Through the Ages

Pitanja vezana uz društvene igre
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Through the Ages

Post Postao/la smurfORnot »

Btw. Posto spominjes paktove u vise od 2 igraca, da li dolazi do problema, igramo mi i jedan igrac dobije malu prednost ili cak i ne dobije nuzno, nego 2 odluce sklopit pakt i jednostavno se rjesit 3. Kotaca? Te u tom slucaju da li igrac koji je van pakta ima sanse ako se drugih dvoje udruzi protiv njega?
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2300 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la Valsim »

Jeste. Nikako naći sleevove poštene veličine. Ili kada napokon nađem koliko toliko dobru veličinu, onda pak tih sleevova trenutno nema na zalihama. Imam noviju verziju, i te kartice su nešto veće od onih iz prijašnje. Nisam više imao strpljenja čekati dok netko ne dobije koliko toliko pravilnu veličinu sleevova. Tako da sam kupio u Carti sleevove predviđene za Settlers of Catan. Nešto su veći nego što bi trebali biti za kartice iz TTA, ali nisam požalio. Sa 78 partija igre, sleevovi izgledaju već dosta loše. Ne želim znati kako bi tek izgledale karte bez sleevova nakon tolikog broja partija. Tako da bih definitivno sleevao.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la miljenko »

smurfORnot je napisao/la:Btw. Posto spominjes paktove u vise od 2 igraca, da li dolazi do problema, igramo mi i jedan igrac dobije malu prednost ili cak i ne dobije nuzno, nego 2 odluce sklopit pakt i jednostavno se rjesit 3. Kotaca? Te u tom slucaju da li igrac koji je van pakta ima sanse ako se drugih dvoje udruzi protiv njega?
A gle, ta mehanika je tu da uloviš vodećeg igrača... Nije nikome u interesu da još više pomogne prvome igraću da bude još prviji.
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Through the Ages

Post Postao/la Vatanen »

Paktovi teško mogu biti presudni ako netko ima višestruko bolji engine - oni su tematski vrlo zgodan detalj koji može zericu pomoći u ratu ili ekonomiji (naročito oni komplementarni - jednom kamen, drugom hrana), ali meni se još nije dogodilo da je nekakav pakt zeznuo lidera kompletno ili da se netko išao urotiti protiv najslabijega (to nema smisla).
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post:
Slavica
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la kockica »

Valsim je napisao/la:Jeste. Nikako naći sleevove poštene veličine. Ili kada napokon nađem koliko toliko dobru veličinu, onda pak tih sleevova trenutno nema na zalihama. Imam noviju verziju, i te kartice su nešto veće od onih iz prijašnje. Nisam više imao strpljenja čekati dok netko ne dobije koliko toliko pravilnu veličinu sleevova. Tako da sam kupio u Carti sleevove predviđene za Settlers of Catan. Nešto su veći nego što bi trebali biti za kartice iz TTA, ali nisam požalio. Sa 78 partija igre, sleevovi izgledaju već dosta loše. Ne želim znati kako bi tek izgledale karte bez sleevova nakon tolikog broja partija. Tako da bih definitivno sleevao.
Ne znam koji su za Catan, ali ovi koje sam uzeo sa grupnom narudžbom preko udruge rade jako dobar posao (naletio na bgg-u):

http://www.philibertnet.com/en/pochette ... 84823.html
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2300 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la Valsim »

Da to su ti dobri. Kada sam ih tražio sve donedavno, nije ih bilo na zalihama. Uzeti ćemo ih onda definitivno sa drugom narudžbom.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Marijan
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 28 lis 2014, 23:59
Ima zahvala: 84 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Through the Ages

Post Postao/la Marijan »

Nakon što sam samo pročitao rulebook mislim da će mi ovo uz TS i Terru Mysticu činiti sveto trojstvo, a Vladimir Chvatil je zasigurno bog među dizajnerima jer konstantno pokazuje čistu genijalnost, a da ne govorim o njegovim pravilnicima. Tolstoj bi se sramio svog pisanja kad bi ih krenuo čitati.
Avatar
garakelim
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 19 sij 2016, 20:17
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 7 puta

Re: Through the Ages

Post Postao/la garakelim »

onda, što kažete,da uzmem te sleevove?
to je za new story,jel tako?
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la kockica »

Garakelim, jeste, to je za new story. Ja bih na tvom mjestu uzeo, nisu baš kvalitetne karte. :(

Inače ovo što je marijan napisao, +1. Žena i ja smo pročitali, dugo nam je trebalo, ali vodič je kvalitetno napisan, premda pomalo repetitivan. No jednom kada se počne igrati, vrlo je lagan tijek igre (mislim na faze odigravanja, ne na odluke koje mogu biti itekako teške), pogotovo zahvaljujući referentnom listu.

Žena i ja smo odigrali početničku verziju i vrlo nam se svidjela igra, te ćemo vjerojatno još jednom-dvaput ponoviti prije nego što prijeđemo na punu verziju. Ne žuri nam se, jer je i ovako stvarno veliki gušt. Definitivno igra koja nam se već sada učvrstila na vrhu. :thumbs Genijalno nam je i kako su iskorištene kockice (ne mislim one za bacanje). Jedina mana - dugo vrijeme igre, (već za skraćenu verziju nam je trebalo 3 sata), ali se taj protok vremena za igru stvarno ne osjeća (osim ako nas ne ometaju djeca). Zarazan osjećaj, kao kada smo igrali Civilization na PC-u (hop, već je svanulo jutro). :lol:
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Through the Ages

Post Postao/la kockica »

Znam da sam već nahvalio ovu igru, ali čisto koliko je nakačilo moju ženu. Kada je za Božić otvorila ovu igru i Clash of Cultures, nešto joj se baš nije dopao TtA na prvi pogled, ono, kakvo je to civ igra kada nema mape na kojoj se igra odvija? Više joj se dopao CoC, ali igrom slučaja kada smo htjeli igrati neku od ovih novih igara, CoC u tom trenu nije bio doma, pa smo ipak otvorili TtA.

I sad, nakon što sam cijeli prošli tjedan bio zatočen u Lici zbog snijega, napokon se vratim doma u subotu. Kad sam došao, veća djeca već vani, a najmlađe dijete taman stavljeno na podnevno odmaranje. Dobijem pusu od žene, skuha mi i kavicu, a onda pitanje - "Hoćemo civic?" (od milja naziv za TtA) :lol:
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 4):
sadistikostokaValsimVatanen
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”