Dominant species

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
garakelim
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 19 sij 2016, 20:17
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 7 puta

Re: Dominant species

Post Postao/la garakelim »

da, čunjevi se broje samo na kraju igre, i ako imaš čunj, ako ti (ili netko drugi) skora taj određeni tajl, karticu automatski odigrava onaj čija je dominacija,bez obzira na broj kockica
znači možeš i jednu kockicu imati i biti dominantan
a na kraju možeš skupiti i velik broj bodova (max 45)

@stoka
odgovorim ti tokom dana
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Dominant species

Post Postao/la stoka »

na kraju kad se igra dominacija bira se tile i gleda se prvo ko ima više kockica na tom tileu...taj dobija najviše bodova (sa live strane mape piše koliko za koji tile), drugoplasirani po broju kockica nešto manje bodova, i tako dalje...u slučaju izjednačenog broja kockica se gleda ko je jači po food chain orderu...
kad ste to zbrojili i pomakli VP, gleda se ko ima dominaciju i taj može izabrati jednu od ponuđenih karata i odigrati njen event...(jedino ne znam jeli taj igrač baš primoran uzeti kartu, odnosno, ako je ne želi, može li odbiti uzimanje karte?)
Avatar
garakelim
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 19 sij 2016, 20:17
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 7 puta

Re: Dominant species

Post Postao/la garakelim »

sve je točno. karticu mora uzeti
dominaciju nemora odigrati, ali ako odigra, karticu mora birati (ako ima kartica)
ako je hrana izjednačena,tj nitko nema dominaciju, taj se tile isto može normalno skorati ali kartica se ne uzima
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Dominant species

Post Postao/la smurfORnot »

Ok, znaci da rezimiramo.

Igrac A ima dominaciju(čunj), igrac B ima više vrsta(kockica) na tom podrucju.

1.Igrac B ide s zadnjom akcijom skorat taj tile. On dobije najviše bodova, jer ima najviše kockcia, dok igrac A ima pravo odigrat jednu od ponuđenih kartica jer je dominantan i skorao se taj tajl na kojem on ima dominaciju, bez obzira što nije dobio najviše bodova na tajlu jer nema najviše kockcia

2. Igrac A je dominantan(čunj) i ima najviše spicisa(kockica) na tajlu. On skora tajl, dobije max bodova za taj tajl i bira koju ce karticu odigrat.
dominaciju nemora odigrati, ali ako odigra, karticu mora birati (ako ima kartica)
Ali u biti jako su rijetki slucajevi da baš nema nijedna kartica koja ti baš nimalo ne pomaže ili ne odmaže tvojim neprijatlejima pa da ne želiš odigrat dominaciju,ne? Znaci, nakon što se skoraju bodovi, i ti trebaš skorat dominaciju na tom tajlu da odigraš karticu(pošto jedino što dobivaš od te akcije za dominaciju je kartica,jel?) ti kažeš ne želim skorat jer ti je sve što možeš odabrat od kartica negativno za tebe i to je to?

Uf, ovo otvara nove mogucnosti :D
Mi prvu nismo ni savljali cunjice, jer smo skuzili da njih staviš kad igraš dominaciju ,i ako netko negdje ima cunj, on automatski odigrava i karticu, nismo ni skuzili da se može desit da netko odigra dominaciju za bodove, a ovaj drugi tko ima više bodova od hrane zapravo dobije karticu :sokiran

Hvala!
Avatar
garakelim
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 19 sij 2016, 20:17
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 7 puta

Re: Dominant species

Post Postao/la garakelim »

Tocno.mozes blokirati potez.npr ne zanima te niti jedna kartica,a imas kockice samo na pustinji.npr.i dominaciju.odustanes i gotovo.ali poanta je u tome da ti mozes skorati bilo gdje gdje su ti kockice.i time mozes promjeniti tok igre ako nekome poklonis karticu.npr. naravno,ako taj tko je dominantan ne zeli tebe unistit,ovisi o stanju na mapi

Poslano sa mog HTC Desire 310 koristeći Tapatalk
P
Avatar
garakelim
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 19 sij 2016, 20:17
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 7 puta

