Twilight Struggle ekspanzija

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Twilight Struggle ekspanzija

Post Postao/la neuromancer »

Pozdrav svima!

Kao poklonik Twilight Struggle-a izradio sam stoimenu igru u kućnoj radinosti (postao bi i slike kako to izgleda ali nažalost neznam kako :oops: ). Međutim upravo kad sam je dovršio shvatio sam da je izašla ekspanzija za istoimenu igru (Turn Zero) kao i neke optional karte, tako da sam morao još i to izraditi :facepalm

Pretpostavljam da su poklonici TS-a s foruma već nabavili i implementirali Turn zero u svoje partije, pa me zanima mišljenje igračke populacije o igrivosti iste, budući se moje iskustvo u TS svodi samo na igranje na Vassalu.

Ekspanzija je svakako donijela zanimljivi koncept takozvanih "Crisis" karata što mi je dalo ideju da bi se to moglo primjeniti i na ostalih 10 poteza tijekom igre. Naime prije svakog headlinea odigra se jedan tzv. "Crisis Card".

Tako sam izradio i Crisis deck za Early, Mid i Late War pa bih molio za vašu pomoć oko playtestanja i sugestija o primjenjivosti, jakosti, igrivosti i općenitom doprinosu ovih karata. Naime ako je netko voljan uključiti ove karte prilikom svakodnevnog igranja odmah ću poslati print friendly vezije (dvadesetak karata = 3 strane u wordu)

Unaprijed zahvaljujem!

Ako sam postao u krivi topic molim moderatore da premjeste tamo gdje treba-hvala.
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post:
kockica
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle ekspanzija

Post Postao/la stoka »

odeš na recimo tinypic, registriraš se, stisneš zeleni okvir upload pictures, izabereš sliku sa svog kompjutera, među opcijama koje će ti se pokazati ispod odabereš message board i stisneš upload. izaće ti par linkova, i kopiraš onaj di piše da je za forume, zalipiš ode i eto.
nije da bi playtestao, ali bi volija vidit šta si napravija.
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
neuromancer
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle ekspanzija

Post Postao/la neuromancer »

Zahvaljujem na savjetu za postanje slika pa ću pokušati to izvesti.

Dakle: slika cijelog boarda (strana USA):
slika

Slika cijelog boarda (strana USSR) - zaboravio sam spomenuti da board ima dvije strane USA I USSR pa se može birati na čijem "terenu" se igra 8-)
slika

Karte prednja i stražnja strana, te China Card
slika

USA military ops:
slika

USSR military ops (u pozadini je DEFCON marker)
slika

Karte pospremljene u kutije (sve ekspanzije):
slika

Ovo je primjer novih Crisis karata iz Turn Zero:
slika

A ovako bi trebale izgledati moje izrađene crisis karte za svaki turn:
slika

WIP crisis karte za late war (inače draft verzije su gotove i spremne za eventualno playtestanje, tako da ne radim bezveze print verziju ukoliko će biti promjena u tekstu) :
slika

Evo nadam se da linkovi rade (ako ne- pomozite :( )
Zadnja izmjena: neuromancer, dana/u 02 kol 2016, 20:07, ukupno mijenjano 8 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post (ukupno 3):
blacxstokakockica
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle ekspanzija

Post Postao/la stoka »

bome, izgleda zanimljivo. a koja je prednost domaćeg terena?
jako je zanimljiva karta za alžir, lijepo je šta si izvuka sukobe koje su izostavili u originalnoj igri.
čisto da nabacim par sukoba koje možda možeš uzet u razmatranje ako još nisi gotov s radom:

- indokineska pobuna protiv francuza
-sovjetska invazija mađarske
-građanski rat u grčkoj
-nogometni rat (honduras vs salvador)
-ustanak u iraku 1959.
- arapsko izraelski ratovi su zaista neiscrpan izvor, tako da mislim da jedna karta možda i nije dovoljna
- možda tursko grčki sukob u cipru, sa posljedičnim influencima u jednoj od država
- iranska revolucija
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle ekspanzija

Post Postao/la neuromancer »

Eh, prednost domaćeg terena je ako znaš ruski pa protivniku "prevodiš" u svoju korist 8-)
Šalim se - ruska verzija ima drukčiji artwork, a nisam se mogao odlučiti koji je bolji pa sam odlučio napraviti oba :)

Napravio sam sve evente i tekstove kao draft verziju, međutim tekst za sve pa tako i za Alžir nije konačan i zato je potrebno playtestanje (npr pod rezultat 1 bi treblo ograničiti dodatni influence samo jedan i na Tunis ili Maroko .

Hvala na sugestijama za evente ali većinu sam napravio a ostali već imaju u igri pa mi je besmisleno ih ponavljati

npr:
- indokineska pobuna protiv francuza je Vietnam Revolt
-nogometni rat (honduras vs salvador) - zanimljivo ali ne znam kako uklopiti u globalnu sliku US vs USSR
- arapsko izraelski ratovi su zaista neiscrpan izvor, tako da mislim da jedna karta možda i nije dovoljna - istina ali se event vraća pa se može više puta koristiti
- tursko grčki sukob u cipru, sa posljedičnim influencima u jednoj od država - dobro ako su različitih influenca ali svakako zanimljivo za razraditi
- iranska revolucija - to je u biti Muslim Revolution

Ja sam crisis karte zamislio ovako:
Imaju Prp-US i Pro-USSR krize te neutralni eventi.

