Dominant species

Pitanja vezana uz društvene igre
AlphaScorpii
Reactions:
Postovi: 35
Pridružen/a: 08 stu 2011, 21:32
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Dominant species

Post Postao/la AlphaScorpii »

Jel ima netko? Dojmovi?

Pikiram igru, al malo je skupa :/.
glasswalker
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Dominant species

Post Postao/la glasswalker »

Zadnji put kad sam je igrao bila je fenomenalna. Unikat. Tople preporuke.
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: Dominant species

Post Postao/la Broloski »

Imam ju. Jednostavno jedna od boljih igara koje posjedujem. Area control (El Grande) samo puno epskiji i više konfrontacijski. Definitivno gejmerska igra, ima relativno laka pravila no poput RFtG-a prave čari igre se otkrivaju duljim igranjem. Jedna od najfascinantnijih elemenata igre je kako svaka odluka utječe na to kako se igra razvija.
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Dominant species

Post Postao/la Killa »

glasswalker je napisao/la:Zadnji put kad sam je igrao bila je fenomenalna. Unikat. Tople preporuke.
Kad cemo ponovo, a?

Kad dobijem otkaz mozda uvatim vrimena!
glasswalker
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Dominant species

Post Postao/la glasswalker »

'Sramotno je šta smo je samo jednom igrali... Kad ćemo bacit na Formulu D više?
Avatar
garakelim
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 19 sij 2016, 20:17
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 7 puta

Re: Dominant species

Post Postao/la garakelim »

Čudna partija odigrana prije neku večer. Da sve bude max random, bacamo kockice i po redu izvlačimo tko s čime igra. Ja sam bio prvi I izvukao meni najdraže pauke. Još su igrali sisavci, zmije I ptice
Iako je utjecaj sreće (recimo) mal, na primjeru ove partije možemo vidjeti da se ponekad dogodi I nešto neočekivano. Naime,kod svakog reseeda, kao što znate,izvlači se 12 hrana. U prva dva kruga, znači u 24 izvlačenja, (jer ja svaku hranu pojedinačno izvlačim iz kesice), izvukao sam samo jednu vodu! S time da vodozemci nisu igrali. Najviše sam izvlačio pticama žito te sisavcima meso (onu lubanju mi zovemo meso).
Pošto sam bio prvi na redu,mogao sam u prvom krugu birati zanimljive kartice, kao npr blight (koji rijetko izađe u prvom krugu), te mass exsodus. Tako da sam prvo igrao dominaciju da se riješim toga pritiska. Svi smo se nekako čudno razvili, bacilli su mi tundra odmah na šumu,jer su me smatrali najvećom prijetnjom, barem u početku. Prva dva kruga uopće nisam otvarao nove hexove, pa sam mislio da će mi se to obiti o glavu. Zato su zmije otišle na sjeveroistok a ptice još dalje,na sjevero zapad (vidit će te na slici). Kad smo vidjeli kolko su se ptice proširile, svi smo mislili da će biti teško ih spriječiti,nego sreća hexovi nisu bili baš privlačni,osim jednog mora kojeg je neminovno čekala glacijacija. Znači, u prvom krugu sam odlično odigrao, čak 3 dominacije, pošto sam isprepadao druge odigravši čak 2 puta competition (+ svoj bonus ubijanja bilo gdje jedne kockice). Pošto se ostali nisu stigli množiti, svi su pobjegli sa moja 4 hexa, te sam ostao sam na njima, I naravno,propao mi je competition  Nisam blightom htio skinuti zmijama čunj (dominaciju),jer kartice nisu bile extra opasne,nego sam središnji hex skroz očistio I ostavio svoje crve. Mislim da sam još odigrao mass exsodus,ali nikome nije nanjeta šteta.
2.krug
Iako sam bio sam na tundri,bojao sam se da mi je ne preotmu kao što se često zna dogoditi te da ne počme sumanuto glaciranje,pa sam odmah odigrao glacijaciju, koju nisam nigdje napravio.
Izašle su kartice: predator, katastrofa, metamorfoza, disease I biomasa. Znači u prva dva kruga najjače kartice došle. Uopće nisam igrao prvi dominaciju, bio sam spreman se prilagoditi na situaciju. Pošto će doći bolest,svi smo bili izjednačeni sa hranom, ja sam krenuo na sunce, zmija je pojačala sunce, ptice pojačale žito,sisavci također meso, ništa posebno,pošto moji crvi nisu izlazili. Pošto su izvučene ovakve kartice, svi su se pripremili na najgore te je u drugom krugu bilo 13 hexsova te sveukupno samo 19 kockica. (vidi sliku)
slika
Na mene je pala katastrofa te mi odnijela dominaciju u šumi, ništa strašno. Predator je ubio jednu kockicu, disease je propala, a biomasa je ubila jednu kockicu. Zanimljivo.
U toku partije smo se čudno prilagođavali, te je hrana na kraju izgledala ovako
pauci 3 crva 3 sunca
zmija 3 sunca crv i trava
ptice 3 crva 3 žita
sisavci 3 mesa 3 žita
Unatoč pticama koje su me napadale, uspio sam na kraju imati dominaciju na čak 8 hexsova, najviše zahvaljujuć tome što sam malo zakočio glaciranje, pa smo završili sa samo 5 tundri. Čuvao sam crve u wasteland a sunce mi je čuvala zmija 
U toku igre ja sam zgrabio parasitism (čunj), sisavci su zgrabili intelligence (čunj) te ja u predzadnjem krugu omnivore, što se pokazalo važnim na kraju
Malo smo zakočili ptice koje su sve lošije stale, no na jugoistoku su bila 3 mora I sisavci,sa jako malo hrane ostale, tako da smo se namučili dobiti skor neki na kraju. Bilo je očito da će sisavci I pauci voditi glavnu riječ,no i zmije su vrebale iza ugla.
Predzadnji krug odigran je imigrants. Svi su dali jednu hranu,a ja sam na iznenađenje svih ubio svojih 6 kockica. No ostalo mi ih je dovoljno u gene poolu za finiš. Dok će ostali trošiti poteze na prilagodbu,pošto su izgubili par dominacija.
Zadnji krug samo su zmije odigrale dominacju,pošto je samo ice age ostao, ostali su se krpali. Ja sam se glacirao I dobio 5 tundri za kraj. Odlučujući otez je bio što sam ponovno igrao 2 puta competition, a nitko drugi nije. Ubio sam 6 kockica, popravio skor, dobio 5.tundru te dobio 8.čunj.
Na kraju znači 15 bodova tundra te 36 za 8 čunjeva.
Napomena: prvi put od kada igramo glaciranje je preživio wetland (od amfibija početni glavni hex),kojeg sam ja cijelu igru skorao….znači kočiti glaciranje je ponekad isto jako važno.

