Small world i ekspanzije

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Jura
Reactions:
Postovi: 9
Pridružen/a: 28 lis 2016, 19:44
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 0

Small world i ekspanzije

Post Postao/la Jura »

Već neko vrijeme razmišljam uzeti igru Small world i nedavno sam otkrio da postoji ekspanzija Small world: Underground za koju osnovna igra nije potrebna. Iako po samom izgledu mape preferiram originalni Small world jer je ploča ljepša sa ugodnijim bojama, Underground daje neke nove kombinacije koje se čine veoma zanimljive. Svakako nisam mislio obje igre kupiti te me zanima što mislite o ovim igrama i koju preferirate?
Također ako netko ima ove igre i uzimao je još neke dodatne "male" ekspanzije može nešto i o tome napisati :D
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Small world i ekspanzije

Post Postao/la fpol »

Imam i igrao sam samo originalni smallworld pa ne mogu dati bas pravu usporedbu, ali koliko vidim razlika je minimalna. Koliko sam skuzio dodali su samo neka neutralna cudovista. Mislim da zbog toga ne treba forsirat tu verziju. Rase i poweri su valjda drugaciji, ali mislim da su na slican kalup, a ako nisi igrao niti jednu od njih u svakom slucaju ce kombinacije biti nove i zanimljive.

Od malih expansiona imam cursed i grand dames i oba su mi odlicna, a ako bi birao samo jedan rekao bi da mi je cursed ipak malo bolji. Nema se bas puno sta za reci o njima, dodaju nove rase i powere i nisu skupi :).
Sa ta dva expansiona imam dojam da za onoliko koliko ja igram (ne jako puno, ali igram redovito) imam dovoljno izbora da mi nikad ne dosadi. Ako ipak nabavim jos nesto to ce biti be not afraid, jos jedan mali exp, sa trayem za pospremiti dijelove i iz drugih expansiona.
Ovi su korisnici zahvalili autoru fpol za post:
Jura
manijakk
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 29 ruj 2015, 00:38
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Small world i ekspanzije

Post Postao/la manijakk »

Osobno mi je underground ljepsi/drazi od org.smallworlda. nekako mi je ljepsa ploca ingeresantnije rase
Ovi su korisnici zahvalili autoru manijakk za post:
Jura
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”