Twilight Struggle - optional cards

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Twilight Struggle - optional cards

Post Postao/la neuromancer »

Pozdrav,

Pretpostavljam da svi manje-više imate iskustva u igranju navedene igre i sa i bez prvog izdanja dodatnih karata koje su trebale malo izbalansirati igru, te sa Chinese Civil War varijantom. (radi se o kartama NORAD, Cambridge five, Che itd), a što je svojedobno postojalo dok sam igrao na VASSAL-u.

Zanima me da li je netko igrao i kakva su vaša iskustva i mišljenja o drugom izdanju dodatnih karata (First Lightning, Kremlin Flu, Non-Aligned movement itd.).

Osobno mislim da ovo drugo izdanje malo više pogoduje USA igraču i da je prvi set bio balansiraniji (Non-aligned Movement je iznimka i djeluje kao solidan reset protiv gomilanja influenca, s time da su u tekst mogli dodati i Jugoslaviju čisto radi povijesne točnosti, a i kao reset Independent Reds eventa)

Taođer me zanima i da li je netko od vas napravio vlastite verzije karata kao npr. ovaj lik https://www.boardgamegeek.com/thread/15 ... s-revision i da li ih je koristio, te kako su se pokazale.

Ja sam za svoje potrebe izradio jedan set (9 + 1 scoring) koji bi nekako bio između ova dva službena, ali mi treba još gametestanja da ispoliram evente. Naime još i prije službenog izdanja sam uzeo u obzir non-aligned kartu, kgb itd. a dodao sam i jedan zanemareni event - Eisenhower Doctrine kartu koja olakšava Early War život USA playeru na Middle Eastu.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”