ptice 100
zmije 153
sisavci 163
pauci 176
Ovi su korisnici zahvalili autoru garakelim za post (ukupno 4):
StipskockicastokaValsim
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Dominant species

Post Postao/la Stips »

Ova igra mi zvuči sve zanimljivije i zanimljivije.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Dominant species

Post Postao/la stoka »

odličan izvještaj. reci mi, kako to da izgleda ko da specijaciju uopće ne odigravate. ako je treći krug, koliko vidim, odigrani su svi wanderlusti, tri po krugu...al od njih pola nije uopće prebacivano (ili je umeđuvremenu umrlo, al malo vjerojatno), iako ptica ima savršene uvjete gotovo na svakom...ili, recimo, ptica na ovom elementu sjemena (žita šta vi kažete :D ) sa specijacijom može stavljati mislim 9 kockica, 4 u more, 3 u đunglu, 2 u desert...i imati uvjerljivu dominaciju u svakom od njih. i ja sam tek početnik u ovoj igri, pa moguće da griješim u taktičkoj procjeni, al čisto me zanimalo tvoje razmišljanje...
e, i kako je izgledalo ovo kad uzmeš tri elementa (hrane) od jedne vrste, tri od druge, vidim da su tri vrste se koristile tom taktikom...ja san u dosadašnje 3,4 partije imao jedan jak element (po 2, 3 elementa), ostale bi miksao po potrebi, najčešće po jedan, dva...jedan igrač nam je imao 3-3 al ja završio zadnji...napominjem opet, to je jedina partija koju smo igrali u više od dva igrača, tako da i ja samo nabadam ovu igru šta se tiče taktike...
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Dominant species

Post Postao/la kockica »

Dok sam citao garakelima, donio sam odluku da kupujem ovu igru, eto.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Stips
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Dominant species

Post Postao/la smurfORnot »

Mi smo prvi put igrali pa smo uglavnom krivo odigrali one conove. Znaci njih se stavljat kad god je netko dominantan u nekom podrucju, ovisno o tome sto ima od hrane i kolko ima bodova radi toga. Cemu oni u biti sluze? Broje se tek na kraju igre za bodove a do tad nemaju funkciju? Te za zadnju akciju dominacije, netko negdje moze imat taj cone al ti imas vise kockica od njega, ili isto al si vise od njega na hranidbenom lancu i onda dobijes bodove za tile( i drugi naravno ovisno o tajlu) i uzmes i odigras karticu, ne?
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”