Early war: tri poteza izvlači se jedna random kriza ProUS jedna ProUSSR i jedna neutralna te svaki turn prije headlinea ide jedna:

Pro-US
Greek Civil War - Pomoć za US Ueuropi
Abadan Crisis (Operation Ajax) CiA-in Coup u Iranu Važna pomoć US za ME gdje su u neprilici u early waru
Guatemala Coup - (možda Paraguay civil war kao zamjena)

Pro-USSR
Algerian War - znam da ima Decolonization/Destalinization ali ovo je neizostavan događaj (vezano za De Gaulle i Suez Crisis karte)
14 July Revolution (svrgnuta monarhija u Iraku) - pomoć i za Izraelsko arapski rat
Taiwan Strait Crisis - Pomoć SSSR-u u Aziji gdje je obično USA u startu u dominaciji

Neutral
Geneva Summit - Increase DEFCON
Massive Retaliation ..- Decrease DEFCON

Mid war: četiri poteza izvlače se dvije random kriza ProUS i ProUSSR te svaki turn prije headlinea ide jedna (neutralnih nema jer ima dosta summita,ABM treatya i sl već u mid war eventima)

Pro-US
Checkpoint Charlie Stand-off - za E. Germany
30,September movement - Pro US coup u Indoneziji, kasniji obračun sa lokalnim komunistima (malo da zakuha Aziju koja je obično prilično stabilna)
Congo Crisis - US event u Zairu (Mobutu Sese Seko je u biti nova optional karta za to, ali ne igra svak s optional kartama) - Pomoć US za Afriku
(Ako se igra sa Mobutu Sese Seko kartom onda se ovo može zamjeniti sa Communist insurgency war . Malezija)
Korean DMZ Conflict . Neuspjeli pokušaj komunističkog udara u J.Koreji od strane sjevernih susjeda (opet azija)
Bolivian Campaign - neuspjeli Cheov pokušaj revolucije u Boliviji

Pro-USSR
North Yemen Civil War - Middle East
Operation Zapata - poznatije i kao iskrcavanje u Zaljevu Svinja (zahtjeva USSR influence na Kubi)
Cambodian Civil War (Vietnam-Laos Cambodia ) Crveni kmeri dolaze na vlast (USSR pomoć za Aziju)
Watergate - US preskače headline
Red Army Intervention - USSR influence u istočnom bloku (rješava razne pokušaje u ist. Njemačkoj u mađarskoj i Čehoslovačkoj - kontra za East European Unrest)
Namibian war of independence (Pomoć za Africa scoring)

Late war: tri poteza izvlači se jedna random kriza ProUS jedna ProUSSR i jedna neutralna te svaki turn prije headlinea ide jedna:
Pro-US
Falklands War (South America) VP za USA kao pomoć za final scoring
Invasion of Grenada (Central America) VP za USA kao pomoć za final scoring
Operation Eperiver - Francuska intervencija u Čadu protiv Gadafijevih trupa (Africa) VP za USA kao pomoć za final scoring

Pro USSR
Saur Revolution - Komunistička revolucija u Afganistanu (malo izvan konteksta Beartrapa koji je Mid war ali nema veze)
Ogaden War - Rat između Etiopije i Somalije (Africa)
Sino-Vietnamese War - Neuspjela kineska intervencija u Vijetnamu (Asia)

Neutral
Reykjavik Summit - Increase DEFCON
Able Archer .- Decrease DEFCON (mogućnost VP za obje strane

Poanta je da svaka kriza ima 4 ishoda ovisi o rollu kocke
Npr. Pro USSR event
roll 1 poboljšani ishod povoljan za USSR (alternativna povijest)
roll 2-3 stvarni-povijesni ishod povoljan za USSR
roll 4-5 Nema efekta
roll 6 Ishod povoljan za US (alternativna povijest)

za US
roll 1 ishod povoljan za USSR (alternativna povijest)
roll 2-3 nema efekta
roll 4-5 stvarni-povijesni ishod povoljan za US
roll 6 poboljšani ishod povoljan za US (alternativna povijest)
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post (ukupno 2):
stokamiljenko
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle ekspanzija

Post Postao/la neuromancer »

Nakon inicijalnog testiranja draft verzija je postana na BGG https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... variant-ts tako da sad čekam eventualne sugestije i komentare za "fine tuning" da mogu napraviti "prave" verzije karata.
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post:
stoka
Marijan
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 28 lis 2014, 23:59
Ima zahvala: 84 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Twilight Struggle ekspanzija

Post Postao/la Marijan »

Turn zero u obliku ekspanzije dolazi i na steam, ios i android.

The expansion is priced at $4.99 for Steam PC/Mac and $3.99 for iOS and Android.

Također će TS biti snižen na 5$, pa ako netko želi stvarno za ništa upiknuti digitalnu verziju sad je prilika.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Marijan za post:
miljenko
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle ekspanzija

Post Postao/la marge »

https://www.gmtgames.com/p-750-twilight ... 6-16016649
najavljen reprint TS ekspanzija

nisam nikad naručival direktno od GMT-a pa ni ne znam kak ide ta poštarina, carina i ostalo, ali ako se više isplati da nekak grupno naručimo, ja sam za
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Twilight Struggle ekspanzija

Post Postao/la miljenko »

Imas euro frendly shipping...
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Twilight Struggle ekspanzija

Post Postao/la Vatanen »

Samo napomena da je euro friendly samo za P500 (što se odnosi na ovo, ali da se zna - dakle samo preorder. S time da preorder vrijedi sve dok ne krene šiping, dakle možeš u zadnji čas. Naplata isto ide neposredno prije šipinga, pa uvijek možeš u zadnji čas odustati).
Euro šiping je oko 25 dolara - nešto skuplji od najjeftinijeg običnog (17-19 dolara) ali ne riskiraš carinu (koja je postala vrlo redovna).
Moje iskustvo je da se grupnjaci ne isplate nešto naročito - težinske granice su dosta usko postavljene.
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”