Through the Ages

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la sadistiko »

E TO JE ŽENA!
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la kockica »

Da ne gušimo temu o Concordiji :-), pitanjce. Dosad sam ovu igru igrao ohoho puta, samo sa svojom ženom, i skužili smo da, premda dosta igramo agresiju, rata još nijednom nije bilo. Uvijek nam je nekako preskupo ulagati u to, a često se žena i ja ipak trudimo održavati kakvu takvu vojnu ravnotežu, pa nam često nema ni smisla. Dobro, u zadnjoj partiji mi se baš desilo da sam igrao miroljubivo, ali žena mi je uvalila događaj po kojem mi je izbila sve civilne akcije za taj potez, pa si rekoh "dobro, znači tako ćemo", pa kako su mi ostale samo vojne akcije, na brzinu sam podignuo vojnu moć, tako da je žena zaključila "mislim da mi ovo nije bio dobar potez" :lol: Koliko vi često igrate ratove i budu li vam uopće isplativi?
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la grof »

Ajde novi sam u ovoj igri i više sam igrao na tabletu protiv AI-a. No mene ratovi uopće ne privlače. Dapače, kada biram vođe uvijek si gledam odabrati onog koji mi daje miroljubive pogodnosti.
Agresije mi se već više sviđaju jer su brze i mogu malo zapapriti suparniku

Za mene nema kulture u ratovima. :D Ali to je do mene. Zato ne preferiram ratne igre jer me tematika ratovanja odbija.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la dendarii42 »

Ja sam odigrao jednu partiju u 3 igrača i mislim da su bila dva rata i nijedna ili jedna agresija. ja sam agresije izbjegavao jer sam krivo skužio pravila (bojao sam se posljedica ako izgubim, a nema ih), a ni ratovi mi nisu bili previše privlačni. to mi se zapravo jako i sviđa kod igre. ratovi i agresije su riskantni i zato ne pretjerano poželjni, a istovremeno je dobro imati razvijenu vojnu moć jer i bez ratovanja utječe na dosta faktora u igri.
slika
Avatar
Spectre
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 15 stu 2017, 13:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 105 puta
 pohvaljen: 58 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la Spectre »

U dva igrača objava rata u predzadnjem potezu cijele partije može odlučivati o pobjedniku. Tjeraš protivnika da gradi vojsku umjesto da dovršava zadnji Wonder te mu možeš dosta omesti planove.

Tijekom ranije igre sve ovisi o vojnoj prednosti te potencijalu za nagli skok u vojnoj (nad)moći. Npr. ako protivnik očito ne može razviti novu vojnu tehnologiju (nema znanosti i/ili kartica) ili ako možeš objaviti rat i odigrati odličnu taktiku kojom značajno vojno skočiš.

No općenito gledano, agresije se puno češće igraju, da. Ako za ništa drugo, onda za izbijanje kartica iz ruke. :D
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la marge »

kod nas u varaždinu se ratovi itekak igraju, samo agresije nam nekak ne donose dovoljno zadovoljstva, a i recimo da se lakše obranit od agresije (karticama), dok kod rata je zanimljivost da prvo objaviš rat i onda tek odigraš neku dobru taktiku pa dodaš aviončić da podupla tu taktiku i eto lijepe prednosti, a protivniku je jedina šansa za obranu da pokuša svoju vojsku nadogradit, a kartice mu u slučaju rata ne pomažu..
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la kockica »

Ratovanje mi nije privlacno, ali je ipak sastavni dio svake civilizacije :-) Uostalom i bez ratova i agresija, militarija cesto bude vazna kod politickih dogadjaja.

Agresije ne smatram riskantnima, dapace super su mi cak i ako ne uspijem, barem se izbiju kartice, a tek ako uspijem mogu ohoho zeznuti protivnika. Recimo potrudim se odigrati je kad mi zena taman oslabi militariju zbog kolonizacije.

Sa ratovima mi je problem sto naravno ovisi kada (ne) dodje, a kad bi mi i doslo bas u tom trenu nosam imao adekvatne temelje ilibdovoljno vojnih akcija za brzo podizanje militarije. Ali dobro je znati da je moguce :-)
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la marge »

eto, jučer odigrali u četvero i naravno da je bilo i ratova, od onih bitnijih prvi rat za kulturu izgubih (-4-5), ali zato drugi dobih (+31+5), nije sve to bilo presudno, ali bitno je u ovoj igri balansirati baš sva područja.. uglavnom, generalno su ratovi ipak izgubili na važnosti u odnosu na stariju verziju igre gdje su bili puno brutalniji..
a ono kaj je škakljivo u ovoj novoj verziji su kolonije, jer to je sad jedini način gdje vojsku žrtvuješ i to zna nekad biti pogubno, npr. u prošloj partiji su dvojica igrača se natjecali za jednu bitnu koloniju i onaj koji ju je osvojio morao je ipak ispostavilo se previše vojske žrtvovat za nju jer je u narednom potezu pretrpio agresiju kojom mu je ta ista kolonija oduzeta, hehe..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
Spectre
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la mado »

Treba mi mišljenje iskusnih igrača: kolika je minimalna dob djece koja bi mogla igrati ovu igru i uživati u njoj? Jel srednješkolci željni civ igara? 15-16?
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la dendarii42 »

Iz iskustva igranja digitalne verzije i jedne partije fizičke verzije rekao bih da ako su klinci bistri shvatit će pravila i s vremenom jednostavno upravljati mehanikama igre.
Ne znam u koju svrhu pitaš, ali ako razmatraš za igranje u školi treba uzeti u obzir da će i nakon što se skroz uhodaju partije trajati 2-3 ili više sati. Ovisno o broju igrača.
Digitalna verzija dosta skrati to vrijeme igranja jer ti automatski računa resurse, snagu i akcije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
mado
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”