema niti tag! Pa da daje 10 money production još bi bila sjebana!
Inače, bila je čudna partija, nitko nije baš nešto posebno dobro odigrao, osim Tharsis koja je trebala uvjerljivo dobit da nije napravila pacerski zajeb pri kraju. Na kraju sam bio izjednačen sa Stormcraftom na 75 bodova i izgubio za 1 M€! (Fun fact: prije nekih 5-6 partija sam pobjedio za 1M€.) Potrudio sam se skratit partiju, na kraju žrtvovao dvije krasne karte od kojih sam jednu kupio iz početne ruke (event koji traži 5 science tagova i daje 4 boda) da bih završio u 8. krugu. U suprotnom bi nas Tharsis sigurno pretekao. Al da nije bila ovako čudna partija vjerojatno bih bio uvjerljivo zadnji. Stvarno očajna korporacija.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Gordan je napisao/la: 13 pro 2018, 03:23 Odigrao Poyphemos napokon. Grozna korporacija. Stvarno ne vidim di je balans. Najgore od svega mi je bilo kad sam shvatio da nema niti tag! Pa da daje 10 money production još bi bila sjebana!
Inače, bila je čudna partija, nitko nije baš nešto posebno dobro odigrao, osim Tharsis koja je trebala uvjerljivo dobit da nije napravila pacerski zajeb pri kraju. Na kraju sam bio izjednačen sa Stormcraftom na 75 bodova i izgubio za 1 M€! (Fun fact: prije nekih 5-6 partija sam pobjedio za 1M€.) Potrudio sam se skratit partiju, na kraju žrtvovao dvije krasne karte od kojih sam jednu kupio iz početne ruke (event koji traži 5 science tagova i daje 4 boda) da bih završio u 8. krugu. U suprotnom bi nas Tharsis sigurno pretekao. Al da nije bila ovako čudna partija vjerojatno bih bio uvjerljivo zadnji. Stvarno očajna korporacija.
Što je napravila?

Kako si igrao s Polyphemos, jesi vukao besplatno karte, jel bio Pluton u igri?
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”