Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Damix je napisao/la: 20 tra 2021, 15:59
sadistiko je napisao/la: 19 tra 2021, 19:33 šta planiraš uzimati?
Samo "Dual layer player boards" (link), ali možda ubacim i mini promo pack s pingvinom, kad se već naručuje. Jel si mislio ti šta naručivati?
kockica je napisao/la: 19 tra 2021, 19:37 Sigurno će biti narudžbe kada stigne materijal od zadnjeg ks-a (ja prvi :D ), ali kad će to biti, pojma nemam, navodno tijekom ljeta, ako ti se toliko čeka osim ako se netko ne javi prije, ali eto, mi smo igrali desetine puta prije nego smo pimpali ploče.

Ako hoćeš, imam dva overlaya od in my box, mogu ih posuditi da se sam uvjeris jel ti to valja.

Btw, nisam komentirao prije ( nedostatak vremena), svakako preporučam da počnete sa naprednim korporacijama, mi smo samo jednom igrali beginner, a i corporate era sadrži zanimljive kartice i izazov što produkciju pocinjes sa 0. Nemojte se uopće žuriti sa prelude, mogli biste možda osjetiti kako će vam neki milestonesi jednostavno biti neuhvatljivi.
Mogu čekati do ljeta ako se ne može skupiti ljudi za raniju narudžbu. Vezano za posudbu overlaya, ajd javim ti se u inbox ako ne bude odaziva za narudžbu s fryxgamesa. :)
Mislili smo krenuti s naprednim korporacijama od idućeg puta - baš smo ih pogledali dan nakon zadnje partije i skužili da zapravo nije problem da se s njima ranije krene jer nisu toliko kompleksne da se mora čekat da usavršimo igru. Sviđa mi se to da svaki igrač ima drugačiju prednost. Corporate era nisam još proučio pravila oko toga kakva je igra s tim karticama.
Za posudbu nema problema. :thumbs

Za corporate era jedino pravilo je da svuda produkcija počinje sa 0, sve ostalo su ista pravila.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Damix
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la fpol »

Treba igrati s korporacijama u svakom slucaju. Corporate era kartice ne unose ništa posebno novo, daju više opcija za dizanje proizvodnji jer krećeš sa svim nulama. U svakom slučaju preporučam da odigrate odmah sa jednim i drugim.

Iako koliko znam neki igraju bez drafta, ja mislim da je draft odličan i obavezno igram s njim, tako da preporučam da ga što prije počnete koristiti, ako već niste. Mislim da nije potrebno prije zapamtiti sve kartice i opcije, jer izbor je od 4 kartice, proučiš ih i uzmeš što ti najbolje paše. Ako baš zaključite da vam ne odgovara draft, lako ga izbacite nakon par partija.
Ovi su korisnici zahvalili autoru fpol za post (ukupno 2):
kockicaDamix
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la sadistiko »

Damix je napisao/la: 20 tra 2021, 15:59
sadistiko je napisao/la: 19 tra 2021, 19:33 šta planiraš uzimati?
Samo "Dual layer player boards" (link), ali možda ubacim i mini promo pack s pingvinom, kad se već naručuje. Jel si mislio ti šta naručivati?
Ma razmišljao jesam, al zapravo previše mi je to para za igru koju neću baš često igrati, a imam base game sa 3D printanim komponentama, tak da mi u principu ne treba. Možda bolje uložit u neku novu igru za koju mogu raditi insert.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Definitivno draft. Mi isto nismo igrali na početku, ali skuzis da to donekle anulira sreću u izvlačenju početne ruke, ono ti imaš skroz lošu ruku dok primjerice protivnika posebice dobre kartice ili obratno, a zanimljive su mi dileme hoćeš li zadržati karticu koja odgovara tebi ili protivniku. Iako ima i situacija gdje biras manje zlo među karticama koje prosljedjujes protivniku.

Corporate način mi je pak definitivno zanimljiviji što tek trebam graditi svoj motor pa su mi zanimljivije odluke koje korporacije i prelude ( ako su ukljucene) izabrati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
Teehee(R)Damix
Avatar
Damix
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 04 sij 2021, 13:31
Ima zahvala: 41 put
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Damix »

Ako netko traži, danas se pojavio restock dual layer player boarda na Philibertu:

https://www.philibertnet.com/en/organiz ... 22150.html
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Gledam malo na fryxgames, čini se da će kroz sljedeći mjesec imati u ponudi promo pack sa big box kickstartera pa bi se mogle napraviti neke narudzbe. Ima i drugih sitnica poput kupola za gradove ili trgovačke flote iz colonies ekspanzije za koje se čak i premišljam jer su one izvorne kriminalno ružne.

Jedino ne mogu nikako naci hoće li u promo pack biti dodane specijalne pločice koje su se pojavile u big box..
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Damix
Avatar
Damix
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 04 sij 2021, 13:31
Ima zahvala: 41 put
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Damix »

Vjerojatno bih se i ja pridružio. Gledam na ovom linku: https://www.fryxgames.se/produkt/tm-big-box-promo-pack/
Replacement Cards: (These cards replace already existing cards so that they place tiles. Those tiles are included in the Big Box, but not in this promo pack. Without the tiles, these cards are unusable; do not replace the already existing cards!)

*Deimos Down
*Great Dam
*Magnetic Field Generators
Izgleda da se ne dobiju te specijalne pločice, a baš su ih mogli ubaciti.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

E to me mucilo.. ok neka se okuplja potencijalna ekipa.
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Noghri »

Ja bih isto bio zainteresiran
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Interesting. Plastika me ne zanima previše, ali za nove karte sam uvijek otvoren.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”