Igre za 5 i više igrača

Pitanja vezana uz društvene igre
tvuk
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la tvuk »

Ja najviše volim kooperativne igre tako da za 5 i više igrača imam Space Alert, Ygdrasil i Dungeon Fighter. Od ostalih igara najdraži mi je Dixit, imam sva 3 dijela tak da je za do 12 igrača (probano jednom i to je doslovce kaos :D).
tompa
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la tompa »

Popo je napisao/la:Nekad i u 3 je loše i jedva čekaš da odu doma...
haha, ovo je jedna veeeeelika istina. osobito kad imaš osobu koja se duri za stolom...
StariMorskiVuk je napisao/la: 7 wonders je JAKO dobra igra u 3-7 igraca, i uopce nema cekanja na protivnike.
ovo odnedavno igramo, 7 wonders je wonder od igre jer nevjerojatno dobro funkcionira s bilo kojim brojem igrača!

i da, ticket to ride također jako dobro funkcionira s većim brojem igrača, ALI pod uvjetom da zastolom ne sjede nadurene face... :mrgreen:
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8435
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la grof »

tompa je napisao/la: ALI pod uvjetom da zastolom ne sjede nadurene face... :mrgreen:
Da, ovo je inače nužan (ali ne i dovoljan) uvijet da bi igra bila dobra. 8-) :mrgreen:
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la Gordan »

grof je napisao/la:nužan (ali ne i dovoljan) uvijet:
:o matematičar?
Zadnja izmjena: Gordan, dana/u 06 sij 2012, 18:57, ukupno mijenjano 1 put.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8435
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la grof »

Gordan je napisao/la:
grof je napisao/la:
tompa je napisao/la:nužan (ali ne i dovoljan) uvijet:
:o matematičar?
Nisam ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la Gordan »

grof je napisao/la:
Gordan je napisao/la:
grof je napisao/la:nužan (ali ne i dovoljan) uvijet:
:o matematičar?
Nisam ;)
zazvučalo je tako :)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la miljenko »

tompa je napisao/la:
StariMorskiVuk je napisao/la: 7 wonders je JAKO dobra igra u 3-7 igraca, i uopce nema cekanja na protivnike.
ovo odnedavno igramo, 7 wonders je wonder od igre jer nevjerojatno dobro funkcionira s bilo kojim brojem igrača!
Izgleda da onda samo ja imam neki problem u objasnjavanju 7 Wondersa. Pokusao sam 2 skupine ljudi navuci na igru, ali je u oba slucaja ispao potpuni promasaj. Ljudi se jako tesko navikavaju na igru, izgubljeni su, neuhvatljive su im strategije, jer neznaju koje da resorce grade, nije im jasno sta cini dobru igru, pa grade bezveze. Imaju problema s ikonografijom :roll: i ubrzo se isfrustriraju. Uspio sam ih nagovoriti da završimo partiju u nadi da će kad vide bodovanje stvari sjesti, pa će sljedeca partija lakse proci, ali nije bilo tako, odmah su svi rekli da nezeli vise NIKADA igrati tu groznu igru i trazili su da donesem nesto drugo.

Mislim da je problem u tome, da ako zelis dobro (smisleno) igrati, moraš znati cijeli deck napamet, koji resorcei trebaju za sta, koje gradjevine su vezane, koja je frekvencija odredjenih karata u spilu itd... Sto nikome ne pada na pamet uciti prije prve partije i onda budu izgubljeni i neznaju sta da rade, svede im se na slijepo bacanje karata u nadi da to sto rade ima nekog smisla.
tompa
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la tompa »

miljenko je napisao/la: Izgleda da onda samo ja imam neki problem u objasnjavanju 7 Wondersa. Pokusao sam 2 skupine ljudi navuci na igru, ali je u oba slucaja ispao potpuni promasaj. Ljudi se jako tesko navikavaju na igru, izgubljeni su, neuhvatljive su im strategije, jer neznaju koje da resorce grade, nije im jasno sta cini dobru igru, pa grade bezveze. Imaju problema s ikonografijom :roll: i ubrzo se isfrustriraju. Uspio sam ih nagovoriti da završimo partiju u nadi da će kad vide bodovanje stvari sjesti, pa će sljedeca partija lakse proci, ali nije bilo tako, odmah su svi rekli da nezeli vise NIKADA igrati tu groznu igru i trazili su da donesem nesto drugo.

Mislim da je problem u tome, da ako zelis dobro (smisleno) igrati, moraš znati cijeli deck napamet, koji resorcei trebaju za sta, koje gradjevine su vezane, koja je frekvencija odredjenih karata u spilu itd... Sto nikome ne pada na pamet uciti prije prve partije i onda budu izgubljeni i neznaju sta da rade, svede im se na slijepo bacanje karata u nadi da to sto rade ima nekog smisla.
hm... prvu igru igrali smo u troje, s time što nitko od nas do tada 7 wonders. prvu rundu smo odigrali s otvorenim kartama i igru završili bez problema. svaki naredni put kada sam objašnjavao igru ljudima koji igru ne poznaju, prvu partiju smo odigrali s otvorenim kartama pri čemu sam ljudima pokušao sugerirati što a igraju i iz kojeg razloga. i ljudi pokopčaju bez problema.
što se strategije tiče... e sad, ljudi koji igraju prvi puta ne bi se trebali zamarati strategijom. mislim da očekuješ previše od ljudi koji igru igraju prvi puta. 7 wonders, kao i svaku drugu igru, treba odigrati nekoliko puta da se ljudi priuče mehanici igre, pa tek onda početi eksperimente sa strategijama. ;)
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”