Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la dendarii42 »

Što se replayabilitija tiče čini mi se ok. Nije ogroman ali nije ni minimalan. Sada sam tri puta prošao kampanju iz base gamea. Svaki put izgubio, ali svaki put je bilo više stvari drugačije. Vidim potencijal da barem još dvaput probam, a sigurno i više nakon što se malo ohladi na polici.
Ne vuče me pretjerano nabavljati još sadržaja jer vidim da ovdje ima još materijala. Plus što sam uz base uzeo i Dunwich Legacy koji strpljivo čeka na polici da dođe na red.
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la ratnip »

Core scenariji su zapravo jako loš primjer reigrivosti - više manje se sve vidi na prvi prolaz. Tu se po meni nema što igrati više od 2-3 puta, ako i to (realno, samo drugi scenarij je interesantan - prvi je tutorial, a zadnji je valjda najlošije dizajniran scenarij od svih do sada objavljenih).

Novije kampanje puno više vode računa o tome da scenarij ostane "nov" i nakon više igranja - setup se jako razlikuje ovisno o prethodnim stvarima iz kampanje, lokacije dolaze u više varijacija od kojih samo neke ulaze u igru, tijekom scenarija pojavljuju se izbori koji utječu na daljnji tok, često scenarij nema ni jasan "cilj" već samo više izlaznih varijanti. Zapravo je nevjerojatno koliko je igra drugačija kada se počnu igrati "prave" kampanje. Već je i Dunwich Legacy - koji je iz perspektive novijih stvari isto dosta "jednostavan" - ogroman korak naprijed naspram core boxa.
Zadnja izmjena: ratnip, dana/u 20 sij 2021, 11:03, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la dendarii42 »

Koje onda preporučaš?
Da ne nabavim naravno jer sam rekao da neću nabavljati jer se nisam navukao.
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la ratnip »

Pa ako imaš DL onda Dunwich cycle... taj uostalom ima i jako dobre player karte. Pored te kampanje Carcosa kampanja je fenomenalna, unreliable narrator, što je stvarno, što nije, trolanje igrača i izvrtanje svega do sad naučenog na glavu.

Sve iza Carcose postaje možda malo petljavo i kompleksno, scenariji dosta veliki i predugi, novi mehanizmi koji kompliciraju stvari. Ekipa to voli ali meni se prve dvije kampanje (Dunwich & Carcosa) čine must-have ako igra leži, sve dalje samo za one kojima fakat nije žao dalje bacati pare. :)

Edit: Murder at the Excelsior hotel je također odličan standalone.
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la dendarii42 »

OK. Hvala.
Bitno je znati na što da pazim kada neću nabavljati.
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la Valsim »

Prošlo je potpuno ispod radra, tako da mi je potpuno iznenada kapnulo saznanje oko izlaska nove revidirane edicije bazne igre.


Koliko se vidi artwork na nekim kartama je potpuno izmjenjen, ali glavna novost je što se sada odmah s baznom igrom može zaigrati u do 4 igrača. Za razliku od prijašnje iteracije gdje je trebalo kupiti dvije identične kopije bazne igre. Tako da ako je itko novi planirao ući u ovaj zarazni žderač zelembača, sada je pravo vrijeme.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
kovacukockica
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la dendarii42 »

Yup. LOTR LCG radi istu stvar. Base game će biti za 4 igrača.
I do sada izašle kampanje će umjesto u jedan veći pack i 6 malih izdavati u dva paketa. Jedan sa svim investigator kartama i jedan sa svim kartama za cijelu kampanju.
Odlična ideja, jer me kampanje najviše i zanimaju.
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la Valsim »

Svakako je odlično i što su napokon sredili da cijeli jedan ciklus dođe u svega dvije kutije, za razliku jedne + 6 malih packova. To je bila čista noćna mora ako bi jedan pack bio nedostupan kroz dulje vrijeme, pa ne možeš završiti ciklus.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
dendarii42
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la ratnip »

Shipping clusterfuck je vrlo vjerojatno bio glavni motivator za ovu odluku. I činjenica da je zadnjih godinu i pol bilo gotovo nemoguće lako kompletirati bilo koju kampanju, čak i najnoviju.

S druge strane ekipa koja je do sada parcijalno skupila stare kampanje i nedostaju im neki mythos packovi su u blagoj panici, jer postoji ozbiljna vjerojatnost da će od sada svi SKUovi stariji od Revised Core biti trajno OoP. FFG naravno mudro šuti. :)
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la dendarii42 »

ratnip je napisao/la: 14 lis 2021, 14:50 Shipping clusterfuck je vrlo vjerojatno bio glavni motivator za ovu odluku. I činjenica da je zadnjih godinu i pol bilo gotovo nemoguće lako kompletirati bilo koju kampanju, čak i najnoviju.

S druge strane ekipa koja je do sada parcijalno skupila stare kampanje i nedostaju im neki mythos packovi su u blagoj panici, jer postoji ozbiljna vjerojatnost da će od sada svi SKUovi stariji od Revised Core biti trajno OoP. FFG naravno mudro šuti. :)
Keskese "SKUovi"?
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”