Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Nuuq »

kockica je napisao/la: 31 pro 2018, 11:28 Znam da je teško shvatiti onima van kulta. :D

Ali realno, ako te ova dva navrata nije zakačila igra, vjerojatno ti jednostavno ne leži.
A gle, nije. Ali apsolutno vidim zašto je genijalna. U pravu si, možda mi jednostavno ne leži. Ali svakako budem probao opet.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la grof »

kockica je napisao/la:Znam da je teško shvatiti onima van kulta. :D

Ali realno, ako te ova dva navrata nije zakačila igra, vjerojatno ti jednostavno ne leži.
Koji bed. To je kao da ne voliš kulen , pršut, dobro vino ili pivce. I stalno te te delicije zaobilaze u životu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 3):
kockicaNuuqdado
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

@Gordan
eto sjetih se tebe kada se igralo za Novu godinu Mars sa Prelude 5 igrača (jedan je bio novi i za očekivati je bio zadnji, ali mislim da je shvatio potencijal igre). E sad sjetih se tebe jer sam imao izbor između Ecolinea i UNMI, i baš me svrbilo da uzmem UNMI, ali zbog bonusa plant productiona na karticama Prelude sam uzeo Ecoline. Šteta, baš bih te volio kinjiti.

Nema veze, pobijedio usprkos Tharsisu.
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Sad čekam Gordana da kaže kako je Tharsis igrač loše odigrao i da je on bio tamo već bi mu čestitao na pobjedi prije početka partije. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 2):
Gordanroverandom
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Zapravo mislim da sam se snašao jer smo igrali na ploči Tharsis, a Credicor (to je bio novi igrač) i Tharsis su zarana postavili svoje gradove u području noctisa i na jugu (btw, iznenađujuće ali credicor je prvi claimao mayora), a ja sam odmah gurnuo šume skroz na istok uz ekvator i odmah uz pomoć standardnih projekata izgradio dva grada, tako da mi nisu mogli primirisati šumama.

Inače je bila iznenađujuća partija sa preko 10-ak gradova (a ja sam na početku igre odbacio peseke :facepalm ), a žena je uspjela postaviti šoping centar na 4 grada...
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

kockica je napisao/la: 03 sij 2019, 11:25 Inače je bila iznenađujuća partija sa preko 10-ak gradova (a ja sam na početku igre odbacio peseke :facepalm )
OK, tek sad sam shvatio da si zapravo teški amater... rofl Da odbacit flokija na početku partije, a još je u igri Tharsis :facepalm
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Jeste, inače tu karticu čuvam, pogotovo kada dođe u prvu ruku kao meni, i pogotovo što je bilo više igrača pa se moglo očekivati da će biti barem nekoliko gradova, ali glupo sam izbrijao u 2 ujutro kada smo počeli igrati i svima je već tad mozak radio sa pola kapaciteta. Srećom to mi je bila jedina greška jer sam primjetio dosta grešaka i kod drugih, pogotovo kada smo se uzijevali a trajalo je do 4. Čak je drugoplasirana mogla barem izjednačiti iz istog razloga ali mislim da je presudila i koja piva. Uglavnom, pouka je da Mars definitivno nije oštra igra u sitnim satima😀

Edit: najbolja stvar što sam odmah skužio glupost kada smo odbacili kartice i onda pogledam svoju ruku i mislim si a di su peseki, zašto sam ih bacio. A onda mislav otvara tharsis... Tad sam čak i rekao da se mogu komotno predati. :lol:
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Antomon »

Buraz i ja ne igramo ništa u 2 igrača, ali kada ipak zaigramo nešto onda je to Terraforming Mars.

