Codenames Pictures

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Codenames Pictures

Post Postao/la grof »

Kako doma imam ekipe koja loše barata engleskim jezikom, a Codenames me davno zaintrigirao, pitam se kakva je njegova inačica "Pictures"?

Da li je netko igrao ovu verziju Codenames-a, pa da mi da neke svoje utiske? Na BGG-u imao prilično visoku ocjenu.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

Re: Codenames Pictures

Post Postao/la Antomon »

Meni se osobno Codename Pictures puno više sviđa od običnog Codenamesa, samo Codenames Pictures ima više zajedničkog za Dixitom/Mysteriumom nego sa Codenames.

Kod običnog Codenamesa je naglasak na igri sa riječima (puno riječi ima dvostruko značenje) i za one koji to vole to je super. Nama više odgovara Codenames Pictures radi apstraktnih ilustracija na karticama.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
grof
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Codenames Pictures

Post Postao/la kockica »

Antomon, zakljucno, ako imas i dixit i mysterium, pictures je suvisan?
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

Re: Codenames Pictures

Post Postao/la Antomon »

Uf sada si me doveo u gabulu kada moram staviti sve 3 igre na hrpu pa odlučiti.

Dok sve 3 igre imaju zajednički mehanizam (interpretacija slika i donošenje zaključka na osnove eliminacije/interpretacije), osjećaj kojeg pruža svaka je različit.

Mysterium je asimetrična kooperativna igra kamo je cilj da svi pobjedite. Dixit je svaki čovjek za sebe pa tko pobjedi. Codenames Pictures/Codenames je u osnovi tim protiv tima pa neka najbolji tim pobjedi.
Mysterium može jednako dobro funkcionirati sa 2 igrača i sa 7 igrača (maksimalni broj), dakle sa svim brojem igrača. Dixit također može funkcionirati sa svim brojem igrača, igrao sam jednom sa 10 ljudi i bilo je sasvim ok. Codenames/Codenames Pictures nema smisla ispod 4 igrača (par protiv para) dok je gornji broj igrača koliko ljudi može stati u prostoriju.

Osobno ne bih nabavljao Pictures ako imaš Dixit i Mysterium osim ako imaš veće igraće društvo koje vole natjecati tim protiv tima.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
grof
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Codenames Pictures

Post Postao/la kockica »

Ah, sorry :-)

Ma imam obje igre, i za obje igre imam minimalni broj 4 igraca (djeca), a codenames mi zapravo nije bio na pameti, ali sad si mi ubacio bubicu za nekad u buducnosti. Jer kada imamo malo veca okupljanja, pase nam takav tip igara gdje prakticki odmah pocnes igrati i u hodu hvatas pravila.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Codenames Pictures

Post Postao/la dlakar »

Ja posjedujem sve tri i svaka od nje ima mjesto i vrijeme kad ce se odigrati. Imo sam isti problem sto se tice jezika, jer ekipa s kojom igram takve igre, slabo barata sa engleskim. Iako su slične igre, svaka daje dovoljno drugaciji osjecaj igranja.
Sto se tice sam usporedbe codenamesa, codenames s rijecima sam igro samo jedanput tako da ne mogu dublje analizirati usporedbu sa pictures, ali ovako na prvi dojam, podosta su slicne. Svaka slika ima dva ili vise pojma na sebi koja se preklapaju sa drugim slikama, tako da treba podosta maste i razmisljanaja kako bi se sve to povezalo a da ne udjes u protivnicki pojam. Meni je zanimljivo.
S tim da sam codenames pictures izradio sam, ima pdf od steam igre, vrlo lako i jeftino za izradit. Postoji i aplikacija za mob sa generatorom šifri ako se vec postojeće istroše...mada sumnjam da cu toliko to igrat da postojece naucim napamet
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Codenames Pictures

Post Postao/la kockica »

Sad sam bas vidio da neku igraju codenames pictures sa dixit kartama. Mozda bi se moglo probati prije nabave originala.
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Codenames Pictures

Post Postao/la docich »

igrao sam obje i posjedujem obje. za ekipu koja je jako dobra u eng je bolje obican (vise razmisljanja i glavobolje), dok za ostale ali i pocetnike vise preporucam pictures. pictures je malo vise light od obicnog.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Codenames Pictures

Post Postao/la dlakar »

Vidis, to mi nije palo na pamet. Mislim da bi to funkcioniralo ali daleko teze s toliko apstraktnim slikama.Mozda da se uvede da codmaster moze ispricati pricu a ne jednu rijec. Bas me zanima kak bi to islo
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Codenames Pictures

Post Postao/la kockica »

Pa sad, ne poznajem igru ni pravila, pa ne znam koliko to ima smisla, ali ljudi preporucuju da se daju apstraktne asocijacije na dixit kartama a ne konkretne stvari na njima.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”