Re: Dominant species

Post Postao/la garakelim »

stoka je napisao/la:odličan izvještaj. reci mi, kako to da izgleda ko da specijaciju uopće ne odigravate. ako je treći krug, koliko vidim, odigrani su svi wanderlusti, tri po krugu...al od njih pola nije uopće prebacivano (ili je umeđuvremenu umrlo, al malo vjerojatno), iako ptica ima savršene uvjete gotovo na svakom...ili, recimo, ptica na ovom elementu sjemena (žita šta vi kažete :D ) sa specijacijom može stavljati mislim 9 kockica, 4 u more, 3 u đunglu, 2 u desert...i imati uvjerljivu dominaciju u svakom od njih. i ja sam tek početnik u ovoj igri, pa moguće da griješim u taktičkoj procjeni, al čisto me zanimalo tvoje razmišljanje...
e, i kako je izgledalo ovo kad uzmeš tri elementa (hrane) od jedne vrste, tri od druge, vidim da su tri vrste se koristile tom taktikom...ja san u dosadašnje 3,4 partije imao jedan jak element (po 2, 3 elementa), ostale bi miksao po potrebi, najčešće po jedan, dva...jedan igrač nam je imao 3-3 al ja završio zadnji...napominjem opet, to je jedina partija koju smo igrali u više od dva igrača, tako da i ja samo nabadam ovu igru šta se tiče taktike...
odigravamo specijaciju,ali su prejake karte izašle prva dva kruga,pa nije nitko htio riskirati
slika je kraj 2.kruga,ne 3. i kada bi igrali specijaciju,nebi stavili max broj kockica nego samo par komada, jer se može i manje staviti ako se hoće, ne max koliko piše
---------------------------
što se tiče elemenata,sve ovisi kako je raspoređena hrana na mapi, meni je bilo dobro jer je zmija imala samo jednog crva,tako da ja sa svoja tri sunca sam uvijek dominirao gdje su bili crvi i sunce
a sa pticama je bilo malo teže jer su bile posvuda,ali imao sam na dosta hexsova i sunce i crve tako da sam dominirao svugdje. sve ovisi o situaciji, koja hrana dolazi a koja odlazi sa mape
ako ćeš se prilagođavati na svakakvu hranu,onda se treba odmah proširiti po cijeloj mapi, jer na kraju,ako si prvi u hranidbenom lancu, skupiš poprilično bodova,naročito ako se otvori dosta mora i wetlenda
Ovi su korisnici zahvalili autoru garakelim za post:
stoka
Avatar
garakelim
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 19 sij 2016, 20:17
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 7 puta

Re: Dominant species

Post Postao/la garakelim »

smurfORnot je napisao/la:Ali u biti jako su rijetki slucajevi da baš nema nijedna kartica koja ti baš nimalo ne pomaže ili ne odmaže tvojim neprijatlejima pa da ne želiš odigrat dominaciju,ne? Znaci, nakon što se skoraju bodovi, i ti trebaš skorat dominaciju na tom tajlu da odigraš karticu(pošto jedino što dobivaš od te akcije za dominaciju je kartica,jel?) ti kažeš ne želim skorat jer ti je sve što možeš odabrat od kartica negativno za tebe i to je to?
može se kartica i odigrati a da ne pogađa nikoga, disease npr., ja je odigram iako svi imamo istu hranu, da je kasnije netko ne iskoristi protiv mene

ako niste znali,partija se može jako dugo odužiti,npr jednom su u zadnjem krugu svi su pokušali uhvatiti amfibije koje su stvorile veliku prednost, amfibija se branila, i na kraju je samo jedan igrač odigrao dominaciju...i nije uzeo ice age (a ona je jedina ostala). ustvari stavio je čunj da će je odigrati ali je odustao i igrao se još jedan krug...
prilagodili smo se, poubijali, glacirali, i amfibija je izgubila dobijenu partiju
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Dominant species

Post Postao/la marge »

iz mog iskustva, igra je zabavna vecini koji su je igrali neovisno dal bili iskusni boardgameri ili pocetnici tak da ako vam se pruzi prilika topla preporuka..
iako ima ocjenu tezine na bgg iznad 4, pravila i mehanizmi se brzo pohvataju, a kompleksnost je u planiranju poteza i posljedica koje proizlaze iz istih..
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Dominant species

Post Postao/la stoka »

ma pravila su ko bombon, jedna od boljih šta sam vidija za tu razinu kompleksnosti...sama igra...još uvijek ne znam šta bi mislija o njoj...svakako bi bilo pametno da ako neko misli kupit igru da prvo proba odigrat jer nije za svakoga...ima vrhunskih trenutaka, ali nerijetko se stvori zamor...većinu partija smo završavali tako da bi odbacili zadnjih 2-3 karte, kako se ne bi igrao još jedan krug...ima nešto i u komentaru enrica vinglia (pročitao sam u vatanenovom potpisu) da je igra samo counting and recounting i da ne predstavlja ništa...
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Dominant species

Post Postao/la kockica »

Nažalost, preduga je. Sviđa mi se, ali 4 sata stresa..
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”