A game of thrones: Hand of the king

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

A game of thrones: Hand of the king

Post Postao/la Nuuq »

Uz Conana dobih i ovu malu idu poznatog nam Cathale.
slika
Sinoć, u gluho doba noći, supruga i ja odlučismo probati je.
Usput, veliki smo fanovi tv serije.
Igra je jednostavna da jednostavnija teško može biti. Izmedju igrača se napravi Kings landing, koji je, u suštini, 6x6 grid sa kartama od kojih svaka predstavlja drugog lika iz dragog nam IP-a.
slika
Sedam kuća je predstavljeno svojim najpoznatijim članovima, pa tako imamo 8 likova koji predstavljaju Starkove, 6 Lanistere te, recimo, samo dva Tullyje.
Među kartama je i Varys. Da da, ona stoka koja je sa svima u super odnosima. I on je bas taj s kojim igrate.
Dakle, na svoj potez, igrač može pomjeriti Varysa u bilo kojem smjeru sve dok nije dijagonalno. Gore pravo, dole, lijevo ili desno.
Kada da pomjerite, i dovedete do karte nekog lika, kojeg želite, uzmete tog lika i sada Varys ima novo mjesto u Kings landing.
To je i cilj, imati vecinu karata svake kuće. Kako neko, u toku igre, skupi većinu, ide mu i token (banner) te kuće. Igra tako traje dok Varys ima kuda da ide, kada nema više legalnih poteza, igra završava.
Sad, ako na tom Varysovom putu ima više od jedne karte iste kuće, on ide na onog najdaljeg i uzima sve one koje je prošao. Tako da u krugu možete uzeti i nekoliko karata iste kuće, ako vas sreća i neopreznost protivnika, prati.
Pored ovoga postoje i karte Companionsa. To su likovi iz GoT ali ne i članovi kuca.
slika
Ovdje tema dolazi do izrazaja. Npr, Hodor, kada ga odaberete kao saradnika, uzima malog Starka kojeg vuce po Westerosu već 5 sezona, i dovlaci ga kod vas. Svejedno jel on vec uzet od strane protivnika ili je jos slobodan. Slicno radi i Drogo, ali sa Khalese... Ima tu svega. I ovo je jedna od zanimljivijih stvari u igri.
Ove karte se uzimaju kada uzmete posljednju kartu bilo koje kuce. Tako da Tully i Martel, kojih ima najmanje, dobivaju dodatno na tezini.
Možda je najzanimljiviji kompanjon John Snow, jadan ni sam ne zna ko je, tako da je njegov ability da odmah kažete kuću, te se on broji kao dva člana te kuće. Odlično za preuzimanje većine.
I tako, ko na kraju ima više banera, pobjednik je.
Dakle, jednostavno. Ali i odlično. Da, zavisis od toga kako ce se karte poredati na početku, ali sve u ovoj igri se može nadoknaditi odlukama. To mi je fascinantno.
Pri tome, partija traje 15 min te je odličan filler, sa puno teme, intrige, i haosa koji je tako konstantan u Game of thrones.
Ovi kompanjoni su nešto što jako može naljutiti onoga protiv koga igrate, tako da, oprezno :)
Sve u svemu divan filler, i mislim da će biti često na stolu kada kćerka konačno zaspi.
Za to što želi biti, i za vrijeme koliko traje, dajem joj 9/10. Za 10 bi trebala imati još samo, možda, special power s kojom pocinjes. Ali, to sam samo ja.
Ako volite IP, serije ili knjige, must buy, ako ne, svako super filler.
Eto, prvi moj review, kao, dok sjedim u kafani i čekam da se otvori hemijska čitaonica da im dam jaknu.
Lijep pozdrav.
Vas Nuuq


Live long and prosper.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post (ukupno 10):
sadistikofrledadoValsimmiljenkokockicablacxninomili005Bojan1983nia.neon
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”