Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

1 da, efekti se razdvoje po mapama

2 kombinirano. Ako želiš postaviti npr postaviti zelenu kartu uvjeti vezani za globalne parametre vrijede za obje mape, ne i ako je to za oceane. Ako trebaš postaviti neki tile, onda je bitno da barem jedna mapa ispunjava uvjete gdje ćeš onda i postaviti i sl

3 to dogovorno, ali eto ja naletio i zapamtio baš tu varijantu. Map related su samo te dvije, a kako ćeš uvijek igrati sa 1 stranom h&e mape te sa baznom, znači samo je jedan važeći od ta dva cilja, ostali se odnose na obje mape.

Samo da bude jasno, nisam igrao, nisam ni sam pametan, ali sam proučavao, no dao si mi ideju da konačno probam sa ženom, jedino mi fale oceani.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Ovo pod 2 mi je najveći upitnik. Malo ću proć kroz karte s globalnim prereqom pa razmislit. Jer neke od takvih uopće nemaju efekt na mapu (animals npr.)
Najbliže sam tome da ako karta afektira mapu, onda prereq mora bit ispunjen na onoj mapi na koju se odnosi (dakle na obje u slučaju da se odnosi na obje). U slučaju da nema efekta na mapi, onda bi bilo dovoljno da je na jednoj od njih ispunjen.

Za milestones/awards mislim da se slažem. Obje mape, osim za polar/desert.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Kako to funkcionira sa 2 korporacije?
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Ad hoc smo to odlučili. Dobiješ sve produkcije, akcije, resurse i akcije od obje korporacije, jedino novac samo od jedne i tu smo odlučili da onu manju dobiješ. Funkcioniralo je skroz ok, ništa se nije raspalo, nismo naišli na neke probleme.
Zapravo je puno više pitanja oko dvije mape (sinoć igrali).
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Jučer igrali žena i ja sa dvije mape i dvije korporacije sa svim ekspanzijama. Igra je dosadna i nikako ne preporučam. Predugo traje (14 generacija u 3,5 sati) i nakon nekog vremena postane repetitivna i pravi sandbox. Gubi se smisao sa dvije ili tri mape jer na jednoj mapi igra bude tijesna i utrkuješ se za dobre pozicije na njoj a ovakvo ih ima i više nego što trebaš. Šteta što umjesto toga nismo igrali tta.
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la marge »

jedna zanimljivost:
igrali smo jučer u troje osnovnu igru i igra nam je predugo trajala, temperatura se najsporije dizala, a na kraju igre nismo imali slobodnih mjesta na ploči ni za šume ni za gradove, a imali smo i biljaka i brdo para i ostalih resursa...
dosad smo igrali uvijek u četiri ili pet igrača i partije su bile znatno znatno kraće, a na kraju igre nikad nismo imali višak resursa..
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Nama se to nikad nije desilo da nam se prepuni mapa. A barem je temperatura najejftiniji paramtera za podizanje. Btw, da malo proširim dojam vezan za igranje na dvije mape, osim neprihvatljive duljine i sandboxa, onaj tko izgradi malo jači motor na početku je nezaustavljiv i predominantan na dvije mape. Još ga eventualno možeš blokirati na jednoj mapi, ali na više od jedne nema šanse. Konačni rezultat je bio 184/131 za mene.

Isto tako nije dobra igra sa dvije korporacije, nekom se mogu složiti dvije skroz podudarne korporacije, i uz kartice Prelude to jednostavno nema smisla.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Venus next je meni sam po sebi dosadan i bespotrebno duži partiju, a ništa pametno ne dodaje (osim možda par interesantnih karata).
Istina, dvije mape ubijaju area control segment igre jer ima dovoljno mjesta za svih. Za dominantnost ne znam. Nama se redovito događa da netko tko od početka do kraja izgleda kao da će nas razbit s 30-40 prednosti, na kraju pobijedi za 5-10. Tako je bilo i u igri s dvije korporacije, al samo jednom smo probali.
Što se tiče dvije korporacije, to je isto kao i korp+prelude. Postoji mogućnost dobrog. Al tome se može doskočit na razne načine. Npr. da se u startu slože zgodni parovi pa se dijele na random. Pod zgodni može bit odlične kombinacije (Ecoline+Tharsis mi prvi pada na pamet ili gore spomenuti Saturn Systems+Phobolog, možda Thorgate+Hellion) ili čudni parovi korporacija s različitim djelovanjem.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la marge »

hmm, kad se ubaci ekspanzija prelude da li onda svatko igra s dvije korporacije ili ponovo bira jednu od dvije?
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

marge je napisao/la: 16 lis 2018, 14:30 hmm, kad se ubaci ekspanzija prelude da li onda svatko igra s dvije korporacije ili ponovo bira jednu od dvije?
Po pravilima biraš jednu.
Al nitko vam ne brani da pokušate eksperimentirati s dvije korporacije (neovisno o prelude).
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”