War of The Ring

Pitanja vezana uz društvene igre
RoxxorArmor
Reactions:
Postovi: 10
Pridružen/a: 29 stu 2016, 13:47
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: War of The Ring

Post Postao/la RoxxorArmor »

vidim ima tu vlasnika war of the ringa :) ja sam svoj narucio iz njemačke rabljen (sa bgg foruma) i s postarinom me doslo 500kuna..megaočuvan, first edition sa ekspanzijom..tako da sam imao sreće..ALI..igra mi je komplicirana, nikako ne mogu naći nekog s kim ću odraditi onaj prvi game i borbu s pravilima kako bi mi sve sjelo..dali ima nekoga tko je u blizini Varaždina, Čakovca da posjeduje ovu igru i da bi me bio voljan podučiti kroz jednu partiju???
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: War of The Ring

Post Postao/la miljenko »

Ako se nađeš u ZG, slobodno mi se javiš ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru miljenko za post:
RoxxorArmor
drwlad
Reactions:
Postovi: 66
Pridružen/a: 30 ruj 2014, 11:43
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: War of The Ring

Post Postao/la drwlad »

Je, igra je dosta komplicirana i prvo igranje traje preko 6 sati (mi prekinuli na 4-5 ). Repleyabiliti isto nije nešto prevelik jer je početni setup svaki puta isti. ja bih rekao da se može lijepo igrati kakvih 5 puta, ili jednom godišnje hehe.

Ali kao igra ima takvu fenomenalnu atmosferu da je to predobro. Sauronove armije marširaju na sve strane, free people pokušavaju izdržati što duže a jasno je da nema šanse se obraniti... samo hrabro kroči prstenova družina ka zlogukom mordoru...
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: War of The Ring

Post Postao/la mado »

drwlad je napisao/la: 02 ožu 2017, 16:13 Je, igra je dosta komplicirana i prvo igranje traje preko 6 sati (mi prekinuli na 4-5 ). Repleyabiliti isto nije nešto prevelik jer je početni setup svaki puta isti. ja bih rekao da se može lijepo igrati kakvih 5 puta, ili jednom godišnje hehe.

Ali kao igra ima takvu fenomenalnu atmosferu da je to predobro. Sauronove armije marširaju na sve strane, free people pokušavaju izdržati što duže a jasno je da nema šanse se obraniti... samo hrabro kroči prstenova družina ka zlogukom mordoru...
Iskusni igrači WoTRa, kolko vam traje prosječno igranje ove igre (a kolko najduže, najkraće)? Mislim na baznu igru, bez proširenja. Kolika vam je reigrivost? Jel došao tko na 20-30 igranja ili više? Kolko često se pobjeđuje, gubi na uništenje Prstena tj. korumpiranje družine, a koliko na 4/10 bodova osvojenih lokacija?
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: War of The Ring

Post Postao/la mado »

Najavljeno je novo proširenje za WOTR, treće po redu Kings of Middle-earth: https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ddle-earth

Igrao sam prošle godine WOTR 10tak puta, pa da odgovorim i na pitanja gornja ako nekog zanima:
kolko vam traje prosječno igranje ove igre (a kolko najduže, najkraće)?
- 3-5h su nam trajale igre.

Kolika vam je reigrivost?
- ogromna, jer tok svake igre bude skroz drukčiji.

Kolko često se pobjeđuje, gubi na uništenje Prstena tj. korumpiranje družine, a koliko na 4/10 bodova osvojenih lokacija?
- ako se dobro sjećam, čak 2x je pobjeda bila sa 4 boda. Češće bude sa 10, a podjednako sa uništenjem/korupcijom Prstena. Skoro uvijek bude napeto na kraju da je skoro istovremeno Prsten blizu uništenja, ali i korupcija blizu maksimuma, ali i vojne pobjede su blizu. Genijalno izbalansirana igra, uvijek jako zabavna i jako napeta do kraja.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: War of The Ring

Post Postao/la dlakar »

Nemoj to radit. Nas labilne tjeraš u trošak..
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 3):
ShichkockicaValsim
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
jewbotlover
Reactions:
Postovi: 8
Pridružen/a: 10 lip 2020, 16:13
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta

Re: War of The Ring

Post Postao/la jewbotlover »

Kako dišu ekspanzije za ovo?

Zanimaju me obje. Odigrao sam base game desetak ili malo više puta. Ni blizu nisam nekog zasićenja, dapače, svaki put kad završmo, uglavimo dogovor kad igramo opet.
Vidim da neki govore o slabom replaybilityu. Ja iz svog iskustva tvrdim da je to najdalje od istine. Ova playera imaju barem nekoliko različitih ruta do pobjede, i ovisni tko odabere koji route, tako se i igra razvije u unikatnu partiju.
Nevjerojatno, ali svaki put je zbilja napeto. Ako FP udje na mordro track, SP je minimalno na 6 ili 7 VP.

Sto se tice trajanja, mislim da se (minus setup) igra prosjecno 210 minuta. Nekada manje, nekada duže, ali gotovo uvijek u tim gabaritima.

Mene zanima kako na igru utječe LOME ekspanzija. Isplati li se? WOME izgleda još glomaznije, ne znam ni sam isplati li mi se ici u trosak. Sigurno bi bilo fun, ali treba mi opravdanje za trosak haha
Ovi su korisnici zahvalili autoru jewbotlover za post:
mado
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: War of The Ring

Post Postao/la mado »

Slično kao ti, na 15tak sam igranja samo bazne igre i još nemam potrebe uključivati proširenja.
Officer Barbrady
Reactions:
Postovi: 80
Pridružen/a: 03 pro 2019, 17:24
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: War of The Ring

Post Postao/la Officer Barbrady »

Jučer smo igrali base game, trojica smo bili, treći je igrao prvi put pa je na strani SP "igrao", upijao pravila, pratio tijek igre te davao sugestije. Na knap sam pobjedio uništenjem prstena, VP mi ostao na 0. Odmah na početku kruga, sto se ispostavilo da ce biti zadnji krug, sam obavio posljednji korak ka unistenju prstena (mazila me korupcija i special plavi tile-ovi), jer bi vjerojatno do kraja tog kruga skupili 10 VP (ostali na 5 kad sam unistio prsten).
Prosirenja jos nisam isprobao, ali i bez njih je replayability ogroman.
Sljedeci put ubacujemo LOME, a nakon toga WOME...
EDIT: traje nam 4-5 sati. Prethodnu partiju sam 2 runde bitke siege-ao Minas Morgul za 4. VP zadnjom akcijskom kockom u fazi i junacki nisam dobio 6icu, a u sljedecem krugu sam bio razoren...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Officer Barbrady za post (ukupno 2):
madojuri006
jewbotlover
Reactions:
Postovi: 8
Pridružen/a: 10 lip 2020, 16:13
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta

Re: War of The Ring

Post Postao/la jewbotlover »

Kad smo već krenuli sa strategijama, koristite li S&E jedinice kao SP?
Meni je ta istok-kampanja skroz nelogična sto se tice isplativosti (jest da su FP jedinice tamo prozračnije), ali zna mi se desiti da S&E ni ne aktiviram do statusa at war.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”