Igre za 5 i više igrača

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la Gordan »

A Game of Thrones - s 5 igrača najbolja, s manje baš i nije balansirana. Uz prvu ekspanziju se može i u 6 igrača.

Puerto Rico se može igrat u 5, al nisam probao pa ne znam... Vjerujem da ni Alhambra (pogotovo s ekspanzijama) nije loša, al također nisam probao

al za 5+ je RPG ;)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la Killa »

5 igrača - Santiago, El Grande, Puerto Rico, SmallWorld, Ticket to Ride, Princes of Florence
6 igrača - Power Grid, Dominant Species
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la grof »

Sa 5 i 6 igrača dobra je i Battlestar Galactica ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
StariMorskiVuk
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 13 srp 2011, 12:44
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la StariMorskiVuk »

dvije sedmice

7 wonders je JAKO dobra igra u 3-7 igraca, i uopce nema cekanja na protivnike.

Gambit 7 je odlican za 3-7 igraca, po meni jedini dobar trivia game jer doista ne moras znati odgovore da bi pobjedio, nego i nakon sto vidis protivnicke odgovore procjeniti koji je najblizi istini. LOTS of fun.

Potpisujem Ticket to ride, Smallworld se moze igrati u 6 po novom (ako se spoje Smallworld i Smallworld Underground), a i Dominion u 5 sa ekspanzijom Intrigue.

Junta je odlicna igra za 5 igraca, nedavno ju je reprintao Z-man games.

Fury of Dracula: je najbolji bas u 5 igraca

Arkham Horror je dobar 3-8.

Za one kojima je sve to premekano, Twilight Imperium je u 5-6 igraca ogroman gust.
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la smi »

StariMorskiVuk je napisao/la: Junta je odlicna igra za 5 igraca, nedavno ju je reprintao Z-man games.
Ne bih novu Juntu nazvao reprintom, koliko sam vidio po pravilima/slikama to je totalno druga igra. E sad, mene zanima da li je netko igrao i novu i staru Juntu pa da prokomentira razlike, na BGG bash i nema nesto pametno na tu temu. Stara Junta mi je genijalna igra, old school labava pravila i dobra interakcija. S druge strane, kad vidim da netko sprema puch padne mi mrak na ochi, narochito ako je trechi, chetvrti u igri...
baba
Reactions:
Postovi: 106
Pridružen/a: 23 kol 2011, 11:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 10 puta

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la baba »

thegrey je napisao/la:Citadels je vrlo lose optimiziran za veliki broj igraca.
Say what? :o
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la thegrey »

Aha. AP, drag, trajanje... sve to raste eksponencijalno :). Mislim, moze se odigrati, ali nikako ne spadaju u kategoriju najboljih.
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la buraz »

Slažem se: čak mislim da bi bilo zgodno kod takvih količina igrača složiti još jednu dvije jednostavnije igre sa strane da ti ne bude dosadno dok čekaš :D
slika
baba
Reactions:
Postovi: 106
Pridružen/a: 23 kol 2011, 11:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 10 puta

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la baba »

thegrey je napisao/la:Aha. AP, drag, trajanje... sve to raste eksponencijalno :). Mislim, moze se odigrati, ali nikako ne spadaju u kategoriju najboljih.
To nema veze sa optimizacijom, to je stvar grupe.

Ja Citadels uopće neću ni uzeti u obzir ako nema barem 5 igrača. A optimizatore koji zatežu igru lako se riješi odbrojavanjem 10-9-8... i ako ne izabere u 10 s preskače red. No mercy.
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Igre za 5 i više igrača

Post Postao/la thegrey »

To je stvar igre. Ista zamjerka ide i SJovim Illuminatima. Sa kvalitetnim igracima i mehanikama catch the leader se partije besmisleno produzavaju. Besmisleno iz onog razloga sto igra ne nudi vise toliko zabave za svoju kategoriju.
No kako bilo... svatko ima pravo na svoje misljenje. Po meni ima hrpa igara bolja od Citadelsa za veci broj igraca, kako se broj igraca priblizava 8, tako atraktivnost i dinamika opada.
Mali disclaimer: Igru i dalje imam u posjedu, no u zadnje vrijeme je uglavnom mijenja Mission: Red Planet (isti autor).
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”