Igre za 5 i više igrača

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la mado »

Ako vam je teško skupiti 4 igrača, koliko vam je to teže sa 5 ili više? I da li vam se igraju igre sa toliko ljudi? Postaje li vrijeme čekanja prevelika? A i vrijeme ukupnog trajanja igre raste. Koje su vam igre najbolje u 5 i više igrača?

Citadels i Bohnanza su igre koje su navodno najbolje, najzabavnije u velikom društvu. Do sad sam ih igrao samo u troje, pa ne mogu suditi.

Jedino sam Catana igrao u 5 i 6. Kad ga igra 5 igrača, slično je kao u troje, jer nije gužva na otoku, ali vrijeme čekanja između igranja svakog igrača može biti i predugo. A još više dolazi do izražaja loša strana Catana (ili jedna od njih), a to je kad nemate sreće iliti nekoliko bacanja kockica ne dobijete nikakav prihod. I nitko ništa ne mijenja s vama. Niti vam stavljaju lopova. Pa može proći i po 10tak minuta da pojedini igrači ne rade apsolutno ništa. Osim rašpanja noktiju :)
Popo
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 522
Pridružen/a: 19 ruj 2011, 22:51
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 83 puta

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la Popo »

Nekad i u 3 je loše i jedva čekaš da odu doma, a nekad može biti i u 6 dobro. Sve ovisi o društvu. Ako ima dosta vina i grickalica može čim više da pauza traje što duže :P

Za Citadels i Bohanzu nisam siguran da bi baš bili bolji u većem društvu, ali trebalo bi probati jer su igre super. Čini mi se da su uvijek zabavnije u većem društvu one koje se igraju na ploči, strateške i one gdje te drugi igrači mogu zeznuti svojim potezima. Treba zaključiti planove drugih pa nije baš da možeš turpijati nokte. Osim ako si neko ne umisli da je Kasparov pa se razmišlja i predomišlja, ali to ne ulazi u ovu temu.

Ja osobno baš ne volim one igre koje traju prekratko jer mi se onda čini da su više na sreću i nema razvijanja strategije.
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la buraz »

svakako bih ovdje stavio party igre na prvo mjesto, poput jungle speeda i pictionarya.
mnoge amitrash i strateške igre imaju opciju igranja u 5 i više igrača, ali po meni to ima smisla samo ako svi igrači DOBRO znaju pravila i imaju podebelu količinu odigranih partija na leđima, tada je trajanje igre svedeno ma neku normalnu mjeru... inače, možete završiti u downtime paklu X(
slika
Grufnar
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 04 kol 2011, 11:27
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la Grufnar »

A znam da je tesko ali ako ikada imate priliku probati Dune - probajte, ta je igra napravljena za 6 igraca i downtime-a skoro pa i nema. U manje igraca mi to nije to vise od igre, 6 ili nista :D

Ali Shadow Hunters - sto vise igraca to bolje, do 8

Republic of Rome - je navodno najbolja u 5 (nisam probo)

Al, u mojoj ekipi obicno nas je 5-6 tako da sam naviko na taj broj ljudi :D
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la thegrey »

Citadels je vrlo lose optimiziran za veliki broj igraca. Mission: Red Planet tu puno bolje funkcionira.
U 5+ - Dune, Jungle Speed, Bang, Cash'n'Guns, Robo Rally

@buraz Kao primjer Ameritrasha bi uzeo Last Night on Earth. Tu se javlja jedan drugi problem, a to je grupa ljudi. Naime dojam te igre iskljucivo ovisi o grupi s kojom se igra. Ako u njoj postoji downtime i AP, to ce biti posljednja partija da igram s tom grupom.
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la smi »

Grufnar je napisao/la:A znam da je tesko ali ako ikada imate priliku probati Dune - probajte, ta je igra napravljena za 6 igraca i downtime-a skoro pa i nema. U manje igraca mi to nije to vise od igre, 6 ili nista :D
Sad che reprint, Rex, pa che bit lakse za probat :)

Junta ima isti, ili bolje recheno josh gori problem nego Dune, igriva je sa 7 igracha, sve ostale kombinacije su loshe.

Drugi, sad vech klasik, za 5+ igraca je BSG.
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la buraz »

thegrey je napisao/la:dojam te igre iskljucivo ovisi o grupi s kojom se igra
Ovo si lijepo rekao, tako da moram citirat :D
slika
Izitpajn
Reactions:
Postovi: 65
Pridružen/a: 11 srp 2011, 17:01
Lokacija: Sesvete Republjik
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la Izitpajn »

Umem da kažem samo tri reči:

JUNTA! JUNTA! JUNTA!
Grufnar
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 04 kol 2011, 11:27
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la Grufnar »

smi je napisao/la:
Grufnar je napisao/la:A znam da je tesko ali ako ikada imate priliku probati Dune - probajte, ta je igra napravljena za 6 igraca i downtime-a skoro pa i nema. U manje igraca mi to nije to vise od igre, 6 ili nista :D
Sad che reprint, Rex, pa che bit lakse za probat :)

Junta ima isti, ili bolje recheno josh gori problem nego Dune, igriva je sa 7 igracha, sve ostale kombinacije su loshe.

Drugi, sad vech klasik, za 5+ igraca je BSG.
Ma znam da ce sad reprint, i naravno budem ga odma narucio al sam skeptican. To mi je igra di se abilitiji tolko tematski uklapaju u Dune da nemrem drugacije ni zamisliti igru :D

Al mozda bude dobro bumo vidli..
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la smi »

Grufnar je napisao/la:
smi je napisao/la:
Grufnar je napisao/la:A znam da je tesko ali ako ikada imate priliku probati Dune - probajte, ta je igra napravljena za 6 igraca i downtime-a skoro pa i nema. U manje igraca mi to nije to vise od igre, 6 ili nista :D
Sad che reprint, Rex, pa che bit lakse za probat :)
Ma znam da ce sad reprint, i naravno budem ga odma narucio al sam skeptican. To mi je igra di se abilitiji tolko tematski uklapaju u Dune da nemrem drugacije ni zamisliti igru :D
Je slazhem se, i dueli i house poweri i sve ostalo super tematski pashe u Dune. O ovom FFG settingu ne znam dovoljno da bi nesto pametno zakljuchio kak che to izlgedati.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”