Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la smurfORnot »

Sutra je KS za njihov novi TM card game, mix race of galaxy/roll for galaxy/TM.

Sljedece godine ako se ne varam ce imati TM dice game.

Ceka se isporuka zadnjeg KS-a gdje su dali 3d tajlove za game.

Osobno ne mislim da će baš skoro izbaciti 2nd edition s upgrejdanim komponentama, jer to za sobom povlaci da moraju ponovo sve ekspanzije reizdati. A obzirom da se game veoma dobro i dlaje prodaje, zašto trošiti pare da bi dao ljudima bolje komponente i art, nije da baš možeš previše na ovo nabiti cijenu obzirom koliko košta vec game. Ovo im daje veoma solidnu zaradu bih rekao. Po onome što oni pricaju smatraju da je kvaliteta komponenti i svega i standardu s industrijom i ne obaziru se previše na te zamjerke dijela populacije. Vecini je sve to ok.

Kao netko tko je godinama odbijao kupiti game radi kvalitete arta i komponenti, i konačno popustio, mogu reći da mi je ovo među najigranijim gejmovima, cura mi ga obožava.
U biti art i nije bitan kad igraš, ni ne zamjecuješ ga, karte kad sleevaš ti je svejedno kakva im je inicijalna kvaliteta...ostatak komponenti služi svrsi.

Od ekspanzija mislim ako ti se svidi game ti je dovoljan samo Hellay&Elysium da dobiješ 2 nove mape. Prelude je kakti jako hvaljen i definitivno ga preporucujem, ono što sam ja napravio, El Cheapo, samo sam s neta skinuo što radi koja od tih prelude kartica, isprintao i bubnuo u sleevove, i to je to, svatko ovako i onako dobije 4 kartice i bira 2 na ocetku gejma i nakon toga te kartice ne igraju nikakvu ulogu...a bez par karata koje ekspanziaj doda u base game, preživjet cu...
Jbg, nažalost game nije baš jeftin, ali vrijedi hajpa. Još kad bi konacno došao u priliku odigrati neki s više od 2p xD

Od Sadistika uzeo ove overlaye za player mat i stvarno su odlicni, definitivno vrijede para. Puno je veci gušt s njima igrat i micat kockice i nikad nisi u nedoumici gdje si bio s productionom.
Zadnja izmjena: smurfORnot, dana/u 15 vel 2021, 10:55, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
M0by
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la dlakar »

Nemoj se plašiti kvalitete komponenata, ja sam isto nasjeo pa sam išao izrađivati igru. Preko grupnih narudžbi mozes proći puno jeftinije od 600kn. Karte ćeš morat sleevat al to je neophodno skoro kod svake igre ako ih želiš očuvat. Player mat nije toliko problematičan, ja sam ga svega par puta trknuo a odigrao ne znam ni sam koliko partija. Ak te bas toliko smeta, kupis overlaye za njih i bit ćeš taman na 600kn koje si mislio potrošit...a sve to opet nije puno jer ćeš igru izigrat da će ti se definitivno isplatit
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
M0by
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Art je fakat subjektivan i ja sam na ovim prostorima najviše gunđao, ali fakat nije dealbraker, samo mi je smiješno, sa dizajnerske strane, što izgleda kao da su imali tri ili četiri tima koja su radila na kartama :)

Najveći issue su vjerojatno player boardovi jer ima milijardu kockica koje klize uokolo, to je jedino što se isplati apgrejdati čisto da se game night ne pretvori u rat. Ali čak ni to nije potrebno ako paziš i/ili imaš dobro pamćenje gdje je što bilo ako se i dogodi da pobjegne.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
M0by
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la M0by »

super, hvala na odgovorima, izgleda da cu uzeti onda... jedino imam dvije koje su ipred Terraforming Marsa (cekam da budu opet dostupne za uzeti) pa kad njih sredim onda uzmem terraforming.

Samo jos jedno pitanje, jel bolji plasticni prozirni overlay ili onaj sto izgleda ko da je od kartona s BGG ducana (nisam provjeravao mozda je od nekog drugog materijala)?
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

OVako, koji god uzmeš overlay, gledaj da ima posebna mjesta za "desetice". Većinu produkcije nećeš napumpati preko 19, ali megakune sigurno hoćeš (mi smo imali partije gdje je moj partner proizvodio po 45 meganovaca) i to je JAKO teško označiti ako overlay nema dovoljno mjesta za sve ekstra kockice. Tako neka ti to bude vodilja, ostalo je sve estetika :)
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la smurfORnot »

Od Sadistika sam uzeo ovaj od pleksiglasa i meni je osobno super. Jako lijepo izgleda i jako je funkcionalan. Ne znam kakvi su drugi. Za ove njihove official što sam citao da su malo preplitki možda i da nisu baš najkvalitetniji, pa su se znali i pigati ljudima i tako...
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la M0by »

za destice sam mislio na jedan cube nacrtati ili isprintati ili nesto vec brojeve 10,20,30 itd. pa samo okrenuti na stranu koje trebam :)
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Da, imam i ja sadistikove i jedino se mučim s tom produkcijom novca, još do 29 možeš jer ima jedan ekstra slot, ali kasnije stackamo kockice ili koristimo one minuse gore, no to može izazvati konfuziju, ali ne događa se često baš, ja sam samo picajzla. Ovo s markiranjem jedne kockice je zapravo genijalna ideja ako se dobro izvede! :D
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Ja sam prvi grintao na komponente koje izgledaju jeftino. Oko 200 odigranih partija kasnije je napokon otišao poklopac kutije (dva mala ruba) i jedna od mapa se malkice počela habat. I da, srebrne neke kockice su se oljuštile dosta brzo. Big deal. Karte su od početka sleevane najjeftinijim sleevovima. Mogu ih dan danas prodat pod nove.
Šta se artworka tiče... ma mogli su naslikat kravlju balegu po svim kartama i dalje bi bila najblja igra u povijesti. Ne znam uopće odakle se ta fama o lošem artworku potegla. Kupi lijepu sliku i zakucaj je na zid ako ti je do artworka. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 4):
roverandomtanelornKillaPapaver
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la gogo666 »

Meni isto nije nikad bila jasna fama o losim komponentama.
Pogotovo player mat. To je igra u kojoj se naguras i naguras kockica iz jednog dijela mata u drugi. Ne kuzim kako moze bit bolje imat 3D mat koji ti prijeci guranje kockica od flat mata u kojem lagano možeš gurnut kockicu prstom.
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”