Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1192 puta
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Antomon »

kockica je napisao/la: 28 ruj 2018, 11:58 Zanimljivo. Saturn Systems je meni jedna od omiljenijih korporacija, najmanje triput sam premoćno pobijedio, pogotovo kada su mi se poklopile dvije kartice koje su dale bod za svaku Jovian karticu, a kako ti produkcija titana raste, bahatiš se tako da stalno šibaš kartice sa space tagovima, pogotovo evente, i živo te boli što ih preplatiš, za 1-2 megakredita. Uz to ima barem jedna mapa gdje možeš ići na milestones sa 3 jovian taga.
Korporacija je jaka, to nije upitno, ali sam htio ilustrirati da je moguća situacija da niti ne vidiš ni jednu Jovian kartu ako igraš u 2 igrača jer se dogodilo da su sve Jovian karte bila u neiskorištenom/preostalom dijelu decka. U više igrača ta je situacija manje izgledna jer se vidi više karata + postoje prelude karte koje nose Jovian tagove. Sjećam se jedne igre (samo osnovna igra) kamo sam birao Saturn Systems i nisam uspio vidjeti niti jednu Jovian kartu do kraja igre.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Mislim da će bit samo bazna (eventualno varijabilne mape) s draftanjem. Format jednostavan - max 25 igrača raspoređenih za max 5 stolova i pobjednici idu u finale. Nema vremena i prostora za nešto više.

Mi smo u ST ovo ljeto imali mini ligu u TM, swiss system s otvorenim ulazom i izlazom. Solidno funkcionira, odigrali smo 6 kola i prošlo je sve skupa nekih 16 igrača.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
roverandom
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 522
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la roverandom »

Oh ipak će se moći igrati, iako na rikon webu piše "Turnir će se održati između članova SuperHIK organizacije." ?

Sada još samo da satnica bude super za tm, mystery, cge finale turnire, i 2-3 kviza na koje želim ić... :bravo :bravo
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Ma da, prvenstveno je namijenjen ekipi iz udruga koje sudjeluju u organizaciji, ali pustit ćemo i par civila. ;) TM je na rasporedu u nedjelju od otvaranja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
roverandom
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Antomon je napisao/la: 28 ruj 2018, 13:09
kockica je napisao/la: 28 ruj 2018, 11:58 Zanimljivo. Saturn Systems je meni jedna od omiljenijih korporacija, najmanje triput sam premoćno pobijedio, pogotovo kada su mi se poklopile dvije kartice koje su dale bod za svaku Jovian karticu, a kako ti produkcija titana raste, bahatiš se tako da stalno šibaš kartice sa space tagovima, pogotovo evente, i živo te boli što ih preplatiš, za 1-2 megakredita. Uz to ima barem jedna mapa gdje možeš ići na milestones sa 3 jovian taga.
Korporacija je jaka, to nije upitno, ali sam htio ilustrirati da je moguća situacija da niti ne vidiš ni jednu Jovian kartu ako igraš u 2 igrača jer se dogodilo da su sve Jovian karte bila u neiskorištenom/preostalom dijelu decka. U više igrača ta je situacija manje izgledna jer se vidi više karata + postoje prelude karte koje nose Jovian tagove. Sjećam se jedne igre (samo osnovna igra) kamo sam birao Saturn Systems i nisam uspio vidjeti niti jednu Jovian kartu do kraja igre.
Ma normalno, zato biraš ako imaš barem ok solidnu početnu ruku. Eto meni se desilo da sam imao i korporaciju i produkciju čelika, samo sam trebao dobivati building karte. Misliš uz draftanje će ti sigurno naletjeti, pa ima ih puno.. . Završio sam igru sa 50 neiskorištenih čelika, ono u glavu sam se htio lupati kako sam imao 100 kredita mrtvog kapitala. Još si rekoh ma puknut ću bilo koju kartu, ma koliko bezvezna bila, ali klinac, dolaze mi karte koje se više ne mogu postaviti jer zahtijevaju maksimalni postotak kisika ili slično što je odavno premašeno. Imao sam daleko više space kartica koje sam normalno plaćao. Toliko :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Antomon
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

roverandom je napisao/la: 28 ruj 2018, 13:56 Oh ipak će se moći igrati, iako na rikon webu piše "Turnir će se održati između članova SuperHIK organizacije." ?

Sada još samo da satnica bude super za tm, mystery, cge finale turnire, i 2-3 kviza na koje želim ić... :bravo :bravo
E da, satnice navedenih turnira se neće preklapati (jedino će CGE finale i MM kvalifikacije ić jdno za drugim). Za kvizove ne garantiram. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
roverandom
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la miljenko »

Ovi su korisnici zahvalili autoru miljenko za post:
Gordan
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 937 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Ne vidim na programu RIKON-a TM turnir, koji dan i u koliko sati će biti?

I možemo li se zbilja mi civili prijaviti? :)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Pratite situaciju na https://www.facebook.com/HrvatskaIgrackaKonvencija/
A za prijave, probajte preko veze i recite da sam vas ja poslao. ;)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Gordan je napisao/la: 28 ruj 2018, 12:40 Evo npr. da si odaberem Ecoline korporaciju i skužim da je netko od igrača izabrao Tharsis, vrlo je izvjesno da bih samo čestitao Tharsisu na pobjedi i tražio da počnemo novu partiju. :lol:
Ovaj vikend sam sa ženom odigrao jednu partiju, uključene sve ekspanzije na Elysium mapi. Kako nam se Tharsis pokazao promašenim u igri udvoje, prije nabavke Preludea čak smo imali opcionalno pravilo da, ako bi netko na izbor dobio ovu korporaciju, mogao je povući novu karticu korporacije. Dok netko pokušava složiti gradove, drugi igrač dere po teraformiranju. Ali ovaj put sam dobio prelude karticu koja mi je dala još jedan grad (uz povećanu produkciju kredita), a žena izabrala Ecoline :lol: Tijekom igre sam dobio i karticu koja snižava cijenu za standardne projekte, pa sam Mars prekrcao gradovima, a nakon nekog vremena sam raznim životinjama uništio njenu produkciju biljaka, dok sam sebi povećao. Zahvaljujući kartici sa wild tagom sam zauzeo milestones sa ecologistom ženi ispred nosa, (što je izgleda bilo na kraju i presudno jer sam pobijedio za svega 2 boda), i još postavljao neke kartice za koje su mi falili određeni tagovi, tako da mi se ista dopala. No žena je još u prvoj rundi imala kućne ljubimce, a na kraju igre je postavila imigrantski šatl koji je davao bodove za svaki 3 grad u igri a bome ih je bilo. Kao što rekoh na kraju vrlo mala razlika u bodovima premda smo oboje mislili da ću dobro pregaziti ženu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Papaver
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”