Scythe (čitaj: saaajt)

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3542
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1534 puta
Kontakt:

Re: Scythe (čitaj: saaajt)

Post Postao/la Shich »

Igra je vec ušla u top20 na bgg-u tako da su negativna iskustva ocito u manjini. :)

Jos nisam zaigrao, ali sve mehanike mi izgledaju obecavajuce dobro. Btw Rex/Dune stil borbe mi je odličan i drago mi je da je kao takav implementiran u igru.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Scythe (čitaj: saaajt)

Post Postao/la kockica »

Samo da spomenem - mi smo isto zadovoljni igrom. Neću o opisu te o manama i vrlinama igre koje su već opisane, dijelom na ovom forumu, dijelom na bgg-u, samo bih spomenuo da smo igrali i u dvoje i iznenadili se da stvar funkcionira - da, malo smo komotniji nego kad je više igrača, ali svejedno je mapa i dalje mala zbog rudnika i osobitosti mehova koji se kasnije razviju u igri. One fore kako nema interakcije među igračima... nisu imali nasuprot sebe moju ženu (još kada je u jednoj partiji imala frakciju Saxony ) kojoj se pogotovo sviđa igra, i sve me je strah kako će mi biti s njom kada za Božić otvori Clash of Cultures. :roll:
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Scythe (čitaj: saaajt)

Post Postao/la Valsim »

kockica je napisao/la:Samo da spomenem - mi smo isto zadovoljni igrom. Neću o opisu te o manama i vrlinama igre koje su već opisane, dijelom na ovom forumu, dijelom na bgg-u, samo bih spomenuo da smo igrali i u dvoje i iznenadili se da stvar funkcionira - da, malo smo komotniji nego kad je više igrača, ali svejedno je mapa i dalje mala zbog rudnika i osobitosti mehova koji se kasnije razviju u igri. One fore kako nema interakcije među igračima... nisu imali nasuprot sebe moju ženu (još kada je u jednoj partiji imala frakciju Saxony ) kojoj se pogotovo sviđa igra, i sve me je strah kako će mi biti s njom kada za Božić otvori Clash of Cultures. :roll:
Uh da, u toj igri zna biti podosta agresija. We'll it was nice knowing you :) . Spokoj duši njegovoj svecenik .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
kockica
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Scythe (čitaj: saaajt)

Post Postao/la marge »

hmm, meni je zasad osjećaj da je igra previše na random..
dobro da kratko traje pa ju možemo isprobavat i dalje..
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Scythe (čitaj: saaajt)

Post Postao/la kockica »

Nismo stekli takav dojam (random). Kada recimo usporedimo ovu igru sa Viticulture, potonja nam je bolja. To ne govorim zbog sličnosti tih igara jer to naravno nisu, već što dolazi od iste ekipe, pa kada je došao Scythe nakon Viticulture, mislio sam da će biti nabrijanije na kvadrat. Nije, ali nije nas ni razočaralo. Vjerojatno iz razloga jer ipak nemamo tako široko poznavanje igara poput tebe i ostalih. (interesantno, zainteresirao sam se za Viticulture, tek nakon završene KS kampanje za Scythe).

Koliko sam primjetio, najčešće se spominje usporedba sa Terrom Mysticom. Jednom mi ju je Mislav objašnjavao i pokazivao na nekom DDI-u, i bio sam očaran istom premda nisam igrao (nedostatak vremena). Ali rečeno je da udvoje jednostavno nije dobro (bitan faktor kod mene), dok, eto, za Scythe sam se uvjerio da je dobro. Čak sam negdje naletio na prijedlog da se kod igre udvoje preporuča dodavanje automa moda, pa ću probati zagrepsti malo dublje.

Od vrlo uvjetno rečeno sličnih igara igrali smo još samo Game of Thrones i mene se osobno nije dojmilo. Mislim, igra mi djeluje dobro, ali predugo mi je trajalo, i postane dosadno kada recimo skužiš da više nemaš nikakve šanse i samo se zajebavaš po ploči te služiš ko kanta za napucavanje ostalim igračima. Jedina satisfikacija mi je bila što sam bio kingmaker. Naravno, znam da nisu slične igre, ali radi dojma kod igranja. Scythe mi nema tih problema. Sviđa nam se što sa svakom igrom dobivamo drugačije kombinacije ploča, (zato sam i odlučio odmah nabaviti ekspanziju) pa time i drugačiji start i tijek igre. Također nam se sviđa što je nekoliko puteva do postavljanja zvjezdica pa nam nije random ako je netko možda i brži u postavljanju zvjezdica, ali isto tako drugi igrači sa malo sporijim startom svejedno lako mogu sustići vodećeg. Čak i u dvoje, ni na jedan način nijednom nismo doživjeli kako nema interakcije među igračima ili da je netko možda bolji zbog svojih sposobnosti, već jednostavno drugačiji. Zatim uvijek, kada igramo encounters, prepričavamo kartice što smo sreli i što ćemo napraviti (no to smo mi). Također nam ne smetaju nas drugačije sposobnosti Riverwalka, jednostavno, mehovi svake frakcije su posebno dizajnirani.

Mana mi je što bih volio da likovi, kao lideri, možda imaju drugačije sposobnosti od mehova u borbi, i što mi zgrade (spomenik i oružarnica) nisu dovoljno skroz iskorištene. Volio bih da te zgrade, jednom postavljene, ne donose samo bonuse kod odigravanja akcija gornjeg reda, ili kod bodovanja na kraju igre, već i da donesu konkretnu korist primjerice za vrijeme borbe. Kao što si rekao, ne traje predugo, pa će može dosta isprobavati i nama je osobno sve bolja.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”