Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la ratnip »

LOTR je više kao puzzle, svaki scenarij je praktički problem koji se riješava deckbuildanjem, AH ide puno više na tematiku i kampanjski gameplay.

Obje su dobre, ali jako različite.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la smurfORnot »

Igrao sam obje AH LCG mi je više sjeo obzirom da sam manje vremena gubio na db. Generalno kako se taj exp skuplja, nije da ga se ima previše, te se nerijetko u biti troši samo za pojacavanje karte koju vec imate.

Lotr makar je isto super game ovisno o misijama može zahtijevati poprilično radikalne promjene u samom decku, a još na to kako sam imao gro karata, pa dok čovjek nađe željene karte itd. uzme to vremena isto kao i igranje misije.

Mislim, ako netko voli db aspekt, i nije mu previše do traženja deckova online kao meni, LOTR je u tom stilu bolji onda.
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la dendarii42 »

smurfORnot je napisao/la: 19 sij 2021, 12:26
Lotr makar je isto super game ovisno o misijama može zahtijevati poprilično radikalne promjene u samom decku, a još na to kako sam imao gro karata, pa dok čovjek nađe željene karte itd. uzme to vremena isto kao i igranje misije.
Vidiš do sada sam još razmatrao LOTR, ali nakon ovoga ga brišem sa wishliste. :D
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la mado »

Kužim. AH neću vjerojatno nikad igrat, jer me tema skoro uopće ne zanima dok lotr :ljubav jedne od najboljih igara su mi War of the Ring, The Battle of the Five Armies, Middle-earth Quest i LOTR lcg.
Ima i LOTR kampanje. Cilj mi je nabaviti svih 6 saga proširenja koje prate radnju knjiga.
Jel kampanjski način igranja bolji u AH?
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la dendarii42 »

Ma naravno da će neka LOTR igra završiti u kolekciji prije ili poslije. Samo to neće biti LCG.
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la smurfORnot »

mado je napisao/la: 19 sij 2021, 13:04 Kužim. AH neću vjerojatno nikad igrat, jer me tema skoro uopće ne zanima dok lotr :ljubav jedne od najboljih igara su mi War of the Ring, The Battle of the Five Armies, Middle-earth Quest i LOTR lcg.
Ima i LOTR kampanje. Cilj mi je nabaviti svih 6 saga proširenja koje prate radnju knjiga.
Jel kampanjski način igranja bolji u AH?
Iskreno se ne sjecam baš najbolje kako je kampanja rješena u LOTR-u, da li imaš kakav progression ili što, ali koliko znam nisi imao restrikcije u slaganju deka. Kampanja je solidno rješena u AH-u, obzirom da ti deck napreduje, tvoj lik potencijalno nazaduje ovisno o tome kako si riješio misiju, tj. i napreduje jer količina xp-a ovisi o tome koliko si uspješno riješio misiju. Ali ono, prođeš jednom misiju u AH-u, više nema toliko čari u drugom prelasku vezano za novo otkrivanje stvari, iako možda ceš odabrati neke druge stvari tijekom misije, pa ajde...sve u svemu, ispadne to dosta para, skoro 1000kn za jedan cycle što je 9 misija ako se ne varam? A nije baš da mi djeluju toliko zabavne da ih again and again prolazim. Pogotovo jer gubiš vrijeme i na slaganje decka za svaku misiju, dio karata je iz big box ekspanzije, dio iz mini ekspanzija, pa svaki put to svrstavaj prije i kasnije, odvajaj...
Još je tu ovaj random efekt chaos baga koji može smetati ako te baš posere kad ne bi trebalo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 2):
juri006mado
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la mado »