Koji vam je prosjek rundi u 2 igrača ? Mi nikada ispod 10 rundi nikada iznad 14.
Koji vam je prosjek bodova u 2 igrača? Nama to dosta varira, ali je generalno barem jedan na 100+ bodova, ako ne i obojica.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

kockica je napisao/la: 03 sij 2019, 12:51 Jeste, inače tu karticu čuvam, pogotovo kada dođe u prvu ruku kao meni, i pogotovo što je bilo više igrača pa se moglo očekivati da će biti barem nekoliko gradova, ali glupo sam izbrijao u 2 ujutro kada smo počeli igrati i svima je već tad mozak radio sa pola kapaciteta. Srećom to mi je bila jedina greška jer sam primjetio dosta grešaka i kod drugih, pogotovo kada smo se uzijevali a trajalo je do 4. Čak je drugoplasirana mogla barem izjednačiti iz istog razloga ali mislim da je presudila i koja piva. Uglavnom, pouka je da Mars definitivno nije oštra igra u sitnim satima😀

Edit: najbolja stvar što sam odmah skužio glupost kada smo odbacili kartice i onda pogledam svoju ruku i mislim si a di su peseki, zašto sam ih bacio. A onda mislav otvara tharsis... Tad sam čak i rekao da se mogu komotno predati. :lol:
Haha, negdje u isto to vrijeme (ako sam dobro shvatio - novagodina od 2 ujutro) nešto južnije mi smo započeli svoju drugu partiju Marsa (neki s bocom vina, a neki više čaša gina u sebi). Dijelimo po tri korporacije i ja sam vukao iz mulja - Interplanetary Cinematics (i skoro niti jednu relevantnu kartu), Inventrix (niti jedna karta s glob-par uvijetima - podsjećam igramo s kućnim pravilom da dva puta u partiji možeš odigrat kartu ignorirajući globalne uvijete) i Thorgate (kojem smo dodali opciju da može po volji zadržavat energiju umjesto selit je u toplinu). U rukama jedan jedini strujni tag i to ona karta koja traži dva taga (smanji nekom struju za 1, sebi digni).
Prelude jedna ok (-6M€ +6M€ prod), ostale šrot, karte još veći užas. Šta ću, uzmeme Throgate i kupim 4-5 karata. Odigram Immigrant City u prvom krugu i Flokija u drugom ili trećem. Nekako uspijem skupit Mayora. Vucaram se 5-6 krugova (inače do 6. kruga nisam u draftu vidio niti jedan strujni tag!). U petom sam napokon uspio uštedit 3 energije i obavit trgovinu za 10 struje (to mi je onda služilo naredna tri kruga za trgovat titan i biljke). Onda su krenuli strujni tagovi - prva tri one užasne karte koje smanjuju produkciju para za produkciju struju. :facepalm Držalo me u igri šta se pojavilo nekoliko gradova od početka, od toga par mojih pa sam imao nešto para.
I tako negdje u 7. krugu odjednom ljudi izbombardiraju mapu s gradovima, dignu mi produkciju para i nakon toga me krene. Na kraju sam zavadao finim dijelom mape, digao produkciju para, a konačna bilanca flokija je bila 18 (za 9 bodova) :D Odigrali smo 10 generacija (u 4 igrača), dobio sam sa 101 bodom, ostali su bili na 85-93.
Zadnja izmjena: Gordan, dana/u 03 sij 2019, 16:19, ukupno mijenjano 2 puta.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Antomon je napisao/la: 03 sij 2019, 13:29 Buraz i ja ne igramo ništa u 2 igrača, ali kada ipak zaigramo nešto onda je to Terraforming Mars.

Koji vam je prosjek rundi u 2 igrača ? Mi nikada ispod 10 rundi nikada iznad 14.
Koji vam je prosjek bodova u 2 igrača? Nama to dosta varira, ali je generalno barem jedan na 100+ bodova, ako ne i obojica.
Nisam igrao u preko godinu dana. U zadnje vrijeme bacio 2 partije.
Inventrix - Manutech 112 : 107 (11gen)
Point Luna - Saturn Systems 187 : 152 (12gen)

Mislim da me nikad nije tako mazila karta kao u ovoj partiji sa 187. Od početka krenuli earth tagovi jedan za drugim i sve money ili titan production. Na kraju partije sam imao -4 na sve karte, dodatnih -6 na space i -3 na earth tagove te 3 M€ nazad za odigrani event. Odigrao sam Interstellar Colony Ship za 8M€. :D
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”