Četverac, igre najbolje sa 4 igrača

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Četverac, igre najbolje sa 4 igrača

Post Postao/la mado »

Ima li ijedna igra koja kao minimum zahtjeva 4 igrača? Koliko teško vam je skupiti 4 igrača tokom radnog tjedna? Vikendom vjerojatno lakše. Koje su vam igre najbolje kad vas bude 4?
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Četverac, igre najbolje sa 4 igrača

Post Postao/la buraz »

meni je catan u 4 ero najbolji: taman je malo na knap sve sa prostorom, tako da je uvijek napeto. u 3 oje mi je malo preopuštena atmosfera jer uvijek ima manevarskog prostora.
kolko sam skužio, većina igara koje imaju maksimum 4 igrača su mi u Toliko i najbolje.
vjerojatno je to i optimalan broj za igre poput arkham horrora, talismana i runebounda jer u više igrača downtime postaje problem... možda da se uz igru zaigra još neka partija jedmostavnije igre dok se čeka bi bilo manje dosaeno čekati....
slika
Izitpajn
Reactions:
Postovi: 65
Pridružen/a: 11 srp 2011, 17:01
Lokacija: Sesvete Republjik
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Četverac, igre najbolje sa 4 igrača

Post Postao/la Izitpajn »

Za minimum 4 ne bih znao, ali za maksimu 4 jedna od uvjerljivo najboljih je Through the Ages. A nije loš ni Puerto Rico, Power Grid je okej, a ovaj vikend smo igrali i Leonardo's Workshop u četvoro i sasvim mi je fino leglo. Dalje, vjerovali ili ne, Twilight Imperium je sasvim u redu s četvoricom... Ma, zapravo, četiri je idealan broj, gotovo da nema igre koja ne funkcionira s toliko.
Izitpajn
Reactions:
Postovi: 65
Pridružen/a: 11 srp 2011, 17:01
Lokacija: Sesvete Republjik
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Četverac, igre najbolje sa 4 igrača

Post Postao/la Izitpajn »

E, da, zaboravih. Britannia je nominalno maksimalno za pet, ali je u četvoro bolja jer su boje tako namještene.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Četverac, igre najbolje sa 4 igrača

Post Postao/la Gordan »

Puerto Rico, Fury of Dracula, Risk LOTR Trillogy edition, WOW the boardgame, Alhambra s ekspanzijama, Game of Thrones - a Clash of Kings
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Četverac, igre najbolje sa 4 igrača

Post Postao/la thegrey »

Gordan je napisao/la:Puerto Rico, Fury of Dracula, Risk LOTR Trillogy edition, WOW the boardgame, Alhambra s ekspanzijama, Game of Thrones - a Clash of Kings
Uuuu, tu se nikako ne bi slozio. FoD je NAJgori upravo u 4 igraca. U 5 igraca 1 igra draculu, 4 huntere. U 3 igraca 1 dracula i svaki igrac po 2 huntera (sto je meni super opcija). U 2 igraca jedan vodi draculu, drugi huntere. U cetvero moras na neki nacin "podijeliti" cetvrtog huntera. Ili ukoliko sam ja nesto previdio, slobodno me ispravi.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Četverac, igre najbolje sa 4 igrača

Post Postao/la Gordan »

thegrey je napisao/la:
Gordan je napisao/la:Puerto Rico, Fury of Dracula, Risk LOTR Trillogy edition, WOW the boardgame, Alhambra s ekspanzijama, Game of Thrones - a Clash of Kings
Uuuu, tu se nikako ne bi slozio. FoD je NAJgori upravo u 4 igraca. U 5 igraca 1 igra draculu, 4 huntere. U 3 igraca 1 dracula i svaki igrac po 2 huntera (sto je meni super opcija). U 2 igraca jedan vodi draculu, drugi huntere. U cetvero moras na neki nacin "podijeliti" cetvrtog huntera. Ili ukoliko sam ja nesto previdio, slobodno me ispravi.
Istina, ali hunteri ionako surađuju pa nije pretjerano bitno ko de facto koga vodi. U nas se obično četvrti hunter smatra 'zajedničkim'.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”