Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Antomon »

Stigla danas ekspanzija Hellas & Elysium i odigrali smo jednu partiju na Hellas strani. Uglavnom, preporuka svima kojima su izigrali base game sa istom ekipom (naglasak na "istom ekipom"). Mi smo već bili u fazi kada smo se zastili base gamea, pogotovo jer uglavnom igramo u dvoje pa imamo klasičan problem; reklo bi se "group thinking" ilitiga slično razmišljamo svaku partiju, pa je osnovna igra malo izgubila čar. Ovako igra dobije lagano osvježenje.

Ova ekspanzija definitvno nije must have, preporučam samo ako ste izigrali base game.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Samo da ti spomenem kako sam našao da ekipa igra istovremeno sa 2, pa i 3 ploče :D
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Antomon »

kockica je napisao/la: 05 lis 2017, 14:37 Samo da ti spomenem kako sam našao da ekipa igra istovremeno sa 2, pa i 3 ploče :D
Mind. Blown.
Moram pogledati kako to funkcionira.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Zena i ja jucer dosli na rikon, terraforming mars je, zacudo, stajao nekoristen, a kako se zeni jako svidjela tema i estetika igre, zgrabili po njenoj zelji. Pridruzio se jos jedan lik, i nakon slavicina strpljivov objasnjavanja zaigrali u pocetnickom modu.

Odlicna igra! Brzo se pohvataju pravila, toliko da nakon objasnjavanja nismo skoro ni trebali konzultirati pravilnik, samo smo se par puta nasli u nedoumici. Zanimljivo da, iako smo uzivali u izradi kartica, dosta smo i taktizirali u igri. Igra trajala oko 2-2,5 h u ugodnom iskustvu i zena najavila da bi jos :ljubav
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Stips »

Eto i ja sam u četvrtak odigrao partiju. U troje, sa draftanjem.

Svidjela mi se. A kad čovjek malo nauči čega sve ima u špilu, mora bit još i bolja.

Fin osjećaj izgradnje engina. Bio sma neka energetska korporacija (Nordstorm, tako nekako) i zbilja sam bio 'strujić' - uz ulaganje u geotermalnu, glavni heater (prvi u bodovima prije bodovanja kartica, zadnji nakon - a da, treba ulagat i u životinje...)
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Od svih igara koje smo zaigrali na DDI i Rikonu, mojoj ženi se tako dopao Terraforming Mars da je i drugima pričala o toj fantastičnoj igri, pa sam malo promijenio planove za božićni poklon, i odlučio sam ovu igru odmah donijeti, a za Božić kao poklon nama, ostavio sam Hellas & Eliysium i promo kartice za specijalne radnike u Viticulture. Žena mi se nije ni najmanje ljutila kaj sam prekršio embargo na nabavu novih igara, dapače dobio sam veliku pusu :ljubav Igra je jednostavno fantastična i lijepo nam sjedi udvoje. Iznenađujućje koliko ima interakcije među igračima, a također stalnim odlukama koje kartice kupiti i kako ih igrati nas podsjeća na igru TtA.

Što se tiče kvalitete, je, popljuvao sam kvalitetu kartica, ali kako sam ih sleevao sa Mayday premium sleevovima koje inače preferiram, kartice izgledaju moćno, ali zato smo dobili izvukli fantastično igraće iskustvo. Uglavnom, zbrojivši sve ovo, igra nam je vrijedila svaku uloženu kunu. Artwork nam se sviđa,a meni je osobno igranje predstavljalo svojevrstan deja vu, jer su me kartice vrlo podsjećale na Marsovsku trilogiju Stanleya Kima Robinsona koju sam cijelu pročitao prije dobrih 15-ak godina u studentskim danima (mislim da sam jedan od rijetkih koji je to uspio :lol: ) i fakat smo primjetili na kraju pravila da je igra inspirirana ovim knjigama, tako da me vrlo zanima hoće li sljedeća ekspanzija Terraforming Venus sadržavati neke elemente iz navedene trilogije.

Navedeno za mikrobe i životinje, spomenute par postova prije, žena mi ih je provalila i nakupila lijep broj bodova na njima, definitivno se znaju isplatiti.

Uglavnom, već unaprijed smo isplanirali večeri za ovu igru, i taman kad nakupim još malo iskustva, napisao bih recenziju ako se netko drugi u međuvremenu ne odvaži.

Btw, kako biste preveli riječ milestones u kontekstu obe igre?
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 5):
sadistikodlakarVatanenStipsstoka
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Antomon »

kockica je napisao/la: 15 lis 2017, 23:19 Btw, kako biste preveli riječ milestones u kontekstu obe igre?
Postignuće

odnosno ispravan prijevod je "prijelomni trenutak" čak i u kontekstu igre, ali se meni više sviđa "postignuće" (što je zapravo prijevod od "achievement").
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
kockica
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Vatanen »

I ja sam procitao Kima Stanleya, i ja i ja :-D
Nasi profi prevoditelji su milestone skloni doslovno prevesti miljokaz... ne znam koliko je to mudro.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post:
Antomon
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la sadistiko »

e miljokaz, da, nisam se sinoć mogao sjetiti te riječi :-)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Heh, za miljokaz i mi znamo, samo sto nije nimalo u duhu igre, ili nam jednostavno promice neka igra rijeci :-)

Pa vatanen, cestitke na procitanom :-D . Valjda ti to bude dovoljna preporuka za igru :-)
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”