LOTR LCG kampanja se sastoji od igranja sa istim herojima iz scenarija u scenarij. Mislim da jednog smiješ zamijeniti. Nakon svakog scenarija dobiješ nove karte boons i burdens ovisno kako si igrao. Sama igra ima problem što su core igra i prvi ciklus proširenja puno lošiji od kasnijih proširenja kad su dizajneri svašta radili sa svim aspektima igre. Na početku su učili i bili dosta konzervativni. Kasnije igra koristi sve aspekte igre, od decka, handa, discarda (i neprijatelji napadaju sve te dijele igre), do broja heroja (mislim da uz razne trikove možeš u trenutku upravljati sa čak 6 ili 7 heroja), do lokacija koje nisu statične kao u baznoj igri i svašta nešto. Najveći problem je skupoća. Koliko god mi bila zabavna, teško mi je dali preko 200kn za deluxe i sage, i 100kn za svaki AP. :(
AH LCG bih probao da vidim što su sve poboljšali gejmplejerski i od početka igračima dali na raspolaganje sve te zanimljive aspekte igre.
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la ratnip »

AH LCG je ekstremno skup. Ja sam imao sreće dobiti pozamašnu kolekciju second-hand, što je i dalje bilo daleko više novaca nego što sam dao i za jednu igru. No meni je igra odlična, svaki cycle sam prošao 5-6 puta, a igra je nevjerojatno raznolika. Ono što me najviše iznenadilo je koliko se dramatično razlikuje igra u ovisnosti o odabiru likova, tako da nikad nije dosadno ponavljati scenarije. Osim toga scenariji su tako dizajnirani da postoji niz grananja, opcija i varijabilnosti tako da se svaka kampanja uredno može proći barem 3-4 puta prije nego se iscrpi priča (ali je i uz poznatu priču igra i dalje zabavna zbog dubine gameplay-a i hrpe mogućih opcija). Ali opet, cijena je takva kakva je, za naše podneblje bih definitivno radije preporučio digitalnu inačicu u kojoj se ovo sve može proći samo za cijenu Tabletop Simulatora.

LOTR LCG mi je s druge strane one-and-done. Jednom kad prijeđem scenarij ne da mi ga se igrati ponovo. A deckbuildanje postane užasno zamorno nakon nekog vremena - kod AH uvijek mogu skinuti gotov deck za nekog od likova i dalje uživati u igri, kod LOTR pripremljen deck = riješen scenarij, tako da bez deckbuildanja tu stvarno nema kruha, barem ne za toliku hrpu para.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post:
mado
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la mado »

ratnip je napisao/la: 19 sij 2021, 16:56 LOTR LCG mi je s druge strane one-and-done. Jednom kad prijeđem scenarij ne da mi ga se igrati ponovo. A deckbuildanje postane užasno zamorno nakon nekog vremena - kod AH uvijek mogu skinuti gotov deck za nekog od likova i dalje uživati u igri, kod LOTR pripremljen deck = riješen scenarij, tako da bez deckbuildanja tu stvarno nema kruha, barem ne za toliku hrpu para.
Slažem se za deck buildanje, taj dio zna biti naporan. Al ne i ovo za one and done. Zabavno mi je bilo pobijediti s jakim herojima i deckom, a onda probati s tematskim deckovima, s Hobitima, Rohanima, dwarfovima itd. S time da igra u dvoje je znala biti jako zabavna i kad bi gubili.
Kak su ove cijene za LCG? https://www.despelvogel.com/product-cat ... ard-games/ Čine mi se poprilične i za AH i LOTR :(
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Mali osvrt na Arkham Horror LCG

Post Postao/la ratnip »

Meni se to čini skupo... BGextras je imao (i ima) okvirno najbolje cijene, ali uz Brexit mislim da je taj vlak prošao. Igraj.si je konkurentan sa ovim cijenama koliko vidim.

Btw AH LCG ima još jedan veeeeliki problem - sve teže i teže je kompletirati kampanje, puno pack-ova je out of print, pitanje je kada će se i da li situacija popraviti. Mislim da je poprilična glavobolja sada uletati u sve to. :(

Moja preporuka bi bila pratiti AH facebook grupu i čekati nekog da se rješava kolekcije.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”