Mechs vs Minions

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Mechs vs Minions

Post Postao/la Killa »

Ovo bi moglo dooobro prodrmat BG scenu u svijetu.
Cijena je bolesno niska za ovu produkciju ($75 plus 5-10€ poštarina)
Prodat će milju komada dok rečeš keks.
LoL je najveća video igra na svijetu u povijesti i trenutno (60 tak miljona igrača, od toga aktivnih 10 tak milja).
Najbolje od svega što je igra izgleda stvarno dobra (euro mehanika ispod svega stoji).

Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Mechs vs Minions

Post Postao/la Antomon »

Mislim da si mogu priuštiti ovakvu cijenu:
1). računaju na mnogo više prodanih primjeraka, sigurno više nego na što računaju npr. Asmodee
2). zaobilaze sve prodajne kanale i prodaju isključivo preko svog dućana
3). reklama za Riot i druge njihove proizvode

Iskreno, kada vidim da Ticket to Ride Rails and Sails i ovo imaju isti MSRP, ovo je više nego pljuska drugim izdavačima igara.
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Mechs vs Minions

Post Postao/la Killa »

Nece ovo spustiti cijenu drugih igara, bar u početku, ali bi moglo dovesti LoL igrače na BG scenu. A niih ima poprilično.
I LoL je prvenstveno strateška igra. Što je blisko BGu.
Odlično je što su ubacili pješčani sat, tako da baš baca na MOBA~u.
Lourdin
Reactions:
Postovi: 340
Pridružen/a: 23 tra 2013, 14:54
Ima zahvala: 209 puta
 pohvaljen: 79 puta

Re: Mechs vs Minions

Post Postao/la Lourdin »

Mislite da ćemo uspjeti ugrabiti koju kopiju prije nego se u prvih par minuta sve rasproda? :mrgreen:
Najavili su print od samo 30000 kopija. A nekoliko desetaka milijuna ljudi igra LoL :D
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Mechs vs Minions

Post Postao/la Gordan »

Kako smo došli do toga da nam je super kad igra košta samo 90$... :(
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Lourdin
Reactions:
Postovi: 340
Pridružen/a: 23 tra 2013, 14:54
Ima zahvala: 209 puta
 pohvaljen: 79 puta

Re: Mechs vs Minions

Post Postao/la Lourdin »

Ha gleda se u usporedbi sa drugim takvim igrama.
Preko 100 minijatura, 4 velike, već obojane minijature. A koliko čitam i ostatak produkcije je na nivou.
Takva neka igra na Kickstarteru ili slično bi lako bila oko 130+ dolara.
U tom kontekstu, ta cijena, od 75, je sasvim dobra.

Kad se pogleda sa druge strane, to nikako nije malo novaca, no minijature podižu cijenu.
Pa sad su i euro igre, sa nekim standardnim komponentama postale dosta skuplje.
Stvarno ne znam gdje će više te cijene :/
Avatar
Ron_Swanson
Reactions:
Postovi: 142
Pridružen/a: 09 ruj 2015, 16:27
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 91 put
Kontakt:

Re: Mechs vs Minions

Post Postao/la Ron_Swanson »

Cijena je takva zbog print runa, ko sto je napisao Lourdin, lagano im je sa tolko kopija drzat cifru tolko nisko.

I ne mislim da ce to postavljat ikakve standarde oko cijena, ovo je vise manje one time thing. Drugi si ne mogu priustit niti tolke printove, jer im nista ne garantira da ce sve igre bit prodane, nit imaju tolki izvor financija da si mogu priuštit takav rizik.

Sve u svemu mislim da je ovo overhype i osrednji meh, jaaako dobro marketinski podfutan i diktiran od strane riot gamesa. Da 5-6 reviewra baca video u istu minutu, rahdo radi unboxing prvi put u zivotu.... smrdi smrdi, uzasno smrdi
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Mechs vs Minions

Post Postao/la smurfORnot »

Nabavit cu gejm iz cistog razloga da pobojam modele i prodam ih za finu cifru na ebayu. Airbrush od 250e bi konacno mogao opravdati svoju cijenu...A kupaca za sve obojane modele ce se naci nemali broj s obzirom na kolicinu igraca, tako da...jedino bit ce posla...
Sad jedino, s obzirom da je EU shipping naveden 5-10e, zanima me da li to znaci da shipping ide iz EU ili iz Amerike? Pošto mi je cijena shippinga iz Amerike do nas za 10e nemoguca...
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Mechs vs Minions

Post Postao/la Killa »

Ron_Swanson je napisao/la:Cijena je takva zbog print runa, ko sto je napisao Lourdin, lagano im je sa tolko kopija drzat cifru tolko nisko.

I ne mislim da ce to postavljat ikakve standarde oko cijena, ovo je vise manje one time thing. Drugi si ne mogu priustit niti tolke printove, jer im nista ne garantira da ce sve igre bit prodane, nit imaju tolki izvor financija da si mogu priuštit takav rizik.

Sve u svemu mislim da je ovo overhype i osrednji meh, jaaako dobro marketinski podfutan i diktiran od strane riot gamesa. Da 5-6 reviewra baca video u istu minutu, rahdo radi unboxing prvi put u zivotu.... smrdi smrdi, uzasno smrdi
Ako je samo print run opravdanje cijene, zašto Catan, Ticket koštaju toliko (milijuni prodanih komada)?
RIOT želi "potrošit" novce na svoje fanove. Ne zarađuju neku lovu na igru, a fanovi imaju nešto opipljivo u ruci i dat će im još novaca kroz LoL.
Ja ću vjerovatno uzest igru jer mi odgovaraju glavne mehanike igre, a poslije je neće biti problem prodati u pola cijene.

Pa nitko nije smio objaviti osvrt prije neke ure jučer - uobičajena stvar u svijetu video igara. I po meni dobra ako dovoljno recenzenata dobije igru. Nisu svi spremni za pare prodati svoj ugled.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Mechs vs Minions

Post Postao/la smurfORnot »

Recenzentima je u cilju što prije objavit recenziju, jer samim time dobije više klikova = više para u njihovom džepu. Kao što je rekao Killa do jucer nisu smijeli.
LoL je jedna od rijetkih igara koju igram vec godinama a nisam potrošio ni centa u nju...
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”