Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
sim4
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 27 vel 2021, 17:45
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 81 put
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la sim4 »

Papaver je napisao/la: 01 pro 2021, 13:23
kovacu je napisao/la: 01 pro 2021, 13:15 @Papaver Jesi ti il netko drugi na forumu stavio sliku tak nekog tisaka na neopren ? Htio bi vidjet primjer jednog takvog tiska
Mislim da nisam tu na forum stavio, ali evo loše fotke koju sam u ožujku podijelio na Facebook grupi Stolne društvene igre Hrvatska.

slika
Uuu ovo super izgleda s ovim iz dodatcima iz ekspanzija direktno na ploči za igru
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Zadovoljan sam s cijenom i kvalitetom, a kad se igra na tom neoprenu manje je kaosa s komponentama jer je većina toga direktno na "ploči" i odmah je nekako ljepši osjećaj tijekom igranja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 2):
kockicarealuka
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Hm, žao mi je ako prekidam ovaj thread pitanjem, ali kako na svim ovim playmatovima vidim dio za Turmoil, da pitam: kakvo je iskustvo s tom ekspanzijom? Meni je bila totalni turn-off jer mi je užasno kršila samu temu, sva ta politika naspram "znanosti" koju rokaš po Marsu i teraformiraš ga...

Sada sam u fazi kada sam izigrao TM (imamo Prelude i Hellas&Elysium) toliko da bih htio polako umiješati još jednu ekspanziju. Mene najviše privlače kolonije, ali ne bih odbio ni Turmoil ako nije "dosadan".
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Dobar je turmoil ali težak za igrati. Krivo interpretiras "politiku naspram znanosti", politikom guraš određene teraformacijske projekte. Trebat će par igara za svladati ga, ali očekuj na početku duge partije. Nije mi lagan za preporučiti ga.

Kolonije su dobre, dapače odlične iz više razloga, ali da te ne umaram. Svakako preporuka, posebice ako ste izigrali osnovnu igru.

Venus Next je tek ok. Sam po sebi je neobavezan za tijek igre, tj možeš je skroz ignorirati, i tematski je nedosljedan, naime ne osjećaš njeno prisustvo. Tek kućnim pravilom da je i četvrti parametar obavezan za završetak igre postao je konkretniji u našim igrama.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
CrazyBunnyGuy
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

E super tnx, mislim da će kolonije biti sljedeće... Turmoil mislim da moj nikad neće htjeti, čim čuje "adženda" ili "vote" ili "većina" ima flešbekove na TI4 i bježi... :)
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Kolonije su obavezni dio igre. Turmoil ne podmosimo i prakticki uopce ne igramo.

Papaver, koliko te kostalo printanje po mapi? Dvostrano?
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
sim4
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 27 vel 2021, 17:45
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 81 put
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la sim4 »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 01 pro 2021, 18:49 E super tnx, mislim da će kolonije biti sljedeće... Turmoil mislim da moj nikad neće htjeti, čim čuje "adženda" ili "vote" ili "većina" ima flešbekove na TI4 i bježi... :)
Ja bi ti isto kolonije peporučio, turmoil mi baš nije legao. Možda mu nisam dao dovoljno prilike, tako da će sigurno još bit par puta na stolu, ali između te dvije definitivno bi prednost dao kolonijama
Ovi su korisnici zahvalili autoru sim4 za post:
CrazyBunnyGuy
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Gordan je napisao/la: 02 pro 2021, 12:44 Kolonije su obavezni dio igre. Turmoil ne podmosimo i prakticki uopce ne igramo.

Papaver, koliko te kostalo printanje po mapi? Dvostrano?
Koliko se sjećam bilo je 75 kuna po mapi (metar kvadratni tiska je 150 kuna), jednostrano.

Mislim da se dvostrano nije moglo na taj materijal, ali možda se nešto i promijenilo.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Ti mi je prihvatljiva cijena, pa tri mape koju želim dodju kao jedna iz fryx stopa. S time da mi čak i odgovara jefnostrani print
sim4
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 27 vel 2021, 17:45
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 81 put
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la sim4 »

@Papaver jel možeš preporučit radnju gdje se to može napravit? ja sam definitivno zainteresiran za nešto takvo
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”