Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

I još jedno pitanje: mrzi li još netko kartu Birds više od upaljenog zuba i brutalne zanoktice zajedno? :evil:
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Gordan je napisao/la: 06 pro 2018, 14:15 A sad pitanje za svih: koliko puta biste uz ovu zadnju varijantu (sve korp na izbor) odabrali UNMI na temelju početnih karata? :D
Ako imam karte sa stabilnim i redovnim dizanjima TM-a (+ pogotovo ako imam "Terraforming contract - digneš novce za 4 ako imaš 25 TM"), ako karta ima milestone ili award povezan s TM-om, ako su u igri kolonije s toplinom/energijom/biljkama/Europa i ako ostatak ekipe odabere korporacije koje idu na late game bodove, uzeo bih UNMI i oprobao bih se u završavanju igre što prije i masovnim teraformiranjem. :)
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Gordan je napisao/la: 06 pro 2018, 14:18 I još jedno pitanje: mrzi li još netko kartu Birds više od upaljenog zuba i brutalne zanoktice zajedno? :evil:
Volim ju igrati , čak ju i u prvoj ruci nekad sačuvam jer nam se kisik najčešće prvi digne. Naravno, ne volim kad ju netko odigra, a ja imam proizvodnju biljaka, a naročito bih se iživcirao da sam npr. Ecoline i neko ju odigra s onom Prelude kartom bez globalnih restrikcija. :lol:
slika
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 522
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la roverandom »

Papaver je napisao/la: 06 pro 2018, 13:31

Nisam napomenuo da sam pokupio 15 bodova na awardse (benefactor, estate dealer i dessert settler), prva direktno s UNMI-em povezana, ostale dvije indirektno (koncentrirao sam se na greeneries zbog potrebe dizanja TM-a).

Nisi dobio 15, bili smo izjednačeni s estate dealerom i desert settlerom.

btw u toj igri ni jedan asteroid/meteor nisam vidio da uništim biljke papaveru (samo topdeckani virus zadnju generaciju), dok je on u 3-4 slučaja uništio nekoliko biljaka nama.
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

roverandom je napisao/la: 06 pro 2018, 14:36
Papaver je napisao/la: 06 pro 2018, 13:31

Nisam napomenuo da sam pokupio 15 bodova na awardse (benefactor, estate dealer i dessert settler), prva direktno s UNMI-em povezana, ostale dvije indirektno (koncentrirao sam se na greeneries zbog potrebe dizanja TM-a).

Nisi dobio 15, bili smo izjednačeni s estate dealerom i desert settlerom.

btw u toj igri ni jedan asteroid/meteor nisam vidio da uništim biljke papaveru (samo topdeckani virus zadnju generaciju), dok je on u 3-4 slučaja uništio nekoliko biljaka nama.
Da, ali s tieom oboje dobijemo 5 bodova. No, znam da nije isto ako sam dobiješ ili ako dijeliš bodove.

Da, to mi je i bilo čudno što su mi biljke manje-više netaknute bile. Sjećam se i da sam propustio draftati Big asteroid, očito je drugima preskup bio.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Gllupo mi se raspravljati ako imam sve korporacije pred sobom koju ću izabrati. Ta mogućnost ne postoji niti je mislim uvoditi, iz razloga koje sam objasnio par postova prije i generalno nemam potrebe popravljati igru.

Jedini izuzetak čini random pločice ciljeva jer smo počeli isto igrati sa prvom mapom pa danm ne bi dosadilo, te izbor tri korporacije kada igramo sa velikom ekspanzijom, što smo počeli s venusom. Nema mi smisla ni sve to pomiješati zajedno, pa recimo dobiješ venerine korporacije, a nemaš ništa što bi se odnosilo na tu ekspanziju.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

kockica je napisao/la: 06 pro 2018, 16:40 Gllupo mi se raspravljati ako imam sve korporacije pred sobom koju ću izabrati. Ta mogućnost ne postoji niti je mislim uvoditi, iz razloga koje sam objasnio par postova prije i generalno nemam potrebe popravljati igru.
Ova ideja nije došla s ciljem popravljanja igre, nego čisto kao varijanta za isprobavanje.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Papaver je napisao/la: 06 pro 2018, 14:25
Gordan je napisao/la: 06 pro 2018, 14:15 A sad pitanje za svih: koliko puta biste uz ovu zadnju varijantu (sve korp na izbor) odabrali UNMI na temelju početnih karata? :D
Ako imam karte sa stabilnim i redovnim dizanjima TM-a (+ pogotovo ako imam "Terraforming contract - digneš novce za 4 ako imaš 25 TM"), ako karta ima milestone ili award povezan s TM-om, ako su u igri kolonije s toplinom/energijom/biljkama/Europa i ako ostatak ekipe odabere korporacije koje idu na late game bodove, uzeo bih UNMI i oprobao bih se u završavanju igre što prije i masovnim teraformiranjem. :)
Stvarno ne kontam tu logiku. Kako UNMI može profitirat od brzog završavanja igre, ako je jedino šta ti daje - ekstra bod po generaciji?
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Ok, krivo te shvatio. I jope ne.

Slažem se što se tiče UMNi, ona je više za duže staze.
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Gordan je napisao/la: 06 pro 2018, 21:33
Papaver je napisao/la: 06 pro 2018, 14:25
Gordan je napisao/la: 06 pro 2018, 14:15 A sad pitanje za svih: koliko puta biste uz ovu zadnju varijantu (sve korp na izbor) odabrali UNMI na temelju početnih karata? :D
Ako imam karte sa stabilnim i redovnim dizanjima TM-a (+ pogotovo ako imam "Terraforming contract - digneš novce za 4 ako imaš 25 TM"), ako karta ima milestone ili award povezan s TM-om, ako su u igri kolonije s toplinom/energijom/biljkama/Europa i ako ostatak ekipe odabere korporacije koje idu na late game bodove, uzeo bih UNMI i oprobao bih se u završavanju igre što prije i masovnim teraformiranjem. :)
Stvarno ne kontam tu logiku. Kako UNMI može profitirat od brzog završavanja igre, ako je jedino šta ti daje - ekstra bod po generaciji?
Bilo kakva TM strategija profitira od brzog završavanja igre i skupljanja TM bodova. UNMI bi mi dao mali push u bodovima jer bi se na to koncentrirao. Svakako nekome tko ima UNMI nije dobro da se igra odugovlači, dok drugi skupljaju joviane, floatere, životinje itd. Možda si i u pravu, možda tih 10-ak bodova ne bi prevagnulo pa bi mi bolje bilo ići na TM taktiku, ali s nekom drugom korporacijom. Ovo mi je samo prvo palo na pamet kad si pitao tko bi uopće odabrao UNMI, htio sam ih obraniti. :zamisljen

Još uvijek su mi oni u donjoj polovici korporacija i svakako se ne bih bunio da im je efekt 1 MC za TM rating, a ne 3.
Zadnja izmjena: Papaver, dana/u 07 pro 2018, 09:30, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”