Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Meni neinteresantno, eventualno kupim ako budu neke promo kartice.

Ali ok, ljudi se kunu da ne mogu ni pipnuti Mars koliko je ružan, možda to poveća još više popularnost igre.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

kockica je napisao/la: 27 svi 2020, 19:39 Ali ok, ljudi se kunu da ne mogu ni pipnuti Mars koliko je ružan, možda to poveća još više popularnost igre.
:sokiran
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

No, pa znaš da su to glavni prigovori igri, jako ružna igra, nekvalitetne komponente itd itd. i sve "moraš" napimpati.

Kutija mi više nije napeta s obzirom da imam dobar insert, a ima tu i drugih kickstartera koji su mi možda interesantniji ako se uopće budem odlučio dati lovu.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la smurfORnot »

Mislim osim 'grdih' tj jeftinih komponenata za cijenu koju drži, meni je osobno dizajn kartica pomalo meh, od prvog dana mi se nije sviđao. Od 'jeftinog' arta do samog toga kako izgleda cijela prezentacija kartica.

Recimo igramo It's a wonderful world, i game nam je predobar. Toliko je simple po pitanju pravila, a užasno uzbudljiv i cijelo vrijeme imaš teške odluke, toliko različitih strategija za victory, turnovi idu stvarno brzo, ok zadnji se uspori malo kad uđeš u kalkulator mod i racunaš da li imaš sve što trebaš i što još možeš izmusti. No ok, nevezano za game, kartice recimo izgledaju stvarno nice.

slika

vs

slika

Ok, IWW nema teksta i to, pa grafika može biti veca, no bez obzira na to, kartica te daleko više uvuce svojim dizajnom nego TM koji mi je ono, ova kombinacija srebrne i bijele koja cini vecinu kartice ....zzzzzz.... :kava i ostatak boja i ikona po njima :kava :zzz

Iako evo, Underwater Cities pokazuje da i s tekstom i više ikonografije kartice mogu izgledati nice i uzbudljivije od TM.
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ja iskreno ne znam tko je donio executive decision da se na kartama miješaju stilovi, to je najveći grijeh ove igre! KOME je bilo oke imati fotku psa na jednoj karti, potom fotku nekih random ljudi na drugoj, onda naslikane astronaute na trećoj.

Za cijenu koliko se kod nas prodaje (600 kn još uvijek), čovjek bi očekivao barem dva-tri stila greeneryja i cityja (ako ništa, podignulo bi vizualni dojam da ti nije svaki tile identičan), kvalitetnije karte koje se ne habaju tako brzo te kvragu jedan art stil na tim prokletim kartama :) I, naravno, player board koji bi bio ili piši-briši ili bi bio double layer (što bih više volio).

No eto, valjda se tu kupuje ideja, a ne komponente. I dalje mi je TM u top nekoliko igara (više ni sam ne znam imam li listu od top 5 ili 10 :P), osim overlayja nismo dodatno nadograđivali komponente, nemam čak ni insert, reko kad je bal nek je maskenbal.

:)
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Meni se recimo iznimno sviđa art na kartama baš zato jer je raznolik i pomalo trashy, daje određeni šarm igri, a tu je i veliki broj stvarno lijepih karata.

Tileovi su mi super, resursne kockice isto, igrače ploče su mi zapravo jedina komponenta koja mi se ne sviđa i to se riješilo.

Ni malo me ne zanimaju 3D tileovi koji bi mi samo smetali i činili ploču nepreglednom tako da ću ovaj kickstarter backati samo ako postoji opcija za ugrabiti promo karte i kutiju, što sumnjam da će se moći. :)

I uvijek si ponavljam da kad dajem novce za igru RIJETKO plaćam ono što je UNUTAR kutije, već plaćam sate koje ću provoditi igrajući ju i zabavljajući se, tako da se oko 1500 kuna koliko sam potrošio na Mars višestruko isplatilo jer sam igru do sad odigrao 62 puta. :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 2):
kockicaGordan
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Papaver je napisao/la: 28 svi 2020, 09:19I uvijek si ponavljam da kad dajem novce za igru RIJETKO plaćam ono što je UNUTAR kutije, već plaćam sate koje ću provoditi igrajući ju i zabavljajući se, tako da se oko 1500 kuna koliko sam potrošio na Mars višestruko isplatilo jer sam igru do sad odigrao 62 puta. :thumbs
Ovo je srž svega :thumbs Doduše ja sam je odigrao barem duplo više, ali dobro :D Igra na trećem mjestu a nije nahajpana preko kickstartera, nije od poznatog dizajnera i izdavača, nema fensi šmensi komponente, nije reimplementacija neke druge igre, pa to bi trebalo potaknuti znatiželju što je tomu razlog.

Ako budu kakve promo kartice i sl, vjerojatno će biti dostupno na webshopu fryxgamesa.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Papaver
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la smurfORnot »

A loše je željeti kad vec kupuješ game da je i vizualno privlacan s dobrim kompenentama i da je dobar gameplay?
Npr wingspan, krasan production value, da li je pogrešno žaliti što nisu napravili production value lijevom nogom i odlucili dici još malo cijenu cuz reasons?
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
T0mo
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Što znači "dobre" komponente? Izigrao sam jako tu igru, imam je skoro tri godine, a osim što su mi malo potamnile srebrne kockice nigdje nisam našao tragove habanja. Čak ni na tako omraženim player matovima, a kartice ionako sve sleevam.

Dobar gameplay igra već ima.

Art je meni sasvim ok i funkcionalan, tebi nije, i to je ok, želiš da je to vizualno ne znam kako jer te muče bijeli rubovi :lol: ali ne utječe na gameplay, dapače iznimno je funkcionalno kada ih slažeš u igru i prekrivaš kartice osim tagova.

Iskreno ne patim toliko od arta, evo dao sam šansu i Underwater Cities koji se spominje kao primjer i koji je (isto?) realno ružan sa pločom i komponentama, a vidim da nitko ne spominje te player matove koji su kakti bolji od onih iz Marsa, ali generalno meni je to bilo nebitno jer ima zanimljivu mehaniku, nažalost kroz nekoliko partija mi se igra pokazala toliko neinspirativnom za daljnja igranja. Opet, većini se sviđa, neću ih uvjeravati da griješe jer mi se art ne sviđa.

Jel to znači da kad dođe deluxe izdanje daješ šansu Marsu? ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
roverandom
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Nemam neki problem s artom u TM, ali nisam prava osoba za diskutirat o artu. :D
Međutim, ako ćemo uspoređivat ove kartice koje je smurf stavio - TM is way to go. Jest, ove druge su divne i krasne, plijene pogledom. Baš zato ne valjaju. Mene zanima igra, ne gledanje u slike. Predobar art a) po meni odvraća pozornost od same igre b) signalizira da se vizualnom ljepotom kompenzira nedostatke na drugim planovima.
TM karte su pregledne, efikasne, s dobrom simbolikom. OK, možda je art trashy, netko je spomenuo mix stilova šta je, vjerujem, veliki faul s dizajnerske strane. Al dojam mi je da bi sve više ili bolje od ovoga sad, bilo samo distrakcija.
Najveću zamjerku imam player board koji je krajnje nefunkcionalan (ako netko kihne, moraš restartat partiju). Druga stvar je kvaliteta komponenti. Ja sam isto negodovao zbog toga kad mi je stigla kopija (jer sevidjea razlika od ranijh printova), ali moram priznat da se stvari dosta dobro drže nakon skoro 150 partija. Nedavno mi se poklopac kutije pokidao na jednom spoju i par srebrnih kockica je izgubilo boju. Karte su sleevane od početka i ništa im ne fali. S druge strane, novi sleevovi (koji su btw prekrasni) su teško smeće. Nakon 3-4 partije su se naljepnice s artom počele odljepljivat, praktički ne smiješ normalni shuffle radit u njima. A koštaju poprilično.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”