Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la miljenko »

Sve to stoji.. Ali je uspoređivanje kruški i jabuka...
Sythe je Kickstarter igra gdje su lovu za produkciju igre dobili unaprijed... Imali su printrun od 25 000 kopija (više kopija -> niža cijena).
Dok Terraforming Mars izdaje mala obiteljska kompanija koja mora iz svoga đepa (možda kredit) platiti print run..

Da su mogli možda napraviti kvalitetnije karte, a riješiti se zlatnih/srebrnih/brončanih kockika, mogli su... Mogli su ne platiti zaštićene fotografije na kartama i sve nacrtati, te umijesto toga staviti deblje playmatove...

Na kraju dana nije sve u komponentama...
Jedan Race for the Galaxy ima samo 109 karata i sitno kartona... I košta 250kuna. Jedan Port Royal (ali ima još takvih primjera), ima duplo više karata koje su bliske kvalitetom race-u i košta 70tak kuna...

U wargaming svijetu ima još 1000x gorih primjera... Tamu su ti redovito papirnate mape, kokeni tanji od nokta, karte ala mars i dođu po 200 eura :?
S druge strane imaš Memoir 44 :D :D :D ... koji ima minijatura i debele countere i mountanu mapu :D :D :D
Zadnja izmjena: miljenko, dana/u 13 kol 2017, 18:47, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Antomon »

Ako sam dobro pohvatao podatke sa Reddita (znam, neš ti pouzdanog izvora informacija), Terraforming Mars se printa u SAD, gdje su i veći troškovi nego recimo u Kini. Čak je bilo komentara da bi im bilo jeftiniji printati u Kini i imati transport brodom.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Uzgred receno, RftG pak ima jako kvalitetne kartice.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Gordan
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

miljenko je napisao/la: 13 kol 2017, 18:14 Sve to stoji.. Ali je uspoređivanje kruški i jabuka...
Sythe je Kickstarter igra gdje su lovu za produkciju igre dobili unaprijed... Imali su printrun od 25 000 kopija (više kopija -> niža cijena).
Dok Terraforming Mars izdaje mala obiteljska kompanija koja mora iz svoga đepa (možda kredit) platiti print run..

Da su mogli možda napraviti kvalitetnije karte, a riješiti se zlatnih/srebrnih/brončanih kockika, mogli su... Mogli su ne platiti zaštićene fotografije na kartama i sve nacrtati, te umijesto toga staviti deblje playmatove...

Na kraju dana nije sve u komponentama...
Jedan Race for the Galaxy ima samo 109 karata i sitno kartona... I košta 250kuna. Jedan Port Royal (ali ima još takvih primjera), ima duplo više karata koje su bliske kvalitetom race-u i košta 70tak kuna...
TM je rasprodao prvi print u roku keks (a i drugi) tako da su em mogli imat koju kunu za uložit, em mogli uć u rizik brojem kopija, a u svakom slučaju nisu morali srozati kvalitetu komponenti.
Karte iz RFTG ne stanu u istu rečenicu s WC papirom na kojem je printan TM.

Na kraju dana, složit ću se da nije sve u komponentama. Ovo je vjerojatno prvi put da uopće komentiram kvalitetu komponenti, jer koliko god da mi je igra genijalna, osjećao sam se prevareno. Then again, došla me 370kn + nešto poštarine pa aj. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
miljenko
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Čisto da spomenem, i ja sam od danas vlasnik Terraforming Mars. Tema mi je cijelo vrijeme privlačna, i nikad nisam posve maknuo ovu igru sa radara, a nedavno mi se poklopio oglas za neotvorenu igru. Hvala Iliriji, potrudio se odmah mi poslati igru usprkos sranju koje su imali u Zadru, iako sam mu rekao da nema žurbe.

I da, kvaliteta kartica je stvarno govno 8-) Ništa, slijedi nabava sleevova.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 3):
AntomondlakarGordan
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la dlakar »

To cu kupit kad tad... Trenutno cekam tvoj tekst za Rococo...to mi je prvo na listi. Sigurno ces me gurnuti preko ruba. Tempiraj tekst tamo oko 15-tog idućeg mjeseca, kad mi bude placa i imam lazni osjećaj da si to mogu priuštit...:)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 2):
kockicasadistiko
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la smurfORnot »

Zašto je ekipa toliko pomahnitala za ovim gejmom? Uz vjerojatno preloše komponente i nakon pogledanog SUSD review-a nemrem reci da mi djeluje WOW must have euro game?
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Ne znam za druge, ali evo moje stajalište - tema mi je predobra. Također vjerujem nekim ljudima kada kažu da im je igra odlična. Još ako se pruži prilika da donekle povoljnije nabaviš igru, možeš progutati kvalitetu komponenti (kartice ću ionako presvući, a matove plastificirati).
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la DarkDefender »

Mene bas jako odbija kad cujem da su komponente nekvalitetne. Danas izlaze stvarno igre koje jako lijepo izgledaju i cesto s jako kvalitetnim komponentama i kad cujem kakve su komponente osjecam se ko da kupujem neki prototip. Meni je to ko da je igra 20% skuplja i jos imam posla oko nje nakon sto sam je kupio.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

U pravu si. I mene je dugo odbijalo, i vjerojatno se ne bih ni odlučio da mi se nije ukazala povoljnija prilika. Znam da bih ionako sleevao, a matove mi nije problem plastificirati. I stvarno ima jako lijepih igara danas, ali koje me unatoč svom atraktivnom izgledu nisu ni izdaleka privukle kao TM za koje, usprkos komponentama, očekujem odlično igraće iskustvo. Jbg, ukusi.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”