Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Stips »

sadistiko je napisao/la: 11 svi 2018, 05:59 planiram otvoriti web shop za dodatke za igre
:thumbs :thumbs :thumbs
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Antomon »

sadistiko je napisao/la: 11 svi 2018, 05:59 Evo samo da napišem da za kojih 2-3 tjedna proširujemo poslovanje naše male firmice sa laserskim rezačem pa se kreće u izradu ovakvih stvari (planiram otvoriti web shop za dodatke za igre), a za članove udruge će naravno ići neki popust. O cijenama još ne bi jer moram prvo vidjeti gdje ću naručiti prvu količinu pleksi i šperploče.
Čisto me zanima kako napreduje ostvarenje plana. :D
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la sadistiko »

Za sad čekam strojeve. Naručio odličan FDM i vrlo dobar SLA printer. Sutra idem po laserski rezač. Tako da više nema nazad ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
miljenkoAntomon
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Baš krenuo na bgg provjeriti nove informacije o nadolazećoj ekspanziji, i skužio da je igra sada na 4.mjestu, preskočila Twilight Struggle.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Antomon
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Antomon »

To je jedna od 2 igre koju ću uvijek zaigrati, a da partije traju sigurno preko 2, 2 i pol sata. Probali smo je nedavno u 5 igrača, sa 2 nova igrača kojima je to bio prvi put i cijeli poduhvati je trajao 4 sata, ali su 4 sata proletjela.

(Druga igra je Through the ages New story).
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
kockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Slažem se, često mi bude i žao kada igra završi :-)
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

U petak sam dobio novu ekspanziju Prelude, a kroz vikend smo žena i ja odigrali već nekoliko partija, a nakon netom završene partije već je pripremljen stol za novu predvečernju partiju, i mogu samo toplo preporučiti novu ekspanziju, a bude kroz tjedan išla i nova recenzija. Igrali smo sa svim ekspanzijama i donekle malo ubrzava igru, ali ne značajno (ako se izbaci svjetska vlada), tako da u prosjeku odigravamo oko sat i 40. Nove korporacije su dobre premda sumnjamo na jednu da je možda prejaka, ima i par kartica projekata koje su isto zgodne, ali novi kup kartica znatno pojačava start pa neke početne korporacije koje su bile slabe u igri udvoje sad opet imaju smisla. Uz svjetsku vladu igra traje i sat i pol, pa dođemo na max 10 generacija, ali nama to bude prebrzo pa neke kartice koje tek kupiš ili postaviš vrlo brzo nemaju smisla, tako da smo izbacili tu fazu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
dlakarsadistiko
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Antomon »

Nama igra također traje 1 sat i 45 minuta, 2 sata ako se računa setup igre. Slažem se svime što si rekao za Prelude. Prejaka korporacija - ona koja diže najmanji production za 4 M€ ?

Nemam osjećaj da je igra previše ubrzana, ali ima više izbora na početku sa Prelude kartama, što je svakako plus. Fali mi malo više "zanimljivih" prelude karata. Jako mi se svidjela karta koja daje opciju da ignoriraš requirement za igranje karte, sviđa mi se koncept karte, nije samo dosadnih dodaj X resursa i Y productiona.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Je, mislim baš na tu korporaciju :)
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

TM mi je ušao u (trenutnih) top 5 igara nakon samo 4-5 odigranih partija otkad sam ga kupio.

Vrhunski engine building/tile laying s toliko opcija da svaku partiju možeš potpuno drugačije igrati. Usudio bih se reći da može biti i storytelling igra. :)

Računam temu kao znanstvenu, a ne kao tipičnu space/SF pa mi je i to veliki plus.

Nemam Venus, ali s Prelude sam igrao jednom i vjerojatno ću svaki put. Zasad mi se nijedna korporacija ne čini baš prejaka, ali malo slabija mi se čini Inventrix (+/- parametri) i vidio sam online da je UNMI (duplo teraformiranje) možda underpowered.
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”