Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Ha, po tome šta si opisao, taj imigrantski šatl mi djeluje kao nešto šta bi je samo trebalo spasit od sramotno velikog poraza. Ako prekrcaš mapu gradovima i onda još i šumama oko njih, to bi trbala bit premoćna pobjeda, pogotovo ako si joj još maznuo i Ecologist milestone. Ne znam, valjda ne igramo svi isto, al s ovim terijerima s kojima igram to bi završilo s jedno 40 bodova prednosti. :D OK, možda i žena igra jako dobro pa se uspjela dobro snać u teškoj situaciji, ne znam...
Ja jedva čekam ovaj turnir u Rijeci da vidim malo kako i druge ekipe igraju i kako točno mi stojimo. :D Dolazite li ti i žena?
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Kao što rekoh bili smo baš iznenađeni. Omjer osvojenih milestonesa i awardsa je bilo 4/2 za mene, žena je logično imala više šuma, ali na kraju sam joj toliko uništio produkciju biljaka da na samom kraju igre više nije mogla postaviti nijednu šumu, a ja sam naravno osvojio lijep broj bodova sa gradovima. Iako sam se lijepo razmahao sa gradovima, dobio sam svega dva projekta za postavljanje gradova, od toga 1 na veneri. Uz to žena je napravila više teraformiranja od mene (vodila me cca 10 bodova), ja sam pak imao više bodova na resursima (životinjama, zaštitnoj floti, onim lebdjelicama) čak sam imao predatore pa sam papao njene životinje. Ali na kraju se pokazalo da je ona preostale bodove na karticama imala nešto više od mene, a da smo bili izjednačeni pobijedila bi na novac. ma dobro mi igra žena.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Da, čar igre je da ima stvarno more mehanizama za ostvarit bodove i jako često netko tko izgleda totalno out, na kraju ima masu bodova, a netko s ubojitom kombinacijom završi daleko ispod očekivanog. Evo, odigrao sam barem 50 partija i još uvijek znam potpuno pogrešno procjenit konačni plasman.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Gordan je napisao/la: 01 lis 2018, 15:52 Dolazite li ti i žena?
Previdio pitanje. Na žalost ne, lani smo bili, tada smo se i navukli na Mars, ali iskrsnulo nam nešto drugo za vikend pa smo u Zg. Šteta. bilo bi ljepo da zaigramo za različitim stolovima :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Gordan
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2299 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Valsim »

kockica je napisao/la: 01 lis 2018, 16:42Previdio pitanje. Na žalost ne, lani smo bili, tada smo se i navukli na Mars, ali iskrsnulo nam nešto drugo za vikend pa smo u Zg. Šteta. bilo bi ljepo da zaigramo za različitim stolovima :)
Wooow to je bilo prošle godine. Meni je po tolikim događanjima se već učinilo ko da je bilo prije dvije godine. Što li proleti vrijeme.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Problem kad nabaviš dobar insert i dobiješ na poklon overlays by sadistiko (hvala Deni & Killa) je da više ne stane sve u kutiju.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 2):
Papaversadistiko
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

OK, nakon valjda 100 partija u zadnja 3 mjeseca, odlučili smo da je vrijeme za podignit stvari na novi nivo. Treba probat igrat na dvije mape istovremeno. Jel ima netko iskustva s tim? Čitao sam nešto po bgg i redditu, razne su varijante, al nisam još siguran kako točno riješit neke stvari (npr. karte koje imaju uvjet).
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Nijedna mapa nema prioritet. Izuzev oceana kojih mora biti po 9 na svakoj mapi i svejedno je kojim redoslijedom puniš mape oceanima, za temperaturu i kisik je bitno da je njihov rast ujednačen, npr dižeš kisik za jedan korak na jednoj mapi, onda moraš sljedeći korak napraviti na drugoj mapi. Noctis city je samo na rezerviranom mjestu, naravno, a s obzirom da će enormno dugo potrajati igra, možda će trebati svjetska vlada. Jedino nisam siguran za milestonesie i awardse, navodno su svi važeći, ali i dalje ih možeš claimati maksimalno po 3.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

1) Ako s jednom kartom dižem više globalnih parametara (ili isti za više koraka), onda se efekti mogu razdvojit po mapama? (U slučaju ujednačenog rasta je to očito nužno)

2) Šta s prerequisitima na kartama? Ako traži min/max kisik, broj gradova i slično?

3) Milestones i awards vjerojatno po 3 na svakoj mapi. Bit će puno više bodova od dizanja parametara, šuma i gradova tako da bi dosta izgubili na važnosti kad bi ih bilo samo po 3. Neki su map related (desert settler ili polar explorer npr.) i to je jasno. S druge strane Mayor, Gardener, Landlord i Estate Dealer bi se mogle odnosit i na obje mape. Nisam siguran šta s tim. Po nekoj simetriji bi bilo logično ostavit da i to bude samo na osnovnoj mapi, iako bi za Landlorda i Estate dealera možda imalo logike da se odnosi na cijelu.

Mislim da neće uopće trajat ekstremno dugo. U zadnjim krugovima svi imaju ekstra puno para i bude ti žao da je gotovo kad si najmoćniji. Mislim da bi moglo dodat svega 2 generacije, taman koliko se skrati od Prelude.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Also, nedavno smo probali igrat s po dvije korporacije. Razmišljam o još luđoj kombinaciji - dvije korporacije i dvije mape. :D
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”