Star Wars Rebellion

Pitanja vezana uz društvene igre
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Star Wars Rebellion

Post Postao/la smurfORnot »

Studioworks je napisao/la:
smurfORnot je napisao/la:Da ne pricam da ce ju sad još vjerojatno poskupit...
Oni definitivno više nisu normalni s tim cijenama. Mansions of Madness 2nd ed. u Philibertu 100 eura i još je Red Price pa nema popusta. Mislim ono, cmon. Suludo skupo.
Ja sam stvarno poceo filtrirati jako puno naslova. Dobro razmislim prije nego što cu nešto nabavit. Treba vidjet omjer cijene i koliko ceš to u biti nakraju i igrati(A i limitirajuci faktor mi je što sam uglavnom osuđen na igre za 2p). SW mi je na prvu izgledao fora i sve, ali kad malo kreneš citati o negativnim stranama igre, skužio sam da za te novce mogu nabavit 2-3 druge igre, koje cu definitivno igrat duže nego SW.
Izbacuje se jako puno naslova, ali od svega toga ima jako malo igara što u biti uistinu valjaju, i što bi zaigrao više nego par puta max...
A i kad razmislim da za 100e moram radit cca 6 dana, što je zajedno uz put jedno 60h moga života da bi si priuštio nešto što znam da necu igrat ni upola tolko veoma vjerojatno. Hvala, ali ne hvala.
MoM izgleda kao jako fina navlakuša za novce, jer ak osam dobro skužio, u base gameu imaš jedno 4 scenarija. I ok, to odigraš možda par puta svaki, i što onda? Možeš iskeširat pare za novu ekspanziju koja ce bit vjerojatno 50e svaka.
Asmodee je kupio ffg. kao i dosta toga, i lijepo mogu malo po malo krenut svake godine dizat cijene. S obzirom da i nemaju pretjerane konkurencije. Za par godina ce bit, uf, da sam bar kupio kad je bilo SAMO 100e :facepalm
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
Killa
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion

Post Postao/la kockica »

Na stranu cijene, mene stvarno zanima kakva je igra sama po sebi i ni najmanje me ne dira ako se mogu kupiti 2-3 igre za tu cijenu jer mi ni nije cilj imati hrpetinu igara. Tema mi je interesantna, ima tu 2-player komponentu koja mu je isto intetesantna i nadam se skorijim domacim recenzijama jer sam naucio vjerovati nekim ovdasnjim forumasima po cijim sam preporukama i nabavljao igre.
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion

Post Postao/la Studioworks »

Planiram je odigrati sljedeći tjedan pa ću sigurno ovdje napisati mišljenja.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion

Post Postao/la mado »

Igrao sam Rebellion samo 1x prošli vikend, pa nemam potpune dojmove. Nakon tog jednog igranja, mogu reći da mi se igra jako svidjela. Igrao sam kao Imperij. Igra je doslovno Star Wars The Board Game isto kao što je War of the Ring LOTR the Board Game. Ne znam kako bi te dvije igre mogle bolje prenijeti svoje trilogije na ploču. Obje to rade odlično i ako imalo volite temu, neće vam smetati ni dugo trajanje, ni kompleksnija pravila ni povremeno fidli igranje. Obje igre su skupe, ali mislim da vrijede, jer se dobije puno toga.
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Star Wars Rebellion

Post Postao/la Killa »

mado je napisao/la:Igra je doslovno Star Wars The Board Game
Sa ovom rečenicom si me odgovorio i da probam odigrat.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion

Post Postao/la mado »

Ako ne voliš SW, možeš svejedno igrati ovu igru kao dobru SF igru i uživati u njoj. Samo će brojne karte i elementi ostati zbunjujući zašto su tako jaki i sl. Čuo sam dosta ljudi da su igrali BattleStar Galacticu bez da su gledali seriju i filmove, a jako su uživali u igri. Slično mogu vidjeti da netko ovo igra bez da je gledao SW filmove.
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Star Wars Rebellion

Post Postao/la Killa »

Možda bez da je gledao filmove.
Ali ja sam gledao filmove prije 30+ godina i probao ponovo prije 10-tak, plus konstantno američko "svršavanje" na sve Star Wars, ne mogu...
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion

Post Postao/la Studioworks »

Igra je pre pre pre pre pre dobra! WOW!

Jučer smo odigrali šest turnova (cca pola), ali smo zbog nedostatka vremena trebali prekinuti. Kako bilo, u tih 3 i po sata smo jasno mogli vidjeti zašto je tako brzo otišla visoko na bgg listi. Igra je totalno epic i ni malo mi nije žao niti jedne kune potrošene na kupnju.

Dakle, nakon podužeg setupa (postoji frist game setup) i proučavanja pravila smo krenuli s igrom i brzo shvatili kako sve funkcionira, kako rebel, a kako imeprial player mora igrati da pobijedi. U suštini je igra dosta jednostavna.

1. Svaki player ima svoje leadare koje šalje na razne misije od kojih su mu 4 uvijek dostupne, a ostale se izvlače na kraju turna. Nakon što svi postave leadare na misije se rade akcije.

2. U djelu s akcijama se rješavaju misije i miču trupe po galaksiji. U slučaju da doše do kontakta između dvije frakcije dolazi do combata.

3. Nakon odrađenih misija, micanja i combata ide treća faza turna u kojoj se uzimaju nazad leaderi, stavljaju jedinice na building queue i grade nove jedinice, dobivaju nove karte i kreće novi turn!

Igra je poprilično asimetrična i playeri rade razne stvari, a izgleda da je poprilično dobro izbalansirana. Cilj Imperial playeru je pronaći u uništiti rebel bazu, a rebel playeru skrivati se po galaksiji, sabotirati imperial playera, širiti influence i izdržati dok se time marker ne "spoji" s rebel markerom. I to mi je odlična mehanika. Time marker se miče na kraju turna, a rebel marker koji je na poziciji 14 se miče prema nazad i približava se time markeru. To se radi tako da se rješavaju posebne objective kartice.

Jučer smo počeli sa setupom oko 18:00, krenuli s proučavanjem pravila i u 21:30 smo stali nakon odrađenog šestog turna. Sada kad znamo pravila am poprilično siguran da bi mogli odigrati igru unutar 3, 3 i po sata bez problema.

Igrali smo u dvoje, ali mislim i da bi s 3 ili 4 igrača igra radila odlično.

Sve u svemu jako dobra igra. Usudio bih se reći da je Rebelion Star Warsu ono što je War of the Rings LOTR-u.

Zaigrana Koza preporučuje!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Studioworks za post:
kockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion

Post Postao/la kockica »

Zakon, uzet ću je na razmatranje. Jedina mi je mana vrijeme, mislim na općeniti nedostatak vremena i (pre)dugo trajanje igre.
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion

Post Postao/la Studioworks »

kockica je napisao/la:Zakon, uzet ću je na razmatranje. Jedina mi je mana vrijeme, mislim na općeniti nedostatak vremena i (pre)dugo trajanje igre.
Da, to nekima može smetati, ali svakako se isplati izdvojiti vrijeme na ovu igru 8-